999 rezultate për

armenia

Armenia fillon t'i dorëzojë territorin Azerbajxhanit, banorët u vënë flakën banesave Armenia do të fillojë t’i dorëzojë një pjesë të territorit Azerbajxhanit, më 15 nëntor, si pjesë e një marrëveshjeje paq
Armenia me njoftim zyrtar për ndeshjen me Shqipërinë Pas provave të suksesshme të UEFA-s në Superkupën e Europës në Budapest më 24 shtator, ku maksimumi i spektatorëve të le
Armenia kërkon armëpushim, Azerbajxhani nxjerr videot shkatërruese me dron Luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë janë në ditën e gjashtë të tyre, ndërsa të dy vendet kanë raportuar numër të mad
Rrëzohet avioni armen, dalin fotot: Reagon Turqia (FOTO LAJM) Një ditë më parë, Armenia deklaroi se një avion Su-25 i forcave ajrore ishte rrëzuar prej avionëve turq që operojnë sipa
Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia " Shkaku i ketij konflikti qendron ne pushtimin e territoreve te gjera nga Armenia e mbeshtetur nga Rusia te Republikes
Armenia: Një F-16 turk rrëzoi avionin tonë, Ankaraja e mohon Ministria e Mbrojtjes e Armenisë njoftoi për rrëzimin e një avioni Sy-25 gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ajo që e
Armenët dhe azerët në lufte frontale, frika më e madhe janë Rusia dhe Turqia Armenia dhe Azerbajxhani janë tashmë në një konflikt të armatosur mes tyre për rajonin e Nagorno Karabakh-ut. Armenë
“Koha e llogarisë”: Erdogan kërcënon Armeninë pas luftës me Azerbajxhanin Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyib Erdogan ka hedhur akuza të forta ndaj Armenisë pas luftës që ka nisur me Azerbajxhani
Turqia dërgon avionët në kufi me Armeninë, luftë e ashpër në rajon Prej 48 orëve vijojnë përplasjet mes ushtrisë së Azerbajxhanit dhe Armenisë në zonën malore të Nagorno Karabakh-ut duke
Italia befasohet nga Armenia (VIDEO) Armenia është duke e mposhtur 1-0 Italinë. Pas 11’ minutave lojë në Republican Stadium – Vazgen Sargsyan, Armenia ka
Armeni – Itali, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Armenisë dhe Italisë. Armenia dhe Italia do të përballen nga ora 18
Armenia drejt energjisë diellore për reduktimin e varësisë ruse E varfër dhe e izoluar, Armenia është mbështetur te Rusia për një kohë të gjatë për të mbuluar nevojat energjetike. A
Shtetet e kualifikuara në finalen e Eurosong Sonte u mbajt në Sthokholm të Suedisë gjysmë-finalja e parë e kompenticionit europian të këngës, Eurosong. Po sonte p
Danezët presin një "dhuratë" nga Armenia Mbrojtësi i Danimarkës, Simon Kjaer, është shprehur pas humbjes me Portugalinë, se ekipi i tyre e meritonte barazimin, p
Shqiptarët kryqëzojnë gishtat për sfidën e Yerevan-it Nëse vëmendja e të gjithë shqiptarëve është e përqendruar te ndeshja e Elbasan Arenas mes Shqipërisë dhe Portugalisë, nj
Çfarë ndodh nëse Shqipëria merr 3 pikët në tavolinë? Sot, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) pritet të thotë fjalën e saj të fundit në lidhje me ndeshjen Serbi-Sh
Ronaldo mposht Armeninë (VIDEO) Portugalia ka shënuar fitore me rezultat 3 me 2 ndaj Armenisë duke u ngjitur në vendin e parë të Grupit I në kualifikime
Fitorja me Armeninë, azerët e mbulojnë me dhurata Agollin Ashtu siç përfolur edhe para ndeshjes Shqipëri-Armeni, futbollisti i Kombëtares kuqezi Ansi Agolli, është pritur si hero
Formacionet zyrtare të Shqipëri-Armeni Shqipëria dhe Armenia kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen eleminatore të Euro 2016 që nis pas pak minutash.
Armenia, entuziasëm për grumbullimin e Gael Andonian (FOTO LAJM) Vendimi i mbrojtësit të Marseille, Gael Antonian për të veshur fanellën e kombëtares armene ka entuziasmuar tifozët e pë