999 rezultate për

armepushim

Armenia kërkon armëpushim, Azerbajxhani nxjerr videot shkatërruese me dron Luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë janë në ditën e gjashtë të tyre, ndërsa të dy vendet kanë raportuar numër të mad
Ministri gjerman: As këtë Ramazan nuk u dëgjua thirrja për armëpushim humanitar nga Kombet e Bashkuara Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, përcjell urime për besimtarët myslimanë me rastin e mbylles së agjërimit dh
"Armëpushim në Libi", çfarë përfshin plani i liderëve botërorë Marrëveshje ka gjithashtu për faktin se nuk ka zgjidhje ushtarake të konfliktit. Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkomb
Erdogan dorëzohet përballë Trumpit, i ndal sulmet ndaj kurdëve Turqia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë marrë vesh për një armëpushim të menjëhershëm në pjesën veriore të Siris
28 të vrarë dhe qindra të plagosur, arrihet armë pushimi mes Izraelit dhe Hamasit Luftimet në Rripin e Gazas janë ndalur pasi militantët palestinezë kanë thënë se është arritur një marrëveshje për armëp
Shtyhet armëpushimi, Presidenti fton në bisedime talebanët Qeveria e Afganistanit ka zgjeruar armëpushimin e njëanshëm me talebanët pas një armëpushimi fillestar nga të dyja palët
Talibanët afganë shpallin armëpushim tre ditor për Bajram Talibanët në Afganistan kanë njoftuar për herë të parë një armëpushim tre-ditor për festën e Fiter Bajramit në fund të j
OKB miraton unanimisht rezolutën, 30 ditë armëpushim në Siri Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara miratoi sot unanimisht një rezolutë duke kërkuar pa vonesa një armë-pushim 30
Macron & Merkel: Palët të marrin përgjegjësitë për shkeljet e armëpushimit në Ukrainë Presideti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel i bënë sot thirrje palëve, përballë rritjes të
Koreja e Jugut paralajmëron Phenianin të mos shkelë marrëveshjen e armëpushimit Ministri koreano-jugor i Mbrojtjes Song Young-moo ka shtuar presionet ndaj Veriut, duke paralajmëruar Phenianin që të mo
Prishet armëpushimi, 8 të vrarë në Damask Në Damask është thyer armëpushimi i vendosur tre ditë më parë. Nga sulmet ajrore të kryera në periferi të Damaskut, j
Rinisin luftimet në Siri pak pas hyrjes në fuqi të armëpushimit Forcat qeveritare siriane dhe rebelët kanë zhvilluar luftime ditën e sotme, vetëm pak kohë pasi marrëveshja e armëpushim
Irani del garant për armëpushimin në Siri Ka përfunduar sot takimi i tretë i bisedimeve për paqen në Siri, që u zhvillua në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana.
SHBA urdhër Rusisë të monitorojë "menjëherë" armëpushimin në Ukrainë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i kanë bërë thirrje Rusisë që të monitorojë "menjëherë" marrëveshjen për armëpushim në
Rriten tensionet, Trumpi i vendos ultimatum Putinit SHBA-të i kanë bërë thirrje Rusisë të monitorojë "menjëherë" marrëveshjen për armëpushim në pjesën lindore të Ukrainës,
Blushi: Manjani u shkarkua për të vërtetat që tha, Meta shiti ministrin e tij Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, i ftuar në intervistën e mbrëmjes në “Ora News” , ka thënë se Ylli Manjani u shkarkua pasi t
Franca i bën thirrje Rusisë të respektojë armëpushimin në Siri Franca i ka bërë thirrje Rusisë t'i ndalë veprimet ushtarake në Siri dhe ta respektojë armëpushimin e ndërmjetësuar nga
Këshilli i Sigurimit mbështet armëpushimin në Siri Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka votuar pro marrëveshjes së armëpushimit në Siri, marrëveshje e cila ësht
Ish-Fronti Nusra kundër armëpushimit në Siri Zëdhënësi i grupit militant Jabhat Fateh al-Sham, i njohur më parë me emrin Fronti Nusra, një nga palët ndërluftuese në
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,