999 rezultate për

armatosur

Demiraj nderohet me çmimin “Mjeshtër i Madh” Kolonel Dritan Demiraj, është kthyer në detyrë pak kohë më parë dhe tashmë është një ushtarak aktiv në Forcat e Armatosu
Shqipërisë i shtohen edhe 30 komando të rinj (FOTO LAJM) 30 ushtarë të rinj u bënë pjesë e një prej njësive elitë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Pjesëtarët më të rin
SHBA/ Panik në shkollë, të shtëna me armë Një shkollë e mesme në Palmdale, Kaliforni (SHBA) raportohet se është bllokuar, ndërsa policia po i përgjigjet një perso
Na nxorrën bojën: Mos bëni sherr në trafik me shqiptarët, ka të armatosur Mbi 80,000 shtetas britanikë vizitojnë Shqipërinë çdo vit, sipas të dhënave të zyrës së Ministrisë së Jashtme britanike.
"Lekët-lekët", gruaja e viktimës në Kamëz rrëfen tmerrin Një grabitje me armë zjarri në Kamzë, Tiranë, përfundoi me një të vdekur dhe një të plagosur. Ngjarja ndodhi mbrëmë
Berisha përmend pas kaq kohësh Azem Hajdarin: Hynë në Parlament dhe e vranë Ish-kryeministri është shprehur shumë i indinjuar për gjithcka që ka ndodhur sot në Kuvend, duke theksuar edhe njëherë s
Incidenti në Reçicë të Vogël, 12 personave iu caktohet masa e paraburgimit Prokuroria Publike ka kërkuar ka shqiptuar masën e paraburgimit 30 ditorë, 12 të dyshuarve për përleshjen e armatosur në
Incident i armatosur në Tetovë, një i vrarë dhe dy të plagosur Rreth orës 19:30 ka ndodhur një incident i armatosur në Reçicë të Tetovës, me çrast një person ka mbetur i vrarë dhe dis
Kukësi në gjendje shtetrrethimi, policia e armatosur blindon qytetin Edhe pse tashmë kanë kaluar dy ditë nga protesta e dhunshme në Kukës, forcat policore vahdojë të patrullojnë në qytet.
Të armatosur e gati për luftë, pamje tmerri nga Gjirokastra e '97 (VIDEO) Rebelimi i vitit 1997 ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnjë dhe përfundoi më 24 korrik 1997,
Rusia përmend konflikt të armatosur në Ballkan pas arrestimit të Gjuriçit Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka dënuar sot incidentin në Mitrovicë dhe ka vlerësuar se qëllimi i tij ka qenë f
Ish-ministri grek: Në Maqedoni ka shqiptarë të armatosur gati për të krijuar Shqipërinë e Madhe Ish-­ministri grek i Financave, Yanis Varoufakis, gjatë prezantimit të programit të partisë së tij të re në Greqi, “MeRA
Kaos në Francë, pengmarrje në supermarket plagoset një polic Një person i armatosur që pretendon se është pjestar i ISIS-it ka marrë pengje në një supermarket në Francën jug-perëndi
Grabitja në Peqin, mësohet shuma e parave që morën maskat Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në peqin. Tre persona të armatosur kanë grabitur banesën e një kambisti.
Kaçe i del në mbrojtje presidentit që u fut i armatosur në fushë: Je si baba për mua Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe ka postuar një foto të Savidisit, në Instagram, në të cilën ai i ka dalë
Zbardhet deklarata e Isa Mustafës për ushtrinë në këmbim për ulëset e Srpska-s Lidhja Demokratike e Kosovës e mbështet themelimin e Forcave të Armatosura, por nuk është e gatshme që për formimin e ty
Presidenti i PAOK-ut flet për herë të parë pas hyrjes i armatosur në fushë Policia greke bëri të ditur se ka lëshuar një urdhër arresti në drejtim të pronarit të PAOK-ut, Ivan Savidis, i cili së
SKANDAL / Presidenti i PAOK-ut futet i armatosur në fushë dhe kërcënon arbitrin (FOTO+VIDEO) Një tjetër skandal ka ndodhur sot në futbollin grek. Presidenti i PAOK, Ivan Savidis, është futur në fushën e gjelbër du
"Duhej të vritej Berisha", detajet e tmerrit nga vrasja e Azem Hajdarit Çështja e vrasjes së Azem Hajdarit ka pikëpyetje të mëdha. Edhe pas shumë vitesh, mbi vrasjen e Hajdarit hidhen akuza të
Roje të armatosura në karrocë, në dasmën e Harry dhe Markle Po vazhdojnë përgatitjet për dasmën e Prince Harry dhe Meghan Markle. Raportimi i fundit i mediave të huaja për dasmë