999 rezultate për

arritura

Kurti mban fjalën, krenar për kabinetin qeveritar Albin Kurti po mban fjalën e tij para deputetëve, ndonëse u paralajmërua se nuk do të merrte pjesë në seancën e mocionit
Rama takohet me Limaj, zbardhet biseda Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh Koordinator Kombëtar i dy Qeverive Kosovë-Shqipëri, është pritur
Ambasada ruse në Tiranë reagon rreth çështjes së ndryshimit të kufijve Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar sot në lidhje me çështjen e ndryshimit të kufijve në Kosovë. Në reagim, është publiku
Ministri i Kosovës: Asociacionin po e formojmë sipas marrëveshjes së Brukselit Qëndrim krejtësisht të kundërt kanë anëtarët e kabinetit qeverisës nga radhët e Listës Serbe me ato të kryeministrit Har
Veseli: Të arriturat e Kosovës janë të paimagjinueshme Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se 20 vjet më parë të paktë kanë qenë ata që kanë besuar se Kosov
Deputetja e AAK-së sulmon dialogun e Hashim Thaçit (VIDEO) Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ka kaluar tashmë në nivel presidentesh, nuk po pritet shumë mirë nga një pjesë e
Ja të arriturat dhe aktivitetet e studentëve nga kolegjet më të mira në Maqedoni Synimi kryesor i Sektorit për Veprimtari Publike (arsim, kulturë, sport, mbrojtja shëndetësore për femijët) është ngritj
Shpendi tregon të arriturat në arsim Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar të arriturat e qeverisjes së tij nga viti 2014 rreth sistemit të arsimit
ZYRTARE/ Ja kur fillon edicioni i ri i Superligës Komiteti Ekzekutiv (KE) i FFK-së, sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e Fadil Vokrrit president, ku disku
Artan Grubi: Nuk duhet patjetër të jemi në qeveri Shefi i kabinetit të Ali Ahmetit, kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Artan Grubi ka deklaruar se partia
UEFA: Ja klubi më i mirë në botë UEFA ka publikuar listën e re ku Real Madridi vazhdon të qëndrojë në krye. Titulli i Ligës së Kampionëve, i arritur m
Hysaj të enjten firmos kontratën e re, ja sa do të përfitojë Elseid Hysaj do të rinovojë të enjten kontratën e tij me Napolin, pasi është gjetur një akord mes palëve. E përditshmja
Thaçi: Miratimi për vizat, moment i ri dhe historik Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, miratimin e Komisionit për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian për liberaliz
3 fitoret më të mëdha të Italisë ndaj "pancerave" (FOTO LAJM) Dueli Itali-Gjermani, gjithmonë ka qenë një sfidë e mbushur me emocione të shumta, por në fakt "të kaltrit" janë dominue
Marrëveshjet në bllokadë, opozita për ndërprerje të dialogut me Serbinë Thuajse të gjithë marrëveshjet e arritura në dialogun Serbi-Kosovë në Bruksel janë në bllokadë totale. E pafuqishme përb
Bekim Neziri: Shqiptarët i dinë të arriturat e BDI-së! Shtabi qendror zgjedhor ditën e sotme ka vazhduar vizitat nëpër shtabet vendore në njësinë e parë zgjedhore, dhe konkret
Vuçiç: Protesta e 17 shkurtit në Prishtinë, ndoshta më masivja deri më tani Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç, është shprehur optimist që kriza politike në Kosovë të kalojë sa më shpejtë, e
15 boksierët më të mirë në histori (FOTO LAJM) Boksi është një nga sportet që gjithmonë ka dhuruar emocione të shumta, veçanërisht kur përballë vendosen kampion të mëd
Hahn: Kosova të miratojë marrëveshjet e arritura në Bruksel Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, gjatë debatit në Parlamentin Evropian në prag të miratimit të Marrëveshje për St
Bisedime teknike për "plogështinë" e zbatimit të marrëveshjeve Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në mungesë të vullnetit për të zbatuar disa nga marrëveshjet e arritura ndërmjet