999 rezultate për

arsimor

"Sistemi aktual edukativo-arsimor duhet të reformohet" Mësimi online ka sjell mjaft sfida për të gjithë, por ShMP “Jahja Kemal” si gjithmonë mëson nga sfidat. Në datë 21 Nënt
​Kina po i rikthehet normalitetit, Wuhan hap shkollat Kina duket se po i rikthehet normalitetit, pasi qyteti kinez i Wuhanit, më i godituri nga pandemia ka vendosur të rihapë
"Rri e qetë se do merrem unë", 95 telefonatat me pedagogen mashtruese pasi i mori miliona lekë gruas Një 47 vjeçare që prezantohej si pedagoge pranë universitetit të Durrësit u dërgua për gjykim nga prokuroria për mashtri
Del pozitive me COVID-19 drejtoresha, mbyllet drejtoria Arsimore e Elbasanit ISHP konfirmoi 19 raste me koronavirus në raportimin e ditës së sotme për Elbasanin duke shënuar kështu shifrën më të la
Drejtoresha e Qendrës Arsimore reagon pas protestës së maturantëve: Testi s’ka asnjë gabim Drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka refuzuar kërkesat e maturantëve të cilët protestuan ara Mi
Ruçi mbledh "Miqtë e fëmijëve", Shahini flet për mësmin online Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci ka mbledhur grupin e deputetëve “Miqtë e fëmijëve”. Në fjalën e tij, Ruci tha se fëmijët
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
MAQEDONI/ Mësimi online do të vijojë të paktën e dy javë Në Maqedoninë e Veriut procesi arsimor për të gjitha nivelet po vazhdon të zhvillohet online (“Mësimi në distancë”), pas
Drejtoresha tha se nxënësja është shtatzënë, reagon Zyra Arsimore "Drejtuesja e Zyrës Arsimore, me fjalën “vajzë” i referohej mësueses shtatzënë, dhe jo nxënëses e cila u shoqërua me aut
Urdhëri i ministres, njihuni me datat kur nis mësimi në Rrethe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka njoftuar përmes medias nxënësit e arsimit parauniversitar lidhur me fillimin
“Jahja Kemal” institucion i parë arsimor, mori pjesë në Forumin Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale në Bruksel ShMP “Jahja Kemal” ishte pjesë e ngjarjes ndërkombëtare Forumi Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale – Dialogu mes
I mbushin xhepin mjekëve, shqiptarët të parët në rajon (FOTO LAJM) Gjysma e shqiptarëve që përfundojnë në spitalet apo qendrat shëndetësore të vendit paguajnë ryshfet për të marrë shërbim
Përfundon numërimi i votave në bashkinë e Përmetit, njihuni me mësuesen që u bë kryebashkiake Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Përmetit ku kandidonte e vetme kandidatja e PS-së, Alma Hoxha
Niveli i ulët arsimor në vend/ Punonjësit në shtet, 45% janë me arsim 8-vjeçar dhe të mesëm Forcimi i kritereve sa i përket diplomave dhe shpërthimi i universiteteve private gjatë dekadës së kaluar e rritën numr
Bytyçi: Kemi nevojë për Gjermaninë në arsim Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Shyqiri Byty
Thellohet skandali i Kavajës, shkolla dhe DAR hetohen për fshehje të përdhunimit Ndërkohë që qeveria po përpiqet me çdo mënyrë për të treguar se institucionet përgjegjëse si policia dhe shkolla kanë re
Lladrovci ka një thirrje për mësuesit në Drenas Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pas takimit me udhëheqësit e Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kultur
Ende s'ka marrëveshje, fëmijët ngelin pa mësim Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe mësimdhënësve për ndërprerjen e grevës në ars
Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Minist
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije