215 rezultate për

armeve

Ja pėr ēfarė shėrben tjetėr automatiku M16 (VIDEO) Adhuruesi i armėve, ka gjetur njė mėnyrė unike pėr tė pėrgatitur ushqimin nė natyrė. Dustin Ellerman, ėshtė njė i pas
Grabiten 30 mijė denarė nė njė farmaci nė Ēair Rreth 30 mijė denarė kanė vjedhur dy persona tė maskuar nė njė farmaci nė komunėn e Ēairit. Ngjarja ka ndodhur mbrėmė nė
Kapet 30 vjeēari nė Fier, nė kėrkim prej dy vitesh Njė i shpallur nė kėrkim prej vitit 2013 ėshtė vėnė nė pranga nga policia e Fierit. Bledar Ndreka 30-vjeē, banues nė fsh
3 nė pranga pasi posedonin armė dhe municione nė makinė Blutė e Elbasanit kanė arrestuar tre persona, pasi akuzohen pėr mbajtje pa leje tė armėve tė zjarrit. Nė makinėn e njė p
Ja ēfarė plani ka Rusia pėr prodhimin e armėve bėrthamore (FOTO LAJM) Rusia nuk po i ndal projektet e veta pėr prodhimin e armėve tė shkatėrrimit nė masė. Sė fundmi, shteti rus ka prodhua
Arrestohet 56 vjeēari nė Elbasan pasi kapet me armė dhe drogė Blutė e Elbasanit kanė arrestuar njė 56 vjeēar, pasi nė shtėpinė e tij i kanė sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale
Rreth 400 mijė armė nė duart e popullit Mendohet se gjithsej nė tė gjithė Maqedoninė qytetarėt kanė nėpėr duar rreth 400.000 armė. Nė 9 muajt e parė tė kėtij
Shitja e armėve, Rusia thyen rekorde Edhe pse nė tė gjithė botėn shpenzimet pėr tregtinė e armėve janė tkurrur, Moska zyrtare vazhdon tė investojė para nė sh
Amerika akuzon Rusinė se ka shkelur traktatin pėr armėt bėrthamore Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė akuzuar Rusinė pėr shkelje tė dy traktateve kryesore pėr kontrollin e armėve. N
Kjo ėshtė shpikja e fundit e ISIS (FOTO-LAJM) Ėshtė aq e madhe dhe e gjatė sa duhen dy mbajtėse pėr tė. Behet fjale per armen e fundit e Shtetit Islamik, e aftė pėr t
Kosova, shkatėrruesja mė e madhe e armėve nė rajon Ministria e Brendshme e Kosovės nė bashkėpunim me Policinė e Kosovės kanė bėrė sot shkatėrrimin e 2 mijė e 246 armėve tė
Qindra-mijėra armė nė duar tė kosovarėve Ekspertė tė armėve thonė se kosovarėt posedojnė njė sasi tė madhe armėsh automatike. Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės,
Grabitet ēifti nėn kėrcėnimin e armėve, policia nis hetimet Mbrėmjen e djeshme, rreth orės 23:00 njė ēift ėshtė grabitur nė zonėn e Kasharit nga dy persona ende tė paidentifikuar.
Pėrfundon dėrgimi i armėve nė Irak Ministria e Mbrojtjes njoftoi sot pėr pėrfundimin me sukses tė operacionit tė dėrgimit tė ndihmės me armė dhe municione
Shkatėrrohet arsenali i armėve kimike siriane Shtetet e Bashkuara njoftuan tė hėnėn shkatėrrimin e tė gjithė arsenalit tė armėve kimike siriane vetėm disa javė pėrpar
Akuzohej pėr trafik armėsh Itali-Shqipėri, nė pranga 32 vjeēari Njė 32 vjeēar i shpallur nė kėrkim pėr "trafik armėsh" dhe i konsideruar nga hetuesit si person i rrezikshėm ėshtė vėnė
Miratohet ligji qė reformon SHKB-nė Me 74 vota, Kuvendi miratoi kėtė tė enjte pr/ligjet “Pėr pėrdorimin e armėve tė zjarrit” dhe “Pėr armėt”, dy nisma tė pr
Pėrplasen Strazimiri dhe Ndreu, ndėrpritet seanca e Kuvendit (VIDEO) UPDATE- Njė incident i ndodhur nė koridorin e Parlamentit detyroi nėnkryetarin e Kuvendit, Vangjel Dule tė ndėrpresė sea
Ndryshon ligji pėr armėt/Ndalohet tė qėllosh kur ka protesta si 21 janari Nisur nga ngjarjet e 21 janarit 2011 ku mbetėn tė vrarė 4 protestues si rezultat i plumbave tė Policisė mbi protestuesit
Grabitet posta nė Bit Pazar tė Shkupit Sot nė mėngjes nė afėrsi tė Bit Pazarit nė Shkup ėshtė grabitur filiali i "Postave tė Maqedonisė". MPB ka njoftuar se
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.