999 rezultate për

arratisjen

Kosova akuzon direkt Serbinë se mundësoi arratisjen e kriminelit të dënuar për masakrën e Tërnjes Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar ashpër pas arratisjes së Rajko Kozllina, të dënuarit për masakrën e T
Zbulohet plani i shqiptarëve që tentonin arratisjen: Do merrnin peng drejtoreshën e burgut Në fillim të shtatorit 9 shqiptarë kishin planifikuar arratisjen nga burgu i Korfuzit. Mediat greke raportojnë se me
Policia zbardh detajet, si u arrestua i riu që tentoi arratisjen nga Komisariati Policia e Shtetit ka zbardhur detajet e arratisjes së një personi nga komisariati në Tiranë. Personi në fjalë ishte
Dëshmia e ish-të burgosurit: Më dënuan me pushkatim, se ndihmova në arratisjen e nipit të Abaz Kupit Publikohet historia e panjohur e familjes Dajani nga fshati Rrapsh-Starje i Malësisë së Madhe, të cilët edhe pse njihesh
Ndodh në Tiranë: Burri denoncon në polici arratisjen e gruas me një burrë tjetër Një burrë që u braktis nga bashkëshortja, pasi e ka pritur me orë të tëra, ka vrapuar në polici dhe ka kërkuar ndihmë që
Sami Lushtaku merr gjobën marraendëse për arratisjen nga burgu i Dubravës Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është shpallur fajtor për arratisjen e 21 gushtit dhe 22 shtatorit të vitit 201
Kishte planifikuar arratisjen me kohë! Kajmaku nënshkroi prokurë që më 31 tetor Ky urdhër i prokurorit Kol Hysenaj, drejtuar Dhomës Kombëtare të Noterisë, nuk ka asnjë efekt, që do të sillte pengimin
I dënuar për eliminim, i burgosuri në Peqin tenton arratisjen Një i dënuar për vrasje ka tentuar të arratiset nga burgu i Peqinit. Ai ka prerë hekurat e dritares së qelisë por nuk
U frymëzua nga Admir Muratajn, kreu i mafias tenton arratisjen me këtë mënyrë të padëgjuar (FOTO LAJM) “Kreu i një bande braziliane u përpoq të shpëtonte nga burgu duke u veshur si vajza e tij, kur ajo e vizitoi atë pas hek
Plani Gruevski? Basha paralajmëron arratisjen e Ramës Gjatë fjalimit të tij, Lulzim Basha bëri një deklaratë disi të çudtshme gjatë protestës së sotme duke paralajmëruar një
Rrëfimi i ish-drejtorit: Si u hap tuneli nëntokësor për arratisjen e Gaxhait Top Story përveç se pasqyroj kushtet në burgje u ndal dhe tek siguria e tyre. Për shkak të godinave të amortizuara, dhe
Sot dërgohen pamjet nga Shqipëria për arratisjen e Gruevskit Prokuroria Publike po vazhdon ende me procedurën parahetimore për arratinë e Nikolla Gruevskit. Pa pranuar të tregojë de
Kërkohet që ministri të mbajë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit Organizatat joqeveritare ia rikujtojnë Qeverisë së ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe dy drejtorë të t
ASH reagon për arratisjen e kriminelit që tentoi të vrasë Selën "Se Maqedonia po bëhet vendi i çudirave dhe aty ka gjithçka përveç drejtësisë dhe shtetit ligjor, flet edhe ikja e njëri
Spasovski: Hetimet e largimit të Gruevskit do tregojnë ku çaloi sistemi (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, mendon se faji për arratisjen e Nikolla Gruevskit nuk është tek MPB, po
Deputeti zbulon skenarin, Zaev ka pasur dijeni për arratisjen e Gruevskit Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev konsideron se ka dy variante si shpjegim për arratisjen e ish-kryeministrit të
Gruevski shijon lirinë, asnjë përgjegjësi për arratisjen e tij Edhe një muaj nga arratisja e ish kryeministrit, Nikolla Gruevski në Hungari ku ka fituar të drejtën e azilit politik, a
Çudit Zaev: Di gjithçka rreth arratisjes së Gruevskit Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka deklaruar se ai i di “të gjitha detajet” dhe se është plotësisht i informuar në
Mali i Zi: Kërkoni llogari te Zaevi për arratisjen e Gruevskit Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq, ka deklaruar se është detyrë e Maqedonisë dhe jo e Malit të Zi që të kujdese
Kush ka dorë në arratisjen e Gruevskit nëpëmjet Shqipërisë? Flet gazetari shqiptar Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski u arratis pak para arrestimit dhe kaloi nëpëmjet Shqipërisë. Gazetari