999 rezultate për

armatosura

Duhej të ndodhte tragjedia! Rama reagon më në fund për skandalin në Kakavijë Pas tragjedisë në Kakavijë ku humbi jetën një 10 vjeoar teksa priste në radhë me familjen e tij, më në fund ka reaguar d
Xhaçka jep lajmin e mirë për ushtarakët, pagesë ekstra çdo muaj Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ditën e sotme ka bërë me dije se efektivëve të Forcave të Armatosura do u rikthehet pa
I gjithë stadiumi në këmbë për Forcat e Armatosura që ndihmuan për tërmetin (VIDEO) Pak minuta para ndeshjes në fushën e “Air Albania Stadium” kanë zbritur heronjtë që shpëtuan jetë njerëzish pas tërmeti
Dëmet e tërmetit: Sot shemben dy godina 5-katëshe në Shkozet Dy ndërtesa do të shemben sot në Shkozet, pas deklarimit të tyre si të pabanueshme. Ministria e Mbrojtjes njofton se
Ushtria e Izraelit në "flakë", vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
Ushtria e Izraelit në “flakë”, vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
"Përjetë në trup", Bora surprizon personin më të dashur me tattoo-në super të veçantë (FOTO LAJM) Moderatorja Bora Zemani ka ditur si ta lumturojë babain e saj duke i bërë surprizën më të bukur. Duke qenë se ai kish
Ushtria e Izraelit në “flakë”, vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
Shmanget tragjedia në Manati të Lezhës, ndërhyjnë Forcat e Armatosura Forcat e Armatosura parandaluan një tragjedi në Manati të Lezhës. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, thotë se xhenie
Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez
Sa ushtarë shqiptarë ndodhen me misione jashtë vendit Ditën e sotme, në një mision për demontimin e minave në Letoni, humbi jetën 32 vjeçarja Zarife Hasanaj dhe mbeten te pla
Shpërthen mina, vritet një Nënoficere, plagosen dy të tjerë Shpërthimi i një mine i ka shkaktuar vdekjen një efektivi të forcave të xhenios në Ushtrinë Shqiptare. Ndërkohë, nga ky
Maduro përdor nacionalizmin për ta mbajtur ushtrinë prapa tij Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro u ka bërë thirrje Forcave të Armatosura të mobilizohen dhe të jenë në gatishmëri,
Forcat e Armatosura hedhin në erë pallatin 5-katësh në Poliçan (FOTO LAJM) Xhenierët e Forcave të Armatosura kanë bërë një ndërhyrje në një pallat 5-katësh në Poliçan duke e rrafshuar brenda seko
Shpëtohet gomonia me 50 emigrantë nga Forcat e Armatosura (VIDEO) Anija “Butrinti”, e Forces Detare, me mision ne detin Egje, gjate patrullimit ne zonen e saj te operacionit, mbremjen e
Ushtria shfaqet në rrugët e Kukësit Forcat e Armatosura kanë zbarkuar mëngjesin e kësaj të enjteje në Kukës, në kuadër të një stërvitjeje disa ditore që do
FAKTET/ A organizoi Olta Xhaçka një puç ushtarak pas grabitjes në Rinas? Ministria e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi mbrëmë publikisht se do të rrethonte aeroportin e Rinasit ushtri për shkak se
Nishani: Ushtria në aeroport është model i një junte ushtarake Ish-presidendi, Bujar Nishani e quan vendimin e Kryeministrit dhe Ministres së Mbrojtjes për të nxjerrë me angazhim poli
Ushtria zbarkon në Rinas (FOTO LAJM) Ashtu sikurse paralajmëroi më herët ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, policia ushtarake ka nisur dislokimin drejt pjes
Si është jeta e grave shqiptare në ushtri (VIDEO) Prej vitesh tashmë si pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë është përfshirë edhe gjysma tjetër e popullsisë, ajo e