999 rezultate për

arrestimet

EULEX për arrestimet e krerëve të UÇK-së: Kushdo që ka kryer krime, të mbajë përgjegjësi (VIDEO) EULEX, misioni i sundimit të ligjit në Kosovë, që është në krah të prokurorisë speciale duke ofruar logjistikë dhe mbësh
Reagon SPAK: Skandali me tenderët, pse u kryen arrestimet në zyrën e Adrian Çelës Pa arrestimit të ish-drejtorit të Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati ka reaguar dhe SPAK. Mësohet se në kërkim është
Haxhiu: Arrestimet e fundit janë arsyetime nga Specialja për publikimin e aktakuzës ndaj Thaçit Gazetari Baton Haxhiu ka thënë në emisionin Pressing në T7 se arrestimet e fundit nga Specialja ndaj liderëve të OVL-UÇK
Rama "del huq" me reagimin për ndalimin e komisionerëve: Nuk e ka idenë ku janë bërë arrestimet Kryeministri i vendit Edi Rama reagoi pak më parë lidhur me ndalimin e urdhëruar nga SPAK të disa komisionerëve në lidhj
Goditet grupi i trafikantëve në Britani: Disa shqiptarë midis 12 të arrestuarve Pas një hetimi ndërkombëtar për kontrabandën e migrantëve në Britani të Madhe me anije përmes kufirit me Belgjikën, kanë
Vazhdojnë arrestimet, 39 persona shkelin fashën orare Gjatë natës së kaluar (19/20.05.2020) është evidentuar se në gjithë shtetin 52 persona kanë shkelur orën policore, me çr
Arrestimet e bujshme për tërmetin, pse u shmang bashkia e Tiranës Prokuroria e Tiranës kundërshtoi akuzat se kishte shmangur zyrtarët e bashkisë së kryeqytetit gjatë hetimit të dëmeve të
Zbulohen pallatet e dëmtuara që kanë sjellë arrestimet në Tiranë Ditën e djeshmë janë shoqëruar në polici rreth 42 shtetas për ndërtime të paligjshme në Tiranë. Janë mësuar disa nga
Dinakëria e Ramës: Fillon arrestimet kur të gjithë po shohin ndeshjen Policia e Tiranës pak minuta më parë ka arrestuar 5 shtetas, të cilët ishin pjesë e protestës tek Unaza e Re, protestë t
Arrestimet e protestuesve, Basha: Plan diabolik i Ramës, thirrje oficerëve dhe prokurorëve të mos binden Kryetari i opozitës Lulzim Basha dha një deklaratë për shtyp lidhur me arrestimet e fundit të protetsuesve në Librazhd.
Arrestimet e zyrtarëve të PD-së, Basha në konferencë për shtyp (VIDEO) Lulëzim Basha ka reaguar ndaj arrestimeve të zyrtarëve të PD-së. Kreu demokrat deklaroi se se Leshaj dhe është vënë
Arrestimet në veri të Kosovës, policia jep detaje Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar disa persona përfshirë zyrtarë policorë pas një operacioni në Mitrovicën e
Arrestimet për grabitjen u bënë në këtë qytet, si u kapën anëtarët e bandës Policia ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet se kanë lidhje me grabitjen e ndodhur më 9 prill në aeroportin e Ri
Vazhdojnë arrestimet vip në Maqedoni, në pranga ish-kryetari i një komune (FOTO LAJM) Policia me urdhrin e prokurorit publik sot në mëngjes e ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës së Karposhit, Stevço Jakimo
Goditën policët, plasin arrestimet pas protestës Sipas burimeve në Policinë e Tiranës 14 perosna janë arrestuar pasi janë konstatuar duke hedhur gurë dhe sende të forta
Mickoski reagon për arrestimin e tre zyrtarëve të VMRO-DPMNE “Arresto, mund të porositësh edhe vrasje, por një gjë ta dish, nuk do të frikësohemi”, kështu ka reaguar lideri i VMRO-D
U gjet një bombë, detajet e para nga arrestimet masive në Elbasan Një aksion blic u zhvillua ditën e sotme në Elbasan nga FNSH në bashkëpunim me policinë e Elbasanit. 3 persona deri t
39 të arrestuar p 24 orë në Kosovë Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar gjithsej 39 persona për vepra dhe incidente të
Arrestimet masive, gazetarja tregon a u dekonspirua operacioni Gazetarja Klodiana Lala ka treguar se ka dyshime që Admir Hoxha, ideatoi i laboratorit të drogës në Has dhe furnizuesi i
E gjithë vëmendja tek arrestimet VIP, Vis Martinaj bën kërkesën e papritur në gjykatë Gjykata e Apelit në Tiranë shqyrton gjatë ditës së sotme kërkesën për liri të Ervis Martinajt, të arrestuar dy javë më p