999 rezultate për

armatosura

FAK-u nuk shkon në veri pa një marrëveshje me NATO-n Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka folur sot edhe për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës. Kreu i Qeverisë
Drecun: Ushtria e Kosovës është faktor destabilizimi Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se i vetmi formacionin i forcave të arm
Formimi i ushtrisë së Kosovës, në duar të ndërkombëtarëve Projektligji për transformimin e FSK-së në Forca të Armatosura të Kosovës pritet që javën e ardhshme të prezantohet para
Kodheli inspekton Qendrën e Riparimit dhe Mirëmbajtjes së Teknikës të Forcave të Armatosura Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e shoqëruar nga komandanti i Komandës së Mbështetjes, gjeneral brigade Ylber Dogja
Forcat Ajrore të FA shpëtojnë rojen e lokalit në Memaliaj (VIDEO) Forcat e ushtrisë kanë bërë të mundur evakuimin e rojes që kishte mbetur i bllokuar në një lokal në Memaliaj. Evakuimi i
Ja kush është majori shqiptar i rrëzuar me helikopter në Spanjë Majori 41-vjeçar Sokol Feka që u rrëzua me helikopter në Spanjë ka lindur në Kuçovë dhe prej shumë vitesh është pjesë e
Rama: Majori shqiptar transportonte drogë nga Maroku në Spanjë, ishte më i besuari Gjatë fjalës së tij në Parlament, kryeministri Rama tha se një helikopter i pilotuar nga një major shqiptar është rrëzua
Turqia i dhuron ushtrisë shqiptare 10 minibusë Në ambjentet e Ministrisë së Mbrojtjes, ku merrnin pjesë drejtues të lartë të Forcave të Armatosura, është bërë dorëzimi
Nga dialogu, Gjykata Speciale, deri te FAK-u Një varg detyrash dhe obligimesh shpalosen nga institucionet e Kosovës si prioritete të punës dhe angazhimeve të tyre gj
Thaçi: Suksese Forcat e Armatosura të Kosovës! Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka thënë se është i kënaqur me numrin e oficerëve nga Kosova që janë pranuar në Akademin
Lista Serbe kundër Forcave të Armatosura të Kosovës Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviç ka kundërshtuar krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës. Ai t
'Kosova së shpejti bëhet me ushtri' Ministri në detyrë i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka paralajkmëruar se Kosova së shpejti do të ketë ushtri
Qeveria ndalon Facebook-un për ushtarakët Ushtarakët nga sot e tutje do të përballen me një disiplinë më të fortë, teksa duhet të zbatojnë me përpikmëri 50 pika,
Komandanti i forcave të armatosura të Francës: Unë e ndava Mitrovicën Komandanti i forcave speciale franceze Zhak Hogar ka deklaruar se kanë qenë forcat franceze, ata të cilat e kanë ndarë M
Ukraina akuzon Moskën për shkelje të armëpushimit Forcat e armatosura ukrainase akuzuan milicët separatistë për shkelje të armëpushimit mes ushtrisë ukrainase dhe luftëta
A do të ketë Kosova ushtri? Ministri i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka akuzuar deputetët serbë në parlament se janë pengesë për transfo
Angazhimi i FA-së në kampingje gjatë sezonit turistik (FOTO-LAJM) Gjatë këtij sezoni turistik, Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Breg
Gradohen 24 ushtarakët shqiptarë që studiuan në New Jersey Është zhvilluar në New Jersey ceremonia e gradimit të 24 ushtarakëve shqiptarë që studiuan në programin pilot në Shkollë
Ministria e Mbrojtjes bën analizën e 300 ditëve Ministria e Mbrojtjes paraqiti sot analizën e 300 ditëve të këtij institucioni. Gjatë fjalës së saj ministrja Mimi Kodh
Ukshin Hoti, këtu e 23 vjet më parë kërkoi krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës (VIDEO LAJM) Veprimtari dhe ideologu i cështjes kombëtare shqiptare , ide për të cilat edhe u burgos në burgjet serbe, Ukshin Hoti