arsenal

Aubameyang tregohet entuziast: Europa League është e Arsenalit Lojtari i Arsenal, Pierre-Emerick Aubameyang beson se Europa League është e skuadrës së tij këtë sezon. Kjo deklarat
Shkëlqen Aubameyang, Arsenali deklason Vorsklan (VIDEO) Arsenali e ka nisur me fitore të thellë ndeshjen e parë të Europa Leagues duke e mposhtur me rezultatin e përgjithshëm 4
Arsenali e pamëshirshme, shënon edhe golin e katërt ndaj Vorsklas Arsenali po tregohet i pamëshirshëm ndaj Vorsklas në "Emirates Stadium". Golin e katërt e ka shënuar mesfushori, Mes
Arsenal shënon edhe golin e dytë ndaj Vorsklas (VIDEO) Arsenal ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Vorsklas në "Emirates Stadium". Ai që ka shënuar këtë herë është Danny Wel
Arsenal kalon në avantazh ndaj Vorsklas (VIDEO) Arsenali ka kaluar në avantazh ndaj Vorsklas në "Emirates Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi gabonez, Pierre
Europa League: Në fushë zbresin Milan, Arsenal e Chelsea Pas Ligës së Kampionëve, radha vjen edhe për garën e dytë më të madhe ekipore evropiane, Ligën e Evropës e cila fillon d
Nis Europa League, këto janë 24 ndeshjet që "ndezin" mbrëmjen Ditën e sotme do të nisi sezoni i ri i Europa League ku 48 skuadra do të dëbutojnë në fushë për ti rrëmbyer trofeun Atle
Granit Xhaka shprehet i lumtur me supergolin që shënoi sot për Arsenalin Mesfushori shqiptar i Arsenalit shënoi sot një gol të rëndësishëm dhe të mrekullueshëm në fitoren e Arsenalit ndaj Newca
Granit Xhaka i jep fitoren Arsenalit ndaj Newcastle (VIDEO) Arsenali ka fiatur sot në transfertë ndaj Newcastle me rezultatin 1-2 në "St. James Park", ndeshje e vlefshme për javën
Gol magjik, kjo është perla e Granit Xhakës ndaj Newcastle (VIDEO) Arsenal po fiton kundër Newcastle me rezultat 0-2. Golin e parë të avantazhit për Arsenal e ka shënuar shqiptari, Gr
Milani bën marrëveshje me lojtarin që "vdes" VIP-a me golat e tij Mesfushori uellsian, Aaron Ramsey mund të largohet nga Arsenali duke u transferuar në Serie A gjatë merkatos së janarit.
I theu nofullën, ish-sulmuesi i Arsenalit arrestohet nga policia Futbollisti danez Niklas Bendtner është arrestuar nga policia në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi ka dhunuar një
I theu nofullën taksistit, policia prangos ish-sulmuesi i Arsenal-it Ish -sulmuesi i Arsenal, Nicklas Bendtner raportohet se është arrestuar nga policia daneze, pasi një sherri me një taksi
Shokon mbrojtësi i Arsenalit: Jam abuzuar, më quajnë "lezbike" Mbrojtësi i krahut të Arsenalit, Hector Bellerini, është detyruar që ta fshije përkohësisht rrjetin e tij social, Instag
Portieri gjerman "ngroh" stolin te Arsenali, e dashura e ngushëllon me format e saj (FOTO LAJM) Në takimet e para të sezonit, trajneri i Arsenalit, Unai Emeri, vazhdon të preferojë portierin veteran Peter Cech kundre
Mkhitaryan nuk do të luajë nëse Arsenal shkon në finale të Europa Leagues Henrikh Mkhitaryan nuk do të luajë dot në finale të Europa Leagues nëse Arsenal arrin aty. Finalja këtë vit zhvillohet n
Arsenal triumfon me vështirësi ndaj Cardiff (VIDEO) Arsenal ka marrë një trepikësh të vlefshëm kundër Cardiff City. Kjo ndeshje kishte shumë surpriza dhe shumë gola.
Arsenali nuk fal, ndëshkon përsëri Cardiff (VIDEO) Arsenal ka kaluar përsëri në avantazh ndaj të zotëve të shtëpisë, Cardiff City. Në minutën e 62-të, Pierre-Emerick A
Cardiff barazon gjithçka ndaj Arsenal, mbyllet pjesa e parë (VIDEO) Cardiff City ka barazuar shifrat ndaj Arsenalit duke e mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-1. Goli i barazimit erdhi
Arsenali në avantazh, Mustafi shënon një gol fantastik (VIDEO) Arsenal ka kaluar në avantazh ndaj Cardiff City. Goli i avantazhit erdhi në minutën e 11' nga një goditje fantastike