Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

arkitektit

I shtruar në spitalin e Korçës, COVID-19 i merr jetën arkitektit të njohur Arkitekti i njohur korçar Kliti Kallamata, ka humbur betejën me koronavirusin. Prej disa ditësh ai ishte prekur nga viru
Gjykata i jep të drejtë arkitektit: Mbajtja e maskës me detyrim është e paligjshme Një gjykatë në Gjermani mori një vendim që mund të ketë implikime në mbarë vendin, sa i takon masave kufizuese kundër Co
Projekti që mahniti Evropën dhe Amerikën e Veriut, duke tharë Detin Mesdhe: Fundi tragjik i arkitektit Vitet 1920, sollën ide të shkëlqyera në dobi të progresit të njerëzimit, siç ishte shpikja e penicilinës dhe semaforëve.
Koronavirusi i merr jetën arkitektit italian, në gjendje të rëndë bashkëshortja Koronavirusi mori të dielën jetën e arkitektit të madh italian, Vittorio Gregotti. Urbanisti dhe teoricieni i arkitektur
Akuzat e PD-së ndaj arkitektit të Teatrit të ri, çfarë vendosi Prokuroria Prokuroria e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Partisë Demokratike se arkitekti danez Bjarke Ingels ka shkelur ligjin duk
Reagon ashpër shoqata pas arrestimeve të arkitektëve për dëmet e tërmetit Ditën e sotme për herë të parë ka reaguar Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë për arrestimet pas tërmetit të 26 Nëntorit
Veliaj: Kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë për teatrin Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Ko
Vepra e mrekullueshme e arkitektit të verbër (FOTO LAJM) Arkitekti Elmer Reavis më 1924, ka arritur që të ndërtojë një shtëpi mahnitëse në Los Anxhelos, i cili sipas legjendës u
Kush nga ju do ta dëshironte një shtëpi të tillë (FOTO LAJM) Kjo është një ndërtesë që ndodhet në Beverly Hills të Los Angelesit, për shkak të bukurisë që e karakterizon, ndryshe nj
"Loro Boriçi", zbulohet projekti i arkitektit shqiptar (FOTO LAJM) Ndonëse qeveria shqiptare i kishte besuar që në fillim arkitektit australian Peter Uilson ideimin e projektit të rikonst
Rama në promovimin e librit të arkitektit Maks Velo Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në promovimin e librit “Betonizimi i demokracisë” të shkruar nga arkitekti
Vesa rikthehet në krahët e arkitektit Është lojë apo aventurë e këngëtares? Kjo gjë nuk dihet, por dihet vetëm se Kreshnik Zalli, arkitekti që jeton në Shtete