999 rezultate për

arsimit

Jo vetëm këngëtare, Rihanna nga sot do të mbajë detyrën e rëndësishme Jemi mësuar t'a shohim vetëm si këngëtare, por Rihanna tashmë është do të mbajë një detyrë shumë të rëndësishme. Ar
Qeveria miraton ngritjen e Shkollës së Drejtorëve Qeveria ka vendosur sot miratimin e vendimit për krijimin e Shkollës së Drejtorëve të Institucioneve të Arsimit Parauniv
Rreth 100 shkolla në Kosovë punojnë me plan-program Serb Ndonëse është në territorin e Republikës së Kosovës, shkolla “Jovan Cvijic” në Shtërpcë asgjë tjetër nuk e lidh me këtë
Edhe këtë vit ofendime në tekstet shkollore maqedonase, përgjegjës është një ministër shqiptar Nxënësit shqiptarë në Maqedoni edhe në vitin shkollor 2018/2019 do të vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me gabime
Jeni të interesuar të studioni në SHBA? Ambasada amerikane nxjerr udhëzimet Jeni të interesuar për të studiuar në Shtetet e Bashkuara por nuk dini nga t’ia filloni? Visitoni Qendra Informative e A
Vartësi i Haskukës kapet i alkolizuar në orar të punës (FOTO LAJM) Vartësi i Kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka është kapur duke pirë aokol në vendin e punës. Skënder Susuri, Drej
Në këtë datë fillon mësimi në Kosovë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë
Skandal në Elbasan, nxënësit ecin kilometra, MAS jep shkollen me qira Një skandal është denoncuar nga deputeti i PD, Luciano Boci i cili në një postim në rrjetin social facebook, shkruan se
Migjeni i sotëm, njihuni me mësuesin që sakrifikon për nxënësit (VIDEO) Mësuesi Skender Abazi për çdo ditë pune ka udhëtuar në këmbë deri në fshatin Tanushë. Ai gjatë kësaj gjithnjë me vete ka
Prishtina po merr pamje moderne, zbuloni projektin më të fundit të Ahmetit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se nga shtatori i këtij viti, kryeqytetit do t’i shtohet edhe një
Mbyllen aplikimet në universitete, ministria e Arsimit nuk ka numër të saktë, ja kur shpallen fituesit Afati i plotësimit të formularit A2 ka përfunduar ditën e shtunë më datë 4 gusht, në orën 20.00 të mbrëmjes, ndërsa mini
Ndryshojnë kriteret, si mund të bëheni mësues Ministria e Arsimit ka ndryshuar ligjin për arsimin e lartë, duke përcaktuar kriteret e reja që duhet të plotësojnë mësu
Shqipëria po plaket, 134 mijë nxënës e studentë më pak se 4 vjet më parë Plakja e popullsisë dhe rigjallërimi i emigracionit dhe i nxënësve që duan të ikin jashtë vendit, ka sjellë një rënie të
Zyrtarizohet mësimi shqip në diasporë, Meta dekreton ligjin (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar këtë të enjte ligjin nr. 48/2018, “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligji
Denoncimi te Berisha/ Akuza të rënda për Nikollën: Ministrja bën emërime me zarf Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh përmes të cilit lëshohen akuza të rënda për korrupsion ndaj Minist
Reformat në arsim ende nuk janë përfunduar Viti i ri shkollor 2018/2019, nxënësit e shkollave të fillore të Maqedonisë do t`i gjejë me problemet e vjetra. Ndër pro
Denoncimi: Skandal, 420 mijë nxënës mbeten pa dëftesa 420 mijë nxënës në mbarë vendin nuk mund të marrin dëftesat. Kështu ka deklaruar PD duke shtuar se Ministria e Arsimi
Bogovinë, nxënësit e Novosellës ende pa shkollë Më se 200 nxënës të fshatit Novosellë të Bogovinës, vitin shkollor e kanë përfunduar jashtë objektit shkollor, nëpër çaj
Ademi thotë se arsimi profesional duhet t'i përshtatet kërkesave të tregut Arsimi profesional duhet të jetë më flesksibil drejtë përshtatjes me nevojat e tregut të punës, këtë e tha sot ministri
Zbardhet emri i punonjëses që na nxiu faqen duke vjedhur në Bruksel Ministria e Arsimit ka pezulluar nga puna një zyrtare të lartë, pasi e njëjta dyshohet se është kapur duke vjedhur në nj