999 rezultate për

arta

Alienë apo art avangard? Gjendet në mes të shkretëtirës një bllok metali i çuditshëm (VIDEO) Një strukturë e çuditshme metali është zbuluar në Utah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Objekte të ktilla janë ndër
Fshatrat e qytetet e Kosovës që "flenë" mbi ar Në Strategjinë minerare të Kosovës janë paraqitur të dhëna për pasurinë nëntokësore të vendit. Ari është njëri prej mine
Fshehu apartamentin në Tiranë, KPA shkarkon kreun e Gjykatës së Tropojës Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyr
Artan Hoxha u infektua me COVID-19: Nuk gjeta zgjidhje te mjekët biznesmenë Gazetari Artan Hoxha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku rrëfen se ka qenë për dy javë i infektuar me Covid
"Shkronjat tona janë të arta", Tuna risjell versionin e ri të këngës së alfabetit (VIDEO) Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka përkujtuar sot zyrtarisht përvjetorin e Kongresit të Manast
Stresi dhe Çartani janë gati të thyejnë rrjetin, së shpejti me një bashkëpunim të ri Stresi po vjen me shumë bashkëpunime. Dihet tashmë se shumë shpejt, Stresi do të lansojë albumin e tij “Archimed”, p
E marta ditë e rëndësishme për SHBA, Biden cakton anëtarët e Kabinetit Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka në plan të caktojë anëtarët e parë të kabinetit të tij të martën, tha një pr
"Shifrat më të larta nga sa raporton Ministria", Rama i kthehet ashpër Bashës Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se shifrat e të vdekurve nga Covid
"Vdekjet nga Covid dy herë më të larta", Manastirliu i përgjigjet akuzave Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur për mediat në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia e koronavi
Sërish shifra të larta nga Kosova, si ndryshoi bilanci i viktimave nga COVID-19 Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në
"Ditëlindja më gjeti më bukur se asnjëherë", e gjeni dot sa vjeç bën Rezarta Shkurta sot (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Rezarta Shkurta, feston ditën e sotme ditëlindjen. E ndryshe nga herët e tjera, kjo ditëlindje e gj
Kaloi COVID-19, akademiku Artan Fuga: Dal vullnetar për të bërë vaksinën Akademiku Artan Fuga ka dhënë lajmin e mirë se në Gjermani ka nisur informimi i popullsisë se do të nisë vaksinimi kundë
Artan Lame nuk pyet për urdhrin e Komitetit Teknik: Ceremoni për humbjen e babait Edhe pse ditën e djeshme u vendos ndalimi i grumbullimeve me më shumë se 10 persona, përfshirë edhe ceremonitë mortore,
Vdekjet nga koronavirusi në vend mund të jenë 2 herë më të larta se ato të raportuara Ndërsa Shqipëria arriti të minimizonte humbjet në jetë njerëzish në valën e parë të koronavirusit (nga marsi në maj), nu
LISTA/ 10 lojtarët me klauzolat më të larta në botë, prinë Benzema Vlera e lojtarëve në vitet e fundit është rritur dukshëm në tregun veror. Me rritjen e kartonit të lojtarëve edhe kla
COVID-19/ Harta "e nxehtë" në Shqipëri, cilat qytete kanë më shumë të infektuar Vetëm sot në Shqipëri u shënuan 8 viktma nga COVID-19 dhe 410 të infektuar të rinj. Tirana kryeson në hartën e kuqe
Mbeten shifra të larta në Kosovë, 8 të vdekur në 24 orë Sërish rritje e numrit të të infektuarve dhe e vdekjeve në 24 orët e fundit në Kosovë. Pas kryerjes së 2.178 testimeve,
Artan Fuga mposht me sukses COVID-19: Rikthehem me shpresë Akademiku, Artan Fuga, përmes një postimi në facebook, ka bërë me dije për ndjekësit se mungesa e komunikimit këto 17 di
Tottenham dëshiron të blejë kartonin e Bale, Reali i cakton çmimin Huazimi i Real Madridit, Gareth Bale mund të qëndrojë të Tottenhami për një kohë më të gjatë se qershori i vitit 2021.
"Si vajza e komandantit", Rezarta Shkurta publikon videon speciale të të bijës me gjyshin (VIDEO) Ka shumë vite që këngëtarja e njohur, Rezarta Shkurta, i është kushtuar pasionit të saj, fotografisë. Ajo herë pas he