999 rezultate për

armeve

Për herë të parë në kaq vite, mbretëresha anulon traditën e ditëlindjes Për herë të parë në 68 vite froni, mbretëresha anulon traditën që vendi bën me rastin e ditëlindjes së saj! Mbretëresha
"Arsenal" armësh në shtëpi, si u kap 47 vjeçari në Tiranë Një 47 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës pasi i është gjetur në shtëpi arsenal armësh zjarri, granat
I "fiksuar" pas florinjëve, orave dhe armëve: Kapet "tmerri" i durrsakëve (VIDEO) Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin policor "Trajektorja". Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrë
Alarmante! 1 miliardë armë qarkullojnë në botë, çdo 15 minuta shkaktohet një vrasje Një miliardë armë të vogla dhe armatime të lehta përbëjnë rrezik për sigurinë dhe paqen në botë. Këshilli i Sigurimit të
Miku i Vuçiç furnizonte Al Kaedën me armë Në 9 dhjetor, Departamenti i Thesarit të SHBA publikoi listën e zezë për persona nga Europa, Azia dhe Amerika e Jugut të
Shqiptari me mikun e tij vihen në pranga për trafik të armëve Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik të armëve dhe zhvatje. Policia e Trevizos k
Ekzekutoi babanë dhe plagosi të birin për një kalë në Vlorë, kapet durrsaku Policia ka kapur dhe ndaluar Eduard Xhezon, biznesmenin i cili akuzohet se ka vrarë Arben Beqirajn në gusht të këtij vit
I kërkuar për vrasje, kapet "i rrezikshmi" i Durrësit Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës vë në pranga një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në f
Konfiskohen armë dhe municion, në Gjakovë Njësia e Hetimeve të Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare- Perëndimi në Gjakovë, në bashkëpunim me njësitë tjera t
ALARM/ Bota kërcënohet nga armët bërthamore Udhëheqësit botërorë që janë mbledhur për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së duhet ta trajtojnë kontrollin e armëve bërt
Akuza e fortë: Vuçiç po armatos Arabinë Saudite për masakrat në Jemen Nënkryetari i Partisë Popullore dhe ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Zdravko Pon
Trafiku, si u përmbyt Kreta me automatikë të Shqipërisë Zbardhen të tjera detaje për trafikun e armëve nga Shqipëria drejt Greqisë me destinacion përfundimtar ishullin e Kretës
Atentati i vëllezërve Baho dhe sendet e paligjshme, hija e "Sakatit" që po fiton territor në Elbasan Megjithëse gjyqtarja e Elbasanit Pajtime Fetahu vendosi të lirojë nga burgu biznesmenin Ilir Beko kundrejt garancisë pas
40 mijë euro dhe pistoletë pa leje, arrestohet korçari Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë bënë arrestimin në flagran
Grushte e shkelma deri në nxerrjen e armëve, policia zbardh sherrin mes 6 djemve në Shijak Policia e Shijakut zbardh dhe dokumenton ngjarjen e ndodhur dy ditë më parë duke shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm të
Amerika lejon blerjen e armëve, por ndalon me ligj këto produkte Amerika është tronditur nga dy të shtëna masive gjatë fundjavës në El Paso, Texas dhe Dayton, Ohio. Të paktën nëntë
"Gërdec" në Rusi, depoja e armëve shpërthen dhe shkakton një viktimë (VIDEO) Një i vdekur dhe tetë të plagosur. Ky është rezultati i shpërthimit të një depoje armësh në Krasnoyarsk gjatë ditës së s
Tentoi ta vriste me tre plumba, çfarë ndodhi mes 2 të rinjve në Devoll Një përleshje me armë zjarri, tip automatik ka ndodhur gjatë mesnatës së djeshme në qytetin e Bilishtit në Devoll. Re
Superaksion në Kosovë, arrestohen 18 persona për armëmbajtje pa leje Policia e Kosovës arrestoi të mërkurën 18 persona nën dyshimet për armëmbajtje pa leje dhe konfiskoi një sasi armësh në
FERIZAJ/ Sekuestrohet arsenal armësh, 18 persona të arrestuar Prokuroria e Ferizajt ka dhënë detaje për operacionin e sotëm të Policisë në lokacione të ndryshme. Prokuroria ka bër