999 rezultate për

arriturat

Kurti mban fjalën, krenar për kabinetin qeveritar Albin Kurti po mban fjalën e tij para deputetëve, ndonëse u paralajmërua se nuk do të merrte pjesë në seancën e mocionit
Veseli: Të arriturat e Kosovës janë të paimagjinueshme Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se 20 vjet më parë të paktë kanë qenë ata që kanë besuar se Kosov
Ja të arriturat dhe aktivitetet e studentëve nga kolegjet më të mira në Maqedoni Synimi kryesor i Sektorit për Veprimtari Publike (arsim, kulturë, sport, mbrojtja shëndetësore për femijët) është ngritj
Shpendi tregon të arriturat në arsim Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar të arriturat e qeverisjes së tij nga viti 2014 rreth sistemit të arsimit
Artan Grubi: Nuk duhet patjetër të jemi në qeveri Shefi i kabinetit të Ali Ahmetit, kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Grubi ka deklaruar se partia
Bekim Neziri: Shqiptarët i dinë të arriturat e BDI-së! Shtabi qendror zgjedhor ditën e sotme ka vazhduar vizitat nëpër shtabet vendore në njësinë e parë zgjedhore, dhe konkret
Ja kush janë 10 personat më inteligjentë në botë (FOTO-LAJM) Pothuajse 50 për qind e popullatës së botës ka koeficient inteligjence ndërmjet normës 90 apo 110 dhe 2.5 për qind kanë
Zhuri, ky djep i arsimit e i burrërisë Të ndalesh e të kthehesh andej nga i ke rrënjët është një gjë e qëlluar që shumëkush duhet ta bëjë. Edhe ti kujtosh ata
BDI: Ideja e presidentit konsensual po përqafohet edhe nga liderët maqedonas Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se ideja e dalë nga kjo parti, ajo për një president konsensual, nuk ëhstë ide
Udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave, gati raporti i gatishmërisë Qeveria e Kosovës është në fazën e fundit të përpilimit të raportit të gatishmërisë, i cili në vete përmban të arriturat
Ahtisaari plus rrënon të arriturat Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga priti një delegacion të deputetëve të Unionit Inter-Parlamentar të Britanisë së Ma
Finlanda e kënaqur me të arriturat e Maqedonisë Qeveria e Finlandës e ka lavdëruar Maqedoninë për reformat e deritashme të nevojshme për hapjen e bisedimeve për anëtarë
Lunaçek vlerëson të arriturat e Kosovës për integrime Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek ka vlerësuar përkushtimin dhe rezultatet e arritura deri
Thaci: Ne KS u prezantuan te arriturat Kryeministri Hashim Thaçi e ka vlerësuar të suksesshme paraqitjen e ministrit të Punëve t&eum