999 rezultate për

armenia

Armenia shpall listën anti-Shqipëri Federata Armene e Futbollit ka shpallur listën e 24 futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen Elimintarore të 29 Marsit
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Tekniku i Kombëtares së Armenisë, Bernard Chalandes, ka bërë të ditur listën me 17 futbollistët që do të grumbullojë për
Agolli: Armenia më e vështirë se Serbia Fitorja historike ndaj Portugalisë, si dhe ndeshja e ndërprerë në Beograd me Serbinë ka bërë që tifozët shqiptarë të pre
"Euro 2016", Armenia e Serbia rivalët e vërtetë të Shqipërisë Entuziazmi i barazimit historik me Francën, edhe pse thjesht në një ndeshje miqësore, tashmë ia lë vendin analizimit të
Matiç me tifozët armenë: Kosova është Serbi (FOTO LAJM) Një grup tifozësh armenë kanë takuar me mesfushorin e Serbisë, Nemanja Matiç, para ndeshjes së nesërme Armeni-Serbi, e v
Amerika i kërkon Armenisë ta njohë Kosovën Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar Armenisë që ta njohë shtetin e Kosovës. "SHBA-ja po bën përpjekje që A
Jahjaga: Armenia ta njohë Kosovën Presidentja Atifete Jahjaga ka takuar sot ministrin e Jashtëm të Armenisë, Eduard Nalbandyan. Jahjaga i tha ministrit
23 yjet që do zbresin në Ruzhdi Bizhuta (FOTO LAJM) Portugalia, Serbia, Danimarka, Armenia janë kundërshtarët e Shqipërisë, që shorti i hedhur dje në Nice të Francës e ka p
Ivanoviç: Jemi më të fortë se Shqipëria "Cristiano Ronaldo dhe shqiptarët vijnë tek ne". Ky është një prej titujve të të përditshmes serbe "Informer" e cila vë
Barazon Italia (VIDEO) Barazimi I Italisë si mysafire e Danimarkës në ndeshjen e zhvilluar të premten mbrëma në Grupin B. Italianët kaluan n
Cana: Armenia, "provë zjarri" para Sllovenisë Nuk ka nënvlerësim ndaj Armenisë, pavarësisht emrit dhe faktit se është thjesht një miqësore. Pohimi vjen nga kapiteni i
Armenia: Të gatshëm për luftë dhe fitore Presidenti armen Serzh Sarkisian tha se vendi i tij është i përgatitur që të “luftojë dhe të fitojë” çdo luftë që nxitet
Shahu lëndë me detyrim në Armeni (VIDEO) Armenia ka vendosur që në shkollat fillore nga ky vit shkollor si lëndë e detyrueshme të hyjë loja e shahut. Kjo nuk ësh
Shtetet në luftë, Armenia tërhiqet nga Eurovision Organizatorët e Eurovizionit konfirmuan se Armenia nuk do të marrë pjesë në festivalin e përvitshëm europian, për shkak
Autogoli fatal (VIDEO) Armenia ishte skuadra surprizë e fazë eliminatore për Euro 2012. Ajo luftojë deri në fund për një kualifikim të mundshëm
Armenia bën çokollatën më të madhe në botë Çdokush që është në kërkim të një cope gjigante çokollate pa pagesë duhet të drejtohet nga kryeqyteti i Armenisë javëve
Turqia dhe Armenia firmosin marreveshjen Turqia dhe Armenia kane firmosur ne Zyrih marreveshjen historike per normalizimin qe i jep fund nje shekulli armiqesie m
Armenia do filloje bisedimet me Turqine Armenia do të fillojë këtë javë bisedimet politike për vendosjen e marrëdhënieve