999 rezultate për

arsimore

​Kina po i rikthehet normalitetit, Wuhan hap shkollat Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi qyteti kinez i Wuhanit, më i godituri nga pandemia ka vendosur të rihapë
"Rri e qetë se do merrem unë", 95 telefonatat me pedagogen mashtruese pasi i mori miliona lekë gruas Një 47 vjeçare që prezantohej si pedagoge pranë universitetit të Durrësit u dërgua për gjykim nga prokuroria për mashtri
Del pozitive me COVID-19 drejtoresha, mbyllet drejtoria Arsimore e Elbasanit ISHP konfirmoi 19 raste me koronavirus në raportimin e ditës së sotme për Elbasanin duke shënuar kështu shifrën më të la
Drejtoresha e Qendrës Arsimore reagon pas protestës së maturantëve: Testi s’ka asnjë gabim Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka refuzuar kërkesat e maturantëve të cilët protestuan ara Mi
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
Drejtoresha tha se nxënësja është shtatzënë, reagon Zyra Arsimore "Drejtuesja e Zyrës Arsimore, me fjalën “vajzë” i referohej mësueses shtatzënë, dhe jo nxënëses e cila u shoqërua me aut
Urdhëri i ministres, njihuni me datat kur nis mësimi në Rrethe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka njoftuar përmes medias nxënësit e arsimit parauniversitar lidhur me fillimin
Përfundon numërimi i votave në bashkinë e Përmetit, njihuni me mësuesen që u bë kryebashkiake Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Përmetit ku kandidonte e vetme kandidatja e PS-së, Alma Hoxha
Thellohet skandali i Kavajës, shkolla dhe DAR hetohen për fshehje të përdhunimit Ndërkohë që qeveria po përpiqet me çdo mënyrë për të treguar se institucionet përgjegjëse si policia dhe shkolla kanë re
Ende s'ka marrëveshje, fëmijët ngelin pa mësim Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe mësimdhënësve për ndërprerjen e grevës në ars
Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Minist
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije
Urdhër i prerë: Sekuestrim i çdo telefoni në shkollë (FOTO LAJM) Ministria e Arsimit së funmdi ka përforcuar urdhërin për mospërdorimin e celularëve në ambientet e shkollës. Udhëzue
Infermierët e rinj, dalin datat e provimit për licencën Një muaj pas përfundimit të testimit për tetë profesione të shëndetësisë, nis sezoni i provimeve të shtetit për infermie
Dalin rezultatet e testit të matematikës, shifra shokuese e ngelësve Tashmë kanë dalë edhe përgjigjet e testit të matematikës. Në faqen zyrtare të Qëndrës së Shërbimeve Arsimore kanë dal
Rrihte fëmijët me shkop, pezullohet nga puna mësuesja Ministria e Arsimit ka pezulluar nga detyra mesuesen Juliana Dine. Kjo masë e rëndë vjen pas videoskandalit në të cil
Anëtarësimi në BE do të shkaktojë emigim të profesionistëve Nëse ikja e trurit nuk pengohet, Maqedonia do të duhet të importojë staf dy herë më të shtrenjtë profesional. Ky është q
Kolegjet "Mehmet Akif" nuk stepen: Vazhdojmë punën normalisht Institucionet Arsimore Gulistan përmes një deklarate për shtyp kanë sqaruar historikun e veprimit të tyre në Kosovë, duk
Reforma arsimore nën thundrën e të paaftëve Nga Dr.Albano ZHAPAJ Përditë dëgjojmë nga qeveritarë e politikanë të flitet shumë për nevojën e vazhdueshme të
Doni vend pune si mësues? Ja si mund të aplikoni dhe dokumentat që duhen Edhe pse ende nuk është shpallur data e testimit, Ministria e Arsimit ka nxituar të urdhërojë Drejtoritë Arsimore, që të