999 rezultate për

arsimin

Ditë zie për arsimin! COVID-19 u mori jetën 3 mësuesve vetëm sot (FOTO LAJM) Ditën e sotme u raportuan 11 viktima nga COVID-19 të shkaktuara në 24 orët e fundit. Nga viktimat, mësohet se janë 3
Shifra shqetësuese, popullata e Maqedonisë po plaket, shkollat ​​po boshatisen Tendencat negative demografike në vendin tonë po marrin gjithnjë e më shumë vrull dhe këtë e ilustrojnë më së miri nga t
Besa Shahini kundër të gjithëve: Pedagogët kanë frikë, provimi ishte i saktë! Në një reagim në facebook ndaj kritikëve, ministrja e Arsimit, Ministrja Besa Shahini, thotë se kritikat ndaj testit të
Protesta për transportin dhe arsimin, arrestohen 11 persona në Tiranë Policia e Tiranës arrestoi 11 persona të identifikuar si organizatorë në tubimet e sotme para Ministrisë së Infrastruktu
Një djall-ëngjëll, kjo është vajza që po "trullos" fansat në rrjete sociale (FOTO LAJM) Silvia Caruso është një e preferuar e rrjeteve sociale, e cila ka mbi 1.6 milion fansa vetëm në Instagram. Modelja 20
Nuk e pranon që është modele, por kjo vajzë po bën namin në Instagram (FOTO LAJM) Silvia Caruso është një e preferuar e rrjeteve sociale, e cila ka rreth 2 milion fansa vetëm në Instagram. 20-vjeçarj
PD reagon për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete: Fitore e studentëve Ditën e sotme ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka bërë të ditur se zgjedhjet në Universitete janë shtyrë deri në një mo
COVID-19 paralizoi arsimin, dy skenarët për mbylljen e këtij viti akademik Ndryshe nga shkollat që presin udhëzimet e Ministrisë së Arsimit për zhvillimin e mësimit në distancë, universitetet, li
"Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Për shkak të pandemisë COVID-19 (Coronavirus), provimi pranues për dhënien e bursave nuk do të organizohet dhe realizohe
Konstituohet Komisioni për Arsimin, Shkencën dhe Inovacionin Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport ka mbajtur sot gjatë ditës mbledhjen konsti
WhatsApp jep lajmin e keq për përdoruesit, çfarë do të ndodhë pas 31 dhjetorit Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por WhatsApp ka një lajm të keq për përdoruesit e d
Lajm i mirë, fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti përfitojnë bursë mujore Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Këshilli i Ministrave ka marrë një sërë vendimesh, ndërkohë që janë publikuar në faqen
10 shtete që ofrojnë arsim universitar 100% pa pagesë (FOTO LAJM) Thuhet se që të arsimohesh më së miri duhet edhe të paguash kosto të larta për vitin akademik si ndodh edhe me disa nga
Nuk e pranon që është modele, por kjo vajzë po çmend Instagramin (FOTO LAJM) Silvia Caruso është një e preferuar e rrjeteve sociale, e cila ka rreth 2 milion fansa vetëm në Instagram. 20-vjeçarj
Familjet e varfra: 80 % e buxhetit shkon për ushqime dhe faturat mujore, për arsimin zero Familjet e varfra në vendin tonë janë të destinuara të mbesin të tilla për shkak se të gjitha burimet financiare i përdo
Fuga: E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri Akademiku Artan Fuga prej kohësh ka mbajtur një qëndrim kundër autoriteteve të shtetit lidhur me zgjedhjet në Akademinë
SHMP "Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Provimi pranues do të mbahet më 14-04-2019 të dielën në ora 11.00 në disa qytete (Shkup, Tetovë, Strugë, etj). Në pro
Berisha: Dy socialistët që dua të falënderoj publikisht për anëtarsimin në NATO 10 vjet pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ish-Kryeministri Sali Berisha meritën ia njeh jo vetëm Partisë Demokrati
Ministrja e re e Arsimit takim me pedagogët, çfarë pritet të vendoset Disa prej pedagogëve të Universitetit të Tiranës kanë kërkuar një takim me ministren e Arsimit, Besa Shahini. Sipas
"Digjet nga studentët ligji për arsimin e lartë" (VIDEO) Studentët, vijojnë prej disa ditësh të jenë të ngujuar në Univeristete e tyre, ku kanë deklaruar se nuk do të ndalen.