999 rezultate për

arsyet

5 arsyet pse fëmijët e sotëm janë përgjithësisht të pasjellshëm (FOTO LAJM) Fëmijët janë një bekim për njerëzimin, ama ka raste kur nervat bëhën "kaçurrel" nga sjellja e tyre e pahijshme. Emma
Fifi i tregon të gjitha: 3 arsyet pse zihet me të dashurin (FOTO LAJM) Filloreta Raci ose siç njihet me emrin e artit Fifi është një nga këngëtaret më të sukseshme të momentit. Së fundmi,
Divorci i bujshëm, Jonida Maliqi flet për herë të parë për arsyet e ndarjes Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Jonida Maliqi ishte sot e ftuar tek "E diela shqiptare", në një intervistë të ve
Pirlo jep dy arsyetime të ndryshme për mungesën e Ronaldos Andrea Pirlo i dha pushim Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Beneventos, teksa dha dy arsye të ndryshme pse ai nuk udh
Zbulohen arsyet përse trupi i fëmijëve reagon ndryshe ndaj COVID-19 Një studim i publikuar me 5 nëntor në revistën Nature Immunology, të cilit i referohet AgroWeb.org, ka zbuluar fakte int
Lotimi i syve, të gjitha arsyet përse ndodh dhe si të kujdeseni Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotë
Arsyet pse duhet të flini me çorape Arsyet shkencore pse duhet të flesh me çorape… Disa njerëz janë të mësuar me idenë se çorapet në shtëpi janë një domosdo
EULEX në shtëpinë e Jakup Krasniqit, nuk dihen arsyet Forcat e shumta policore nga njësia EULEX-it në mëngjesin e sotëm rreth orës 06:00, kanë shkuar në shtëpinë e Jakup Kras
5 arsyet pse fëmijët e sotëm janë përgjithësisht të pasjellshëm (FOTO LAJM) Fëmijët janë një bekim për njerëzimin, ama ka raste kur nervat bëhën "kaçurrel" nga sjellja e tyre e pahijshme. Emma
Mendoni se Covid-19 është një gënjeshtër? Këtu keni arsyet që e hedhin poshtë Më siguri dhe ju keni dëgjuar shumë biseda si këto më poshtë: "Virusi është thjesht një mjet politik dhe do të zhduke
Humbja e Realit ndaj Cadiz, Zidane nuk ka arsyetime Real Madrid ka pësuar humbje në shtëpi, nga skuadra e promovuar këtë edicion në La Liga, Cadiz. Cadiz fitoi minimalis
Mediat turke zbulojnë arsyet pse Shaqiri nuk kaloi te Fenerbahçe Fenerbahçe ishte shumë afër të transferonte Xherdan Shaqirin. Klubi turk kishte marrëveshje që të merrte yllin shqipt
Mbyllet procesi i parë i garës për hetues të BKH, skualifikohen 229 kandidatë Mbyllet procesi i shqyrtimit të aplikantëve fillestarë për tu bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetmit. Përmes një njo
Tkurren lindjet dhe rritet vdekshmëria foshnjore, kush janë arsyet Vdekshmëria foshnjore në vendin tonë ka hyrë futur në një trend rritje të lartë vitet e fundit, teksa numri i lindjeve p
5 arsyet pse i keni sytë vazhdimisht të skuqur dhe të thatë Sytë e skuqur mund të nxisin një sërë pyetjesh acaruese nga njerëzit që duan të dinë nëse jeni sëmurë, keni qarë apo pir
Arsyet pse po merrni kilet që humbët Të marrësh kilogramët që humbe me aq mundim është frustruese! Pavarësisht dietave, ushtrimeve fizike ti "i fitove" sëris
Filloni që sonte, arsyet pse duhet të flini pa pizhama Sipas një sondazhi, njerëzit që flenë më pak, kanë më shumë të ngjarë të kenë probleme me peshën e tepërt, kanë tëndencë
5 arsyet pse duhet të hani fruta në mëngjes Me siguri që keni lexuar në internet, apo keni parë në televizor se konsumimi i frutave do t’ju bëjë më të shëndetshëm.
Dy arsyet pse Aubameyang refuzoi Barcelonën Pierre-Emerick-Aubameyang para pak javësh e rinovoi kontratën e tij me Arsenalin. Ai nënshkroi edhe për tre vitet e a
Haxhiu: Arrestimet e fundit janë arsyetime nga Specialja për publikimin e aktakuzës ndaj Thaçit Gazetari Baton Haxhiu ka thënë në emisionin Pressing në T7 se arrestimet e fundit nga Specialja ndaj liderëve të OVL-UÇK