999 rezultate për

arsimin

Fuga: E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri Akademiku Artan Fuga prej kohësh ka mbajtur një qëndrim kundër autoriteteve të shtetit lidhur me zgjedhjet në Akademinë
SHMP "Jahja Kemal" shpall konkurs për dhënien e bursave për arsimin e mesëm Provimi pranues do të mbahet më 14-04-2019 të dielën në ora 11.00 në disa qytete (Shkup, Tetovë, Strugë, etj). Në pro
Berisha: Dy socialistët që dua të falënderoj publikisht për anëtarsimin në NATO 10 vjet pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ish-Kryeministri Sali Berisha meritën ia njeh jo vetëm Partisë Demokrati
Ministrja e re e Arsimit takim me pedagogët, çfarë pritet të vendoset Disa prej pedagogëve të Universitetit të Tiranës kanë kërkuar një takim me ministren e Arsimit, Besa Shahini. Sipas
"Digjet nga studentët ligji për arsimin e lartë" (VIDEO) Studentët, vijojnë prej disa ditësh të jenë të ngujuar në Univeristete e tyre, ku kanë deklaruar se nuk do të ndalen.
“Pedagogët nuk janë paguar për dhjetorin” E ftuar në “Top Talk” Grida Duma deklaroi se, për shkak të protestës që kanë zhvilluar studentët dhe e rinisën tashmë pa
EMRAT/ Bëhen bashkë 51 pedagogë, kërkojnë shfuqizimin e Ligjit për Arsimin Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqëzim
Një djall-ëngjëll, kjo është vajza që po çmend fansat në rrjete sociale (FOTO LAJM) Silvia Caruso është një e preferuar e rrjeteve sociale, e cila ka mbi 1.6 milion fansa vetëm në Instagram. Modelja 20
Shqiptarët më të zhgënjyerit dhe të pakënaqurit me arsimin në Europë Shqiptarët janë më të pakënaqurit në Europë me arsimin dhe janë njerëzit më të ardhura të ulëta të cilët e vuajnë më shu
Artan Fuga: 9 masa të mençura për të cilat kemi nevojë Për nëntë ditë auditoret qëndrojnë bosh. Pikërisht për protestën e stuentëve akademiku Artan Fuga shprehet se ”tani k
"Je ngelës e hajdut!" Deputeti i PD-së i hedh në fytyrë Ramës ligjin për Arsimin e Lartë (VIDEO) Ditën e sotme mijëra studentë, janë mbledhur para Kuvendit për të vijuar ditën e tyre të 10 të protestës. Ndërkohë b
Protesta e studentëve, Artan Fuga propozon masat që duhen marrë Akademiku dhe pedagogu i njohur, Artan Fuga ka propozuar për studentët, Ministren e Arsimit, pedagogët dhe qeverinë, dis
Si tre dekada më parë, studentët bllokojnë Tiranën në protestë kundër tarifave në arsimin e lartë (VIDEO) Studentët e Inxhinierisë së Ndërtimit së bashku me të Fakultetit të Shkencave të Natyrës dhe Politeknikut, kanë bojkotua
Vodhën studimin dhe e publikuan si të tyrin, kërkohet dorëheqja e zv.ministrit dhe deputetes Deputeti demokrat Luçiano Boçi denoncoi sot plagjiaturën e bërë nga dy funksionarë të lartë të shtetit shqiptar si zv.mi
Sindikata kundër ligjit për pagat Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK) përmes një deklarate për media, k
Ndryshojnë kriteret, si mund të bëheni mësues Ministria e Arsimit ka ndryshuar ligjin për arsimin e lartë, duke përcaktuar kriteret e reja që duhet të plotësojnë mësu
Shqipëria po plaket, 134 mijë nxënës e studentë më pak se 4 vjet më parë Plakja e popullsisë dhe rigjallërimi i emigracionit dhe i nxënësve që duan të ikin jashtë vendit, ka sjellë një rënie të
Zbulohet emri i ministrit që do të drejtojë arsimin Zv.kryeministri Bujar Osmani ka bërë të ditur se Arbër Ademi do të jetë ministër i ri i Arsimit. “Po është e vërtetë
Promovohet strategjia e re në arsim Thjeshtëzimi i mënyrës së punës së shkollave, organizimi i orëve mësimore, krijimi i një Qendre për nxënës të talentuar
Kalon Ligji për Arsimin e Lartë Kuvendi në seancën e sotme të 45-të e miratoi ligjin për arsim të lartë. Koordinatori i grupit parlamentar i VMRO-DP