999 rezultate për

arsovski

Arsovski: Beteja për votat "pro" nuk është humbur ende Analisti politik Petar Arsovski është optimist se mazhoranca do të arrijë të sigurojë votat e nevojshme të deputetëve
Analistët paralajmërojnë thellim të krizës në Maqedoni Kriza politike në vend po shkon drejt thellimit dhe jo drejt zgjidhjes së saj. Kështu deklarojnë analistët politikë,
Analistët: Ndërkombëtarët mund të qetësojnë situatën në Maqedoni Ekspertët politikë, Ismet Ramadani dhe Petar Arsovski thonë se situata politike është shumë e ndërlikuar dhe ajo mund të
Analistët: S'ka datë për Maqedoninë Pavarësisht aktiviteteve të partive politike, formimit të komisionit hetimor, vizitave zyrtare në qendrat e vendosjes, M
Rëndësia e zgjedhjeve lokale Zgjedhjet e sotme lokale kanë rëndësi të veçantë për të ardhmen e raporteve ndëretnike në Maqedoni, pasi gara etnike që
Maqedoninë e presin shumë kriza Shqiptarët përfundimisht duhet të vendosin cakun se ku duan të mbërrijnë. Sipas analistit politik Albert Musliu sfidat e