999 rezultate për

arsimit

Gjermani, maska e domosdoshme edhe jashtë klasave Bilanci i javëve të para të shkollës në Gjermani është pozitiv, sipas ministres së Arsimit, Anja Karliczek, e cila theks
Ministria Arsimit: Ja për cilët nxënës do ketë mësim plotësues nga 31 gushti Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për media ka sqaruar dhe njëherë qytetarët në lidhje me nisjen e v
COVID-19 i merr jetën në moshë të re specialistit të arsimit, humbet betejën edhe nëna e tij Specalisti i drejtorisë arsimore, Alfred Koci ka ndërruar jetë në moshën 40 vjeçare si pasojë e komplikacionee pasi u in
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll
Merret vendimi, kur do të fillojë viti i ri shkollor Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit shkollor 2020-2021, ndërsa mësohet se shkollat do të hapin dye
Rama emëron zv.ministren e re të Arsimit Drejtorja e Rinisë në bashkinë e Tiranës, Aspasjana Kongo është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
"A e di Ministria e Arsimit se nuk rrethohemi nga oqeane?", Fuga analizon pyetjen e testit të Gjuhë-Letërsisë A e di ministria e arësimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane !!! ------------------------ Gomarlliqet e pyetjes t
Ish-deputeti publikon mesazhin kërcënues të Ministrisë së Arsimit: Mësuesit të pezullohen! "Të gjithë mësuesit që janë thirrur për të administruar provimet e maturës shtetërore dhe nuk janë paraqitur të merret m
Ministria e Arsimit tejkalon çdo pritshmëri: Testin e hartuam "kastile" me gabime drejtshkrimore! "Lidhur me pretendimin se në test ka gabime drejtshkrimore, QSHA sqaron se ka vërtetë një tekst me gabime, por ky tekst
Thellohet skandali! Zbulohen 19 video të abuzimit s*ksual në telefonin e Abaz Dokut Thellohet skandali i abuzimit seksual me 15-vjeçaren në periferi të Tiranës, ku për momentin janë arrestuar 4 persona, m
Reagon sërish Ministria e Arsimit: Do të ketë rishpërndarje të pikëve Maturantët po vijojnë të protestojnë për testin e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe, pasi shprehen se pyetjet ishin jashtë pro
"Pyetje abstrakte", maturantët i dorëzojnë Ministrisë së Arsimit 10 kërkesa Maturantët vazhduan edhe ditën e sotme protestën e tyre në lidhje me kërkesat për ivlerësimin e testit të Gjuhë-Letërsis
Drejtoresha sqaron pyetjen që trazoi maturantët: Çfarë bëri Turi, se më iku truri?! “Turi” ishte një nga memet që spikati më shumë në protestën e sotme të maturantëve përpara Ministrisë së Arsimit. Në të
Maturantët në protestë, Besa Shahini bën lëshimin e para për provimet e maturës Ditën e sotme qindra maturantë janë mbledhur bashkë para ministrisë së Arsimit për të protestuar pas pakënaqësive në pro
Protesta për provimin, maturantët ulen këmbëkryq para Ministrisë së Arsimit Maturantët vazhdojnë akoma protestën e tyre që nga mëngjesi. Ata kërkojnë rivlerësim të provimit të djeshëm të Maturë
Denoncimi i maturantëve: Provimi ishte jashtë udhëzimeve të Besa Shahinit (FOTO LAJM) Të gjithë maturanët i janë nënshtruar sot provimit të dytë, atij të Gjuhës dhe Letërsisë. Në lidhje me këtë provim, ka e
Protesta të mëdha në Tiranë, Durrës e Vlorë: Shqiptarët ngrihen për vajzat e djemtë e tyre (FOTO LAJM) Një protestë e jashtëzakonshme po zhvillohet në këto momente në sheshin "Nënë Tereza" në Tiranë pas rastit të abuzimit s
Sot protestohet para Ministrisë së Arsimit Tri organizata studentore USPE, SKOK dhe Studim Kritik, Veprim kanë paralajmëruar protestë prej orës 11:00 para MASHTI-i
A do të ketë mbrëmje të maturës këtë vit?! Reagon Ministrja e Arsimit Sivjet nuk do të ketë organizim të mbrëmjeve të maturës. Kështu ka deklaruar, ministrja në detyrë e Arsimit nw Kosovw, H
Ademi: Nuk do të ketë provim pranues për në fakultet Nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo d