999 rezultate për

arsim

I është premtuar statusi i ministrit të Arsimit?! Mark Marku reagon ndaj Ramës Ish-deputeti dhe pedagogu Mark Marku ka komentuar sot detyrën e re që i është besuar sot, ku është zgjedhur drejtuesi po
Qytetarët e Kosovës presin që shëndetësia dhe arsimi të jenë prioritet i qeverisë së ardhshme Sektori i Shëndetësisë dhe i arsimit duhet të jenë dy prioritet kryesore të qeverisë së ardhshme të Kosovës, thonë disa
Zbardhet pasuria e Besa Shahinit: Apartament 75 mijë euro në Tiranë e makinë dhuratë Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaron pasuri me vlerë 15.5 milionë lekë, mes së cilës edhe një apartament me vl
Sekretarja amerikane e Arsimit jep dorëheqjen: Retorika e Trump ndikoi mbi situatën Sekretarja amerikane e Arsimit, Betsy DeVos, është bërë anëtarja e dytë e kabinetit që jep dorëheqjen pas sulmit të së m
Nga mjekët tek arsimtarët, Denaj tregon se kush do të përfitojë rritje pagash në vitin 2021 Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka treguar në emisionin Top Talk në Top Channel, se janë tre kategori në shëndetësi
Basha bën premtimin e madh: Tarifë 0 për studentët nga familje me të ardhura nën 640 mijë lekë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim të veçantë me drejtuesin e portalit studento
Një muaj pushime dimërore për nxënësit! Çfarë pritet të ndodhë me Universitetet Shifrat e infektimeve nga COVID19 në ditët në vazhdim do të diktojnë jo vetëm masat e reja shtesë, por edhe datën se kur
Koronavirusi i merr jetën pedagoges së njohur shqiptare Ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit pedagogia e Universitetit të Vlorës Dafina Brokaj. Mësohet se ajo ishte e shtr
Ministrja e Arsimit habit Fevziun: Kurrë s'ka 20 nxënës në klasa, 19 po! "Nuk do ma japësh për unë jua siguroj se asnjë klasë nuk ka më shumë se 20 veta. Numri i nxënësve në klasa është maksimu
COVID-19 i merr jetën arsimtarit të njohur (FOTO LAJM) Covid-19 i ka marrë jetën arsimtarit të njohur. Ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid ish-kreu i Këshillit
E martuar dhe e arsimuar, si ra në grackë 25 vjeçarja nga Gramshi nëpërmjet Instagramit Bota virtuale është e pasigurt. Por të rinjtë shqiptarë as që pyesin për rreziqet që mbart komunikimi me të panjohur. Të
"Sistemi aktual edukativo-arsimor duhet të reformohet" Mësimi online ka sjell mjaft sfida për të gjithë, por ShMP “Jahja Kemal” si gjithmonë mëson nga sfidat. Në datë 21 Nënt
Ditë zie për arsimin! COVID-19 u mori jetën 3 mësuesve vetëm sot (FOTO LAJM) Ditën e sotme u raportuan 11 viktima nga COVID-19 të shkaktuara në 24 orët e fundit. Nga viktimat, mësohet se janë 3
Mësuesi në Fier humb betejën me COVID-19 Një mësues nga Fieri ka ndërruar jetë pas betejës së humbur me Covid-19. Lajmi i hidhur është bërë me dije nga minist
Ministrja e Arsimit në Përballë: Universitetet dhe konviktet vatra infeksioni! Ministrja e arsimit Evis Kushi thotë se vendimi i beftë për nisjen e vitit akademik online ishte i nevojshëm pasi komite
Nis protesta e sudentëve para ministrisë së Arsimit: Jo mësim online Si pasojë e pandemisë, viti i ri akademik është vendosur të fillojë online. Kaq ka mjaftuar, që studentët të kundërshtoj
Me 2 nëntor mbyllen shkollat? Ministria e Arsimit sqaron situatën Ditëve të fundit, në rrjet ka qarkulluar një dokument sipas të cilit, shkolla do të mbyllej me 2 nëntor. Por Ministri
Ministrja e Arsimit pret në takim Ambasadoren Yuri Kim Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka pritur në takim ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet e Arsimit dhe Kulturës të SH
Ministrja e Arsimit mesazh ngushëllimi për drejtorin e shkollës që humbi jetën nga COVID-19 Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka shprehur keqardhjen për vdekjen e drejtorit të shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Pasku
Masat e reja anti-covid në Itali prekin të gjitha fushat përvec arsimit Festat në shtëpi ndalohen për më shumë se 6 persona, banketet mbahen me maksimumi 30 veta, njerezit nuk do të qëndrojnë