999 rezultate për

arkiv

Do bëhej nuse por u përcoll me arkivol të bardhë, historia e Sahar në Liban përlot botën Sahar Fares, 27 vjeç, po planifikonte dasmën, por në vend të kësaj, familjarët mbajtën një ceremoni mortore, pas shpërth
"Kadaresë i ishte përgatitur arkivoli", zbardhet ditari i ish-kreut të Hetuesisë I privilegjuar apo i ndjekur nga regjimi?! Kjo është pyetja që ngrihet prej 30 vitesh rreth figurës së shkrimtarit Ismai
Publikon foto me arkivol, Stresi dhe Keisi humbin pjestarin e veçantë të familjes (FOTO LAJM) Reperi i njohur dhe i dashur për rininë Stresi ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetin social një lajm të hidhur duke pub
Rama u tha t'a marrin me qetësi, PD hap arkivën dhe "kërcënon" kryeministrin (FOTO LAJM) Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili iu drejtua PD-s
"Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut", publikohet dokumenti arkivor Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën f
Skënder Brataj mesazh qytetarëve: Kemi parë fotot e arkivolëve të grumbulluar Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj vazhdon të bëjë apel qytetarëve, që të tregojnë kujdes ndaj pandemisë së Covi
Ngatërrohen arkivolët: Në vend të një gruaje, në Roskovec varroset një burrë! Mbrëmjen e së hënës u denoncua një skandal në qytetin e Roskovecit, ku në vend të një gruaje, është varrosur një burrë.
Tërbohen tifozët e Napolit, i vendosin arkivol Ronaldos para finales Finalja e Kupës së Italisë mes Juventusit e Napolit do të zhvillohet pa tifozë brenda fushës, por jashtë saj pritet të
Theu karantinën për të pirë me miqtë, politikani futet në arkivol për t'i shpëtuar policisë Një politikan nga Peruja është bërë viral në të gjithë botën për një arsye qesharake. Jamie Rolando Urbina Torres, kr
U bënë të famshëm teksa kërcenin me arkivol mbi supe, flasin djemtë e memes virale (VIDEO) Burrat afrikanë me kostum, syze dhe kapele, që kërcejnë nën ritmet e “Astronomia” të Vicetone dhe Tony Igy teksa mbajnë
Valltari i arkivolit: Do të doja ta çoja Ronaldinhon te varri i tij Benjamin Aidoo, njeriu që qëndron pas memeve virale duke vallëzuar me arkivol, thotë se ai do të ishte i nderuar që ta ç
Tenderi horror, Veliaj ble 56 arkivole për fëmijë nën 1 vjeç dhe 80 për të rritur Qeveria ka paralajmëruar ditët e fundit nisjen e liberalizimit të lëvizjes, duke theksuar se situata e të infektuarve me
Gruaja me trupin më të përkryer në botë hap arkivat, foto joshëse nga vitet '90 (FOTO LAJM) Ajo njihet si gruaja me trupin me perfekt në botë. Bukuroshja Kelly Brook ka hapur arkivin e saj të fotografive, teksa
Shpresë nga Italia, kisha e varrezave në Bergamo për herë të parë pa arkivole (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori na ka dhënë sot një lajm të mirë, pasi tregon se për herë të parë që pas shpërthi
Pamje të rralla, si shqiptarët mbajnë rradhë për të qarë mbi arkivolin e Enver Hoxhës (VIDEO) Sot, më 11 prill, është shënuar 35 vite nga vdekja e diktatorit Enver Hoxha i cili për më shumë se 40 vite drejtoi vendi
Arkivolet e drurit njëri pas tjetrit, pamjet e dhimbshme nga varret masive në SHBA Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skaj
Dinamo hap arkivën: Tronditëse si u falsifikua titulli në prani të Dukës për Skënderbeun kampion (VIDEO) Ashtu si shumë klube të tjera në këtë periudhë pushimi, edhe Dinamo ka postuar vazhdimisht foto e video të ndeshjeve të
''Zgjidh zemrën'', Kejvina Kthella publikon foton bombastike nga arkiva (FOTO LAJM) Ish velina Kejvina Kthella, tashmë i është përkushtuar botës së modës dhe photoshooting. Së fundmi, ajo ka publikuar
Simeone ëndërronte Realin, Zidane preferonte Barçën, koha për arkivat e gazetave (FOTO LAJM) Sot askush nuk do ta mund ta imagjinonte Diego Simeonen te Real Madrid apo Zinedine Zidanen te Barcelona. Por, nëse d
I gjetët fundin bibliotekës suaj? Këtu mund të gjeni 1.4 milion libra pa asnjë pagesë Organizata jofitimprurëse Internet Archive ka vendosur 1.4 milion libra në dispozicion falas online për të ndihmuar ata