999 rezultate për

armet

ALARM/ Bota kërcënohet nga armët bërthamore Udhëheqësit botërorë që janë mbledhur për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së duhet ta trajtojnë kontrollin e armëve bërt
Akuza e fortë: Vuçiç po armatos Arabinë Saudite për masakrat në Jemen Nënkryetari i Partisë Popullore dhe ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Serbisë, Zdravko Pon
I kërkuar nga interpoli, 10 vite burg për 29 vjeçarin nga Mirdita Policia e Lezhës ka arrestuar një 29 vjeçar me qëllim ekstradimi drejt Italisë. S.N. (L) ishte i shp-allur në kërkim
Plasin armët në Laç, një person dërgohet me urgjencë në Tiranë Një person është plagosur ditën e sotme në qytetin e Laçit. Sipas informacioneve ngjarja ka ndodhur në rrugën naciona
Dëshmitari tregon tmerrin në Vlorë: Nxorrën armët, bam e bum, qëlluan Arbenin Mbrëmjen e djeshme Vlora është tronditur nga breshëri plumbash, ku si pasojë mbetën 1 i vdekur dhe dy të plagosur. As
"Ëngjëlli" që të vret në 1 500 metra largësi (FOTO LAJM) Ajo është 25 vjeçe dge quhet Orin Julie. Bukuroshja nga Izraeli ka një pasion të shfrenuar për armët. Falë fotove të saj
I fiksuar pas puros e mjeteve ushtarake, kush është shefi i Krimeve që u pezullua për depon me armët në Elbasan? (VIDEO) Pas akuzave se ka publikuar foton e armëve nga operacioni i Elbasanit, i kryer më 1 korrik mësohet se shefi i komisariat
Kur sheh armët nuk është vetëvetja, njihuni me Mbretëreshën (FOTO LAJM) Ajo tani ka marrë emrin “Mbretëresha e Armëve”, pasi thotë që armët janë dashuria e saj e jetës, dhe se emocionohet shum
"Mbretëresha e armëve" që po çmend Instagramin (FOTO LAJM) Orin Julie, 25 vjeç, është bërë e famshme dhe ka mbi 500 mijë ndjekës në rrjetet sociale, falë pasionit për armët. Aj
Aleksandër Çipa: Rama duhet të bëjë një hap si ai për armët kimike Gazetari Aleksandër Çipa i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora” deklaroi se kryeministri Rama për zgjidhjen e k
Vuçiç krekoset me armët e Putinit dhe kërcënon Ballkanin (FOTO LAJM) Shteti i Serbisë, ka organizuar sot një paradë ushtarake në Nish, ku janë ekspozuar armatime të ndryshme, disa prej të c
Krisin armët në Laç, ka të vdekur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Laç, ku disa të rinj janë përplasur me armë zjarri në qendër të qytet
Këto janë armët e NATO-s që frikësojnë Rusinë (FOTO LAJM) Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku. Xhim Taunsend, nga Qend
Plasin armët në Fier, a ka lidhje me makinën e djegur? Të shtëna me armë zjarri në qytetin e Fierit. Ky është raportimi më i fundit i Policisë së Fierit. Ndërkohë që men
Nga helikopterët tek armët e rënda, Shqipëria tregon forcën ushtarake (FOTO LAJM) Që prej 10 vitesh, Shqipëria është anëtare e NATO-së ku shpesh herë ka kontirbuar me bashkpunime dhe misione paqeruajtes
Kërcasin armët në Tiranë, të paktën një i vdekur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pak minuta më parë. Ngjarja ëhstë regjistruar pranë stadiu
Zelanda e Re do të ndalojë armët gjysmautomatike Në kohën kur vendi u terrorizua pas sulmit në dy xhami në qytetin Christchurch të ishullit jugor, avokati i Zelandës së
Pas Skënderbeut, një tjetër emër shqiptari i shkruar në armën e terroristit Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re
Kosovarët nuk i dorëzojnë armët, po dështon projekti i ministrisë ​Fushata për legalizimin e armëve e nisur nga ministria e Punëve të Brendshme si duket nuk po tregon rezultat të p
Spiropali sherr me Mark Markun: Merr ti armët (VIDEO) Analisti Mark Marku pati një përplasje me ministren Elisa Spiropali gjatë emisionit Opinion. Sipas Markut lejohet