999 rezultate për

arsimit

Rama i dërgon Metës dekretin për Ministren e re të Arsimit Kryeministri Rama i ka dërguar Presidentit Meta dekretin për ministrin e re te Arsimit, Evis Kushi. Kujtojmë se ditën
Largimi i Besa Shahinit, akademiku Fuga tregon çfarë ndodhi kur i kërkoi takim Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka bërë një analizë në lidhje me largimin e ministres së Arsimit Besa Shahini. Si
Akuzohet për plagjiaturë, Kushi: Mendova se mbarova me provimet, por paskam qenë gabim Ditën e djeshme deputetja e Partisë Socialiste, Evis Kushi u zgjodh nga Rama si ministrja e re e Arsimit, në vend të Bes
Studiuesi akuzon për plagjiaturë Ministren e re të Arsimit: Artikull i kopjuar 70% Ditën e djeshme, deputetja Evis Kushi u prezantua nga kryeministri Edi Rama si Ministrja e re e Arsimit, pas largimit ng
Ministrja e re e Arsimit, kush është deputetja Evis Kushi? Deputetja Evis Kushi do të marrë postin e ministres së Arsimit në vend. Kujtojmë që ajo është zgjedhur deputete e Par
Shahini largohet nga detyra, Rama njofton ministren e re të arsimit Besa Shahini është larguar nga detyra si ministre e Arsimit. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Rama, ndërsa këtë
"Deklaroj se s'jam me COVID-19", formulari i ministrisë së Arsimit për nxënësit nxit polemika Ministria e Arsimit ka shpërndarë një formular për të gjithë nxënësit që nesër do t'i rikthehen bankave të shkollave, n
Drejtori i shkollës "shëtiste" jashtë vendit, por rrogën e merrte: Nisin hetimet për drejtoreshën e arsimit Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal për dy persona të cilët kanë shpërdoruar detyrën. Bëhet fjalë për një ish-
Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
Shkolla me tre turne, Rama mesazh të fortë drejtuesve të arsimit Vetëm pak ditë para fillimi të shkollës, kryeministri Rama ka zhvilluar sot një mbledhje online me drejtuesit e instituc
Shtyhet fillimi i vitit të ri shkollor Në një mbledhje ku ka qenë prezent ministri i Arsimit, ai i Shëndetësisë, kryetari i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë
Gjermani, maska e domosdoshme edhe jashtë klasave Bilanci i javëve të para të shkollës në Gjermani është pozitiv, sipas ministres së Arsimit, Anja Karliczek, e cila theks
Ministria Arsimit: Ja për cilët nxënës do ketë mësim plotësues nga 31 gushti Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë në një njoftim për media ka sqaruar dhe njëherë qytetarët në lidhje me nisjen e v
COVID-19 i merr jetën në moshë të re specialistit të arsimit, humbet betejën edhe nëna e tij Specalisti i drejtorisë arsimore, Alfred Koci ka ndërruar jetë në moshën 40 vjeçare si pasojë e komplikacionee pasi u in
Viti shkollor po afron, Ministria e Arsimit nuk ka ende një plan për procesin mësimor Ministria e Arsimit duket se nuk ka ende një plan gati për fillimin e procesit mësimor në një kohë pandemie. Viti shkoll
Merret vendimi, kur do të fillojë viti i ri shkollor Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit shkollor 2020-2021, ndërsa mësohet se shkollat do të hapin dye
Rama emëron zv.ministren e re të Arsimit Drejtorja e Rinisë në bashkinë e Tiranës, Aspasjana Kongo është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
"A e di Ministria e Arsimit se nuk rrethohemi nga oqeane?", Fuga analizon pyetjen e testit të Gjuhë-Letërsisë A e di ministria e arësimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane !!! ------------------------ Gomarlliqet e pyetjes t
Ish-deputeti publikon mesazhin kërcënues të Ministrisë së Arsimit: Mësuesit të pezullohen! "Të gjithë mësuesit që janë thirrur për të administruar provimet e maturës shtetërore dhe nuk janë paraqitur të merret m
Ministria e Arsimit tejkalon çdo pritshmëri: Testin e hartuam "kastile" me gabime drejtshkrimore! "Lidhur me pretendimin se në test ka gabime drejtshkrimore, QSHA sqaron se ka vërtetë një tekst me gabime, por ky tekst