999 rezultate për

arsimit

Mësuesi në Fier humb betejën me COVID-19 Një mësues nga Fieri ka ndërruar jetë pas betejës së humbur me Covid-19. Lajmi i hidhur është bërë me dije nga minist
Ministrja e Arsimit në Përballë: Universitetet dhe konviktet vatra infeksioni! Ministrja e arsimit Evis Kushi thotë se vendimi i beftë për nisjen e vitit akademik online ishte i nevojshëm pasi komite
Nis protesta e sudentëve para ministrisë së Arsimit: Jo mësim online Si pasojë e pandemisë, viti i ri akademik është vendosur të fillojë online. Kaq ka mjaftuar, që studentët të kundërshtoj
Me 2 nëntor mbyllen shkollat? Ministria e Arsimit sqaron situatën Ditëve të fundit, në rrjet ka qarkulluar një dokument sipas të cilit, shkolla do të mbyllej me 2 nëntor. Por Ministri
Ministrja e Arsimit pret në takim Ambasadoren Yuri Kim Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka pritur në takim ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet e Arsimit dhe Kulturës të SH
Ministrja e Arsimit mesazh ngushëllimi për drejtorin e shkollës që humbi jetën nga COVID-19 Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka shprehur keqardhjen për vdekjen e drejtorit të shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Pasku
Masat e reja anti-covid në Itali prekin të gjitha fushat përvec arsimit Festat në shtëpi ndalohen për më shumë se 6 persona, banketet mbahen me maksimumi 30 veta, njerezit nuk do të qëndrojnë
U largua Besa Shahini, ministrja e re e Arsimit zbulon si e mësoi për detyrën e re Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka treguar se si kryeministri Edi Rama e kishte thirrur në zyrë dhe i kishte propozuar të
Nxënësja ekselente fiton bursën në Turqi, por zyrtari i Arsimit e njofton se "ia kanë zënë vendin" Një nxënëse ekselente nga Shkodra, Evina Komi është përzgjedhur nga Ministria e Arsimit, për një bursë në Universitetin
Ministria mori vendimin, kur do nisë viti i ri 2020-'21 Viti i ri Akademik 2020-2021 për Universitetet Publike dhe Private fillon më 2 nëntor. Ky është vendimi i marrë nga M
Shifra alarmuese! Në vetëm dy javë shkollë, janë prekur 80 mësues me COVID-19 Që nga data 14 që u hapën shkollat dhe nisi mësimi në klasë për mijëra nxënës shqiptarë, me dhjetëra mësues e nxënës jan
Hapet gara për 300 psikologë në shkolla, çfarë ju duhet Ky vit i ri duhet t’i gjente shkollat me 2-fish më shumë psikologë, referuar deklaratës së muajit gusht të ishministres
Ministrja e re e Arsimit betohet para Metës: Do jem zëri i çdo nxënësi, mësuesi! Ministrja e re e Arsimit është betuar përpara presidentit Meta, pasi mori 104 vota pro në Kuvend. Përmes një postimi
Emërohet Evis Kushi, sa deputetë votuan "pro" shkarkimit të Besa Shahinit Kuvendi ka votuar sot shkarkimin e Besa Shahinit si ministre të Arsimit dhe Sportit dhe emërimin në vend të saj të Evis
Rihanna "nominohet" për të zëvendësuar Mbretëreshën Elizabeth II Të martën, qeveria e ishullit Barbados në Karaibe njoftoi se ata po planifikojnë të lenë plotësisht të kaluarën e tyre k
Zyrtarja e Arsimit: Kemi pasur mësues të infektuar që ditën e parë të shkollës "Që në ditën e parë ne kemi pasur mësues të infektuar dhe mësues të izoluar për shkak të kontaktit me mësuesit e infektu
Mësues e nxënës të infektuar, si duhet të reagojnë shkollat në rast infektimi me COVID-19 Tetë fëmijë nën moshën 10 vjeç dhe tetë mësimdhënës të shkollës fillore “Mustafë Venhari” në Vushtrri, kanë rezultuar po
Shtyhet viti i ri akademik në Kosovë Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët
Maqedonia e Veriut prezanton nesër platformën e mësimit online Ministria e Arsimit në Maqedoninë e Veriut ditën e nesërme do të prezantojë Platformën nacionale për zhvillimin e mësimi
Meta dekreton Ministren e Re të Arsimit brenda pak minutash Evis Kushi është dekretuar nga Meta si Ministrja e Re e Arsimit. “Presidenti Meta dekreton brenda pak minutash Minist