999 rezultate për

armeve

Lëvizte lart e poshtë me pistoletë në brez, arrestohet korçari Një 28 vjeçar, me inicialet I.Q. është arrestuar në flagrancë në lagjen nr.17, në Korçë pasi qarkullonte me armë zjarri
I fiksuar pas puros e mjeteve ushtarake, kush është shefi i Krimeve që u pezullua për depon me armët në Elbasan? (VIDEO) Pas akuzave se ka publikuar foton e armëve nga operacioni i Elbasanit, i kryer më 1 korrik mësohet se shefi i komisariat
Nxorrën informacion për aksionin e armëve, pezullohet shefi i komisariatit të Cërrikut e dy zyrtarë të tjerë Ka shkuar në 4 numri i efektivëve të pezulluar që akuzohen se kanë ndjerrë informacione hetimore në lidhje me arsenalin
Aksioni në Elbasan që gjeti arsenalin e armëve brenda karburantit, shpallet në kërkim pronari Disa ditë pas superaksionit të forcave të RENEA-së në Elbasan, Policia ka shpallur në kërkim një person. Policia ka s
SHBA rikthen në Shqipëri pjestarin e grupit që vrau efektitivin e RENEA-s Deportohet nga SHBA-ja, një prej pjesëtarëve të grupit të strukturuar kriminal, ku pas sulmit me armë në qershor të viti
Kanë aq bomba bërthamore sa mund të shkatërrohej toka disa herë! 9 vendet që kanë armën e ferrit Numri i mbushjeve bërthamore është zvogëluar gjatë vitit të kaluar, megjithëse vendet vazhdojnë të modernizojnë forcat e
"Mbretëresha e armëve" që po çmend Instagramin (FOTO LAJM) Orin Julie, 25 vjeç, është bërë e famshme dhe ka mbi 500 mijë ndjekës në rrjetet sociale, falë pasionit për armët. Aj
I shpallur në kërkim prej 5 vitesh, bie në pranga vlonjati Policia ka vënë në prana një 29 vjeçar i shpallur në kërkim në qytetin e Vlorës. I arrestuari është akuzuar për vepr
Grabitje nën kërcënimin e armëve, kërkohet paraburgim për katër persona Prokuroria Themelore në Gjakovë ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, kundër ka
800 persona presin legalizimin e mbajtjes së armëve në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim UNDP ka mbajtur tryezë të rrumbullakët mbi kontrollin e Armëve të Vogla d
Iran, shpërthen kantieri detar, shkakton 3 viktima Bateria e një nëndetëse shpërtheu në një kantier detar të ushtrisë iraniane, ku vrau tre punëtore. Sipas Reuters, tel
Kërcënoi Haradinajn me prerje koke, ngrihet aktakuza ndaj shqiptarit nga Drenasi Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj personit që përmes rrjeteve sociale kërcënoi kryeministrin Ra
Gati për ta vrarë! Çfarë bën ky instruktor para armëve?! (VIDEO) Kur ke armikun përballë, mund t'a godasësh disa herë deri sa ai të asgjësohet, por çështja ndryshon kur përballë teje ës
Ky është arsenali i armëve që iu gjet 3 vjet më parë vëllezërve Bilali (FOTO LAJM) Dy vëllezër Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan sot në lagjen Kiras të Shkodrës. Në një kërkim të thjeshtë rezulto
Zv/Ministri i Punëve të Brendshme kërkon legalizimin e armëve në Kosovë Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, njëherësh Koordinator Nacional për Armë të Vogla dhe të Lehta, Izmi Zeka, ka bër
Kosovarët nuk i dorëzojnë armët, po dështon projekti i ministrisë ​Fushata për legalizimin e armëve e nisur nga ministria e Punëve të Brendshme si duket nuk po tregon rezultat të p
365 persona kërkojnë të armatosen në Kosovë Një 25 vjeçari të mërkurën në Ferizaj i morri jetën një i mitur (17 vjeçar) me armë zjarri. Përpos në vrasje si kjo,
Trafiku i armëve, si hyjnë e dalin në Shqipëri dhe kush e zhvillon Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5 vjeçare që synon kontrollin mbi armët i
Sot mbahet seanca ndaj Lushtakut dhe dy ministrave Sot në Gjykatën Themelore të Gjakovës-dega në Malishevë, mbahet seanca fillestare ndaj ministrave Dardan Gashi dhe Endri
Policia kap babë e bir të armatosur me automatik e çifte Policia e Mirditës ka arrestuar dy persona, babë e bir pasi janë kapur me armë zjarri. Sipas informacioneve zyrtare, një