999 rezultate për

armeve

Dënohet me burgim gazetari që investigonte trafikun e armëve në Malin e Zi Një gjykatë në Malin e Zi e ka dënuar me një vit e gjysëm burg gazetarin hulumtues, Jovo Martinoviq, përmes një procesi
Pas taksës qeveria merr të tjera masa drastike ndaj Serbisë Izmi Zeka, zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme, ka thënë se përveç taksës 100 për qind për mallra që vi
Skandal! Grabitet depoja e armëve në Pashaliman Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum. Sipas informacioneve,
Gjermania rikthehet fuqishëm, nis eksportin e armëve Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informa
Policia vazhdon të ç'armatosë qytetarët në Kosovë Ministria e Punëve te Brendshme ka organizuar konferencë për media ka lansuar me fushatën për legalizimin e armëve me mo
Spiunia seksi nga Rusia e pranon: Punova kundër SHBA për Putinin Një grua ruse e akuzuar në SHBA se ka vepruar si një agjente për Kremlinin për të depërtuar në grupet politike ka pranua
Kapet trafikanti i armëve dhe municioneve nga Shqipëria në Kosovë Në Vërmicë është arrestuar një person pasi u zu duke kontrabanduar municion nga Shqipëria për në Kosovë. Atij iu gjet
"Respektoni Traktatitin e Kontrollit të Armëve", SHBA-të ultimatum 60-ditor Rusisë Shtetet e Bashkuara i dorëzuan Rusisë një ultimatum prej 60 ditësh të martën, për t’u pastruar nga ajo që Uashingtoni th
Super arma amerikane, më e tmerrshme se bomba bërthamore (VIDEO) Ushtria Amerikane po zhvillon një super armë të re, e cila do t’ua mundësonte atyre të kontrollonin motin dhe të dominon
Gjermania ndalon shitjen e armëve ndaj Arabisë Saudite Vrasja dhe më pas copëtimi i trupit të gazetarit saudit Xhamal Kashugi në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll i ka
Policia aksion "blic" në Lezhë, arrestohen tre të kërkuar dhe dy "të fortë" (VIDEO) PAs kontrolleve për rritjen e parametrave të sigurisë nga forcat policore Lezhë, Kurbin, Mirditë wshtw bwrw e mundur sek
Me automatikë dhe pistoleta, kapen dy të rinj në Durrës Policia e Durrësit në bashkëpunim me Forcat Operacionale, pas një hetimi 2 mujor kanë goditur një rast trafikimi të armë
29 persona u vranë me armë për nëntë muaj në Kosovë Janë 29 persona që kanë humbur jetën si pasojë e përdorimit të armëve pa leje në periudhën kohore janar- shtator të këti
Identifikohet autori i plagosjes me armë në Kamëz Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme ku në Kamëz mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi E. B. Policia iden
Putin kërcënon ushtarakisht Europën nëse pranon raketat amerikane Presidenti Vladimir Putin paralajmëroi gjatë së mërkurës për një garë të re armatimesh, nëse Amerika tërhiqet nga trakta
SHBA tërhiqet edhe nga një marrëveshje, nis lufta e ftohtë? Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do të tërhiqet nga marrëveshja me Rusinë për kontroll të armëve
Guxuan të tregonin kafshët e egra që kishin vrarë, fotoja mori në qafë 3 korçarët (FOTO LAJM) Lidhur me foton e publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqen 6 shtetas me një mjet tip fuoristradë, me dy armë gjahu dhe k
Futet në kasafortën e armëve në një dyqan, shokët e mbyllin brenda dhe... (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë është shënuar në SHBA, ku një person është futur në një kasafortë armësh në një dyqan dhe shokët
Holandë, të pajisesh me armë zjarri duhet të deklarosh racën dhe besimin… Qeveria holandeze po përballet me një stuhi protestash për shkak të planeve për të deklaruar edhe racën apo besimin feta
Netanyahu tregon depon sekrete të armëve bërthamore në Iran Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tregoi të enjten atë që ai tha se ishte një depo atomike sekrete në Teheran dhe