999 rezultate për

arritur

Nuk ka kuptim që të ketë marrëveshje nëse ato nuk zbatohen Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) pajtohen se marrëveshjet e arritura mes Kosovës e Serbisë nuk kanë asnjë kuptim në qo
Inter, ja plani për të arritur te Lucas Shit dhe më pas ble. Kjo është filozofia e Inter në këtë merkato vere, e kushtëzuar edhe nga kriza financiare. Për të te
Petrovic-Panariti: Të implementohen të gjitha marrëveshjet e arritura Zëvendëskryeministri i Kosovës, Sllobodan Petrovic e cilësoi folklor politik për interesa politike, peticionin e organiz
Beogradi të mos keqinterpretojë marrëveshjet e arritura me Kosovën Zyrtarë të Bashkimit Evropian i kanë tërhequr vërejtjen Beogradit zyrtar që të mos i keqinterpretojë marrëveshjet e arri
Sistemi i drejtësisë ka arritur përmisime Organizata Freedom House pritet të publikojë të mërkurën raportin e përvitshëm "Vendet në tranzit 2012", ku analizohen z
Vazhdimi i dialogut nëse implementohen marrëveshjet Qeveria e Kosovës vazhdon ta mbajë qëndrimin e saj se nuk do të ketë bisedime me Serbinë pa implementimin e marrëveshjev
Një i panjohur në foton zyrtare të Napolit kampion NAPOLI –Bashkë me shokun e tij Antonino Massei, Gaspare Galasso mund të përkufizohet si "mbreti i përvetësimeve". I riu
Alkena e BB4: Të fitojë Arbëri Një prej ish-banoreve të reality shou Big Brother Albania, Alkena, nuk ka hezituar të flasë për preferencat e saj para f
Del Piero: Dua fitore ndaj Napolit Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero ka shprehur dëshirën për të shkruajtur një tjetër faqe në historinë e Juvent
Makolli: Kandidati i AKR për president do jetë Pacolli Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së, Ibrahim Makolli, ka thënë se duhet të respektohet marrëveshja e arritur për zgjedhjen
Trevjeçari shpëtohet nga zjarrëfikësit Një djalë trevjeçar, i cili kishte mbetur në pjesën e jashtme të ballkonit, në katin e tretë të banesës ku jetonte , ka
PSG-Napoli, akord për Lavezzin Kampionati në Francë është në përfundim e sipër dhe me shumë gjasa kampione e re e Ligue I do të jetë Montpellier. Kjo b
Sekretet e lumturisë Ekipi i shkencëtarëve nga San Francisko ka përcaktuar që perspektiva e balancuar e kohës është kyç që personi të ndihet
La Liga 2011-12, statistika 1 - Fitorja më e thellë është arritur nga Barcelona kundër Osasunës, me rezultatin 8-0. 2 - Fitorja më e thellë në tr
City, një shekull për të na arrirë Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se Manchester Cityt i duhet një shekull për të arritur gjithë atë
Serbia të zbatojë marrëveshjet me Kosovën Përfaqësuesja e Kosovës në bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit, Edita Tahir deklaron se pa zbatimin e marrëveshjeve t
Tensionet në Kosovë po rrezikojnë paqen në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka deklaruar se tensionet dhe përplasjet mes Kosovës dhe S
Nga stjuardesë në ambasadore Në mbledhjen e javës së kaluar, qeveria e Maqedonisë miratoi listën e emrave të kandidatëve për ambasadorë të rinj në 11
Askush s'e arrin Guardiolën Trajneri i kombëtares së Spanjës, Vicente Del Bosque ka thurur lavde për ish teknikun e Barcelonës Pep Guardiola lidhur
SHBA dhe BE mbështesin marrëveshjen e OSBE-së për zgjedhjet Departamenti amerikan i shtetit ka mbështetur marrëveshjen e arritur mes OSBE-së, Kosovës dhe Serbisë, për pjesëmarrjen