999 rezultate për

artificial

Xhensila, një bukuri natyrale apo artificiale? (FOTO LAJM) Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të bukura shqiptare. Ajo tashmë pret të bëhet nënë, shkruan Albeu.com.
Google bën hapa të mëdha me inteligjencën artificiale Teknologjia e re e kompanisë Google e njohur si asistenti i Google mund të fitojë aftësi të reja për trajtuar veprime si
Krijohet embrioni i parë artificial Në Holandë është krijuar i pari embrion tërësisht artificial, pra jo i gjeneruar nga vezë dhe spermatozoide, por nga qel
E thjeshtë, këto janë mënyrat për të dalluar nëse mjalti është natyral Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të
Mendoni që ky ushqim është i shëndetshëm? Mësoni nga se përbëhet dhe nuk do ta hani kurrë Ngjyrat artificiale janë shumë të dëmshme dhe njerëzit mendojnë që po ia arrijnë t’u shmangen. Megjithatë, nuk është kës
Krijohet Parku i Miqësisë Shqipëri-Izrael te Liqeni Artificial Dita e Pavarësisë së Izraelit në Tiranë u festua me përurimin e kopshtit të miqësisë Shqipëri-Izrael, ku Bashkia e Tiran
Ky zakon mund tu shkaktojë kancerin e gjirit Sipas një studimi të kohëve të fundit në Universitetin e Harvardit, mund të ketë një faktor habitës që lidhet me kanceri
Vrapuesit dhe Vëllazëria Ungjillore dhurojnë pemë për Parkun e Liqenit Artificial Paralelisht me përmirësimin e infrastrukturës, Parku i Liqenit Artificial po shton edhe sipërfaqet e gjelbra, duke rehab
Inteligjenca artificiale, këto janë dobitë dhe disavantazhet e përdorimit në vendet e punës Në një kohë kur inteligjenca artificiale tejkalon kufinjtë e industrisë teknologjike, puna për qeniet njerëzore mund të
Çfarë ka parashikuar Stephen Hawking për fundin e qytetërimit Stephen Hawking i cilësuar si nga një shkenctarët më gjenial të shekullit nuk jeton më. Ai u nda nga jeta në moshën 76 v
Dita e Verës, publikohet axhenda e aktiviteteve festive Dita e Verës e kthyer tashmë në traditë, do të festohet në kryeqytet me muzikë, argëtim e lojëra pa fund duke sjellë gji
Vjen "terminatori", zgjerimi i inteligjencës artificiale rrit frikën tek njerëzit Google ka hyrë në një partneritet në heshtje me Departamentin e Mbrojtjes për të militarizuar teknologjinë artificiale t
Si të dalloni mjaltin e vërtetë nga ai artificiali Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të
Jo vetëm Besi, Xhensila tregon një tjetër dashuri të madhe (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme dhe shumë e dashur për publikun, nuk ndalet vazhdon të na surprizojë. Është fjala për të ëmblën Xhe
Del nga rruga e i bie trafikndarëses, aksident tek Liqeni Artificial Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë. Nga raportimet e para mësohet se aksidenti ka ndodhur në zonën e Liqeni
E mahnitshme, pankreasi artificial zëvendëson injeksionet me insulinë Brenda dy vitesh pritet të fillojnë testet në njerëz për pankreasin artificial, dhe impiantet e para do të realizohen br
Realizohet bashkëpunimi i parë muzikor mes njeriut dhe inteligjencës artificiale (VIDEO) Albumi i parë muzikor i krijuar nga inteligjenca artificiale tashmë është një realitet, është publikuar më 12 janar 2018
Inteligjenca artificiale lexon mendjen e njeriut Teknologjitë e inteligjencës artificiale mund të lexojnë dhe mendjen e njeriut! Ky përfundim vjen pas një studimi ng
Kina investon 1,77 miliardë euro për një park për inteligjencën artificiale Një park teknologjik kushtuar zhvillimit të inteligjencës artificiale pritet të ndërtohet në Pekin gjatë pesë viteve të
Google zbulon sozinë e sistemit tonë diellor Ashtu siç paralajmëroi që në fillim të javës, shkencëtarët e NASA-s dolën për të dhënë “lajmin e madh”. Bëhet fjalë