Biznesmeni që u vra në Prishtinë, është Albert Krasniqi (VIDEO)
999 rezultate për

armatosura

Stojanoviç: Kosova nuk ka nevojë për Forcat e Armatosura! Deputeti i pavarur serb në Kuvendin e Kosovës, Millivoje Stejanoviç është shprehur kundër krijimit të Forcave të Armatos
PD: Betoni në aerodrome nuk mbulon përgjegjësinë e dyshes Rama-Meta Partia Demokratike përshëndeti sot forcat e armatosura për reagimin e tyre, dhe marrjen e masave fizike për pamundësimin
Kelmendi: Thaçi mbështet serbët! Analisti politik, Jeton Kelmendi ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Hashim Thaçi. Në një intervistë dhënë Bo
Rama i merr Nishanit kompetencat për emërimin e gjeneralëve/Zbardhet ligji i plotë për rekrutimet Qeveria ka miratuar sot projektligjin e ri për “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipëri
Liderët shpërndahen pa vendim për FAK-un e për zgjedhjet Liderët e partive politike të Kosovës janë mbledhur sot në Ambasadën Amerikane në Prishtinë për të diskutuar për themeli
Majko: Shkeljet e statutit të PS-së të mirëkuptueshme Akuzat për implikimin e infrastrukturës së Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë në trafikun e drogës janë
Liderët e Koosovës takohen në Ambasadën Amerikane për FAK-un Liderët e partive politike të Kosovës do të takohen paraditen e sotme në ambasadën e SHBA-së në Prishtinë për të diskutu
Thaçi: Nuk tolerojmë kushtëzime për themelimin e FAK-ut Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi sot gjatë mbledhjes së qeverisë i ka bërë thirrje të gjithë spektrit politik që të
Çeku: Fundjava do të na gjej me Forca të Armatosura FSK-ja ka përgatitur tre atashe të sigurisë për t'i dërguar në ambasadën e Shqipërisë, Turqisë dhe Suedisë. Ministri i F
Për FAK-un vendoset para shpërndarjes së Kuvendit Takimi i liderëve për çështjen e themelimit të Forcave të Armatosura të Kosovës pritet të jetë nesër. Themelimi i ushtri
FA ripërsërit: Nuk ka patur avionë "droge" në hapësirën shqiptare Forcat e Armatosura dhe Ministria e Mbrojtjes njoftuan sot se i qëndrojnë deklaratave të mëparshme të dhënë nga titulla
Zbardhet ligji i ri për Shërbimin Informativ të Ushtrisë Ministria e Mbrojtjes ka bërë gati projektligjin për shërbimin inteligjent të ushtrisë. Burime ekskluzive nga Ministria
Kodheli inspekton ish-poligonin e demontimit në Hajmel (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo
Akuzat për trafik droge në ushtri, PS-LSI: Të ngrihet Komision Hetimor (FOTO LAJM) Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partise Socialiste Taulant Balla ka depozituar në Kuvendin e Shqipërisë një kërkesë
PD kërkesë për interpelancë me Kodhelin Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka njoftoi sot depozitimin e kërkesës për seancë dëgjimore në Kuvend me Ministr
Qeveria "Rama" bën gati ndryshimet në pagat dhe pensionet e ushtarakëve Brenda muajit tetor pritet që të ndryshojë edhe niveli i pagave dhe i pensionit për ushtaraket. Burime nga qeveria bë
PD: Kodheli po hesht për trafikun e drogës Deputeti demokrat Arben Ristani përsëriti sot shqetësimin e opozitës lidhur me atë që PD e cilësoi si vendosja e bazave
Reforma në ushtri, qeveria rregulla të reja për emërimet dhe largimet nga shërbimi Brenda këtij viti, qeveria “Rama” pritet që të përmbyllë të gjithë ndryshimet ligjore për të zhveshur nga kompetencat kr
PD akuza Ramës: Po kërkon të uzurpojë kompetencat Presidentit Partia Demokratike akuzoi sot kryeministrin Edi Rama se po kërkon t’i marrë 11 kompetenca Presidentit të Republikës, pë
Qeveria "sulmon" sërish Presidentin Qeveria ka bërë gati disa ndryshime ligjore të cilat pritet t’i heqë presidentit të Republikës kompetencat si komandat