999 rezultate për

armikut

Pastori gjerman hyn në trupin e pronarit dhe luftojnë kundër armikut (VIDEO) Qentë janë kafshë të pabesueshme. Ata janë me të vërtetë miqtë më të mirë të njerëzve, miqësi kjo që është kultivuar për
Talibanët paralajmërojnë sulme të reja në Kabul Talibanët iu kërkuan banorëve të Kabulit të qëndrojnë larg "qendrave ushtarake", duke paralajmëruar se do të kryejnë sul
Nëna e Almirit: Dhimbja për humbjen e Almirit me ka bërë nënë të paaftë për fëmijët Mixhevere Kasumi, nënë që përjetoi vetëm pak momente me të birin, ka mundur para disa javësh të shpjegoj dhimbjen e cila
Bajram Elshani i "Lagjes së Trimave": Nuk ka gjykatë që na ndal për ta fitue lirinë e Iliridës! Edhe pse është dënuar me 40 vite, Bajram Elshani nga Grupi i Kumanovës nuk duket as i thyer e as i frikësuar. "Nuk k
Agron Tufa nxjerr dokumentin: Babai i Dritan Hilës u dekorua për "luftë ndaj armikut" Përplasjet në distancë mes shkrimtarit Agron Tufa dhe analistit Dritan Hila nuk kanë të ndalur. Ditën e sotme Tufa në
Ky "mantel" i bën armët të padukshme për radarët e armikut (VIDEO) Një kompani ruse ka krijuar një material, i cili i bën objektet elektronike të padukshme për radarët e armikut. Qëlli
Top 10 Forcat Speciale më të mira të historisë (FOTO LAJM) "Skuadra 6", Forcat Speciale amerikane që vrane Osama Bin Laden, është një nga njësitë më të stervitura në botë. Për
Qarkore e Sigurimit nënshkruar nga Enver Hoxha Një tjetër qarkore që lidhet me organizimin e Shërbimit Informativ, hartuar nga Enver Hoxha me 15 nëntor 1944, trajton n
Haziri: Isa Boletini duhet të varroset atje ku priti topat e armikut Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një statusi në Facebook, ka shprehur qëndrimin e tij në lidhje me çështjen e r
Gold Ag "Armikut s’i përkulet" me uniformën dhe armën e Agim Ramadanit Kënga e radhës e Gold AG e titulluar “Armikut s’i përkulet”, i kushtohet heroit të kombit, Agim Ramadani. Kënga vjen
Putini, doktrinë e re ushtarake: NATO është “armikut Nr.1” NATO është rreziku më i madh për Rusinë. E thotë doktrina e re ushtarake e miratuar nga Vladimir Putini, 29 faqe udhërrë
Irani kundër IS - Armiku i armikut tim? Matthias Hein Lufta kundër IS nuk është e vetmja gjë që lidh Perëndimin dhe Iranin. Të përbashkëtat me Perëndi
Gadafi cilëson mediat e huaja, qen Lideri libik Muammar Gaddafi u ka thënë sot mbështetësve të tij, të mbledhur në Sheshin Jeshil të Tripolit, se do të hap