999 rezultate për

arkitekti

Goditi arkitektin e Bashkisë Vlorë, arrestohet një person Një person është arrestuar ditën e sotme në Vlorë. Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin E.C., 47 vjeç, banues
PD padit arkitektin danez për Teatrin Kombëtar: I përfshirë në korrupsionin e Ramës dhe Veliajt Partia Demokratike dërgon për ndjekje penale arkitektin danez Bjarke Ingels, pasi sipas tyre është përfshirë në ”projekt
Arkitekti projekton shtratin ideal për të apasionuarit pas filamve (FOTO LAJM) Një arkitekt ka projektuar një shtrat i cili është i pajisur me një projektor 4K, një ekran 70 inç dhe një aplikacion të
Kur arkitekti e merr shkollën me “mik” (FOTO LAJM) Nga xhami i rrezikshëm deri tek qilimat që shkaktojnë dhimbje koke kur i shikon, këto grupe shkallësh janë dizajnuar aq
Vjen oferta e parë për arkitektin Zlatko Dalic Nga i panjohur, në një ndër më të kërkuarit. Trajneri nënkampion bote ka nisur të joshet nga klubet e para. Tekniku i Kr
Arkitekti i teatrit: Godina ekzistuese nuk mund të rikonstruktohet Tirana do të ketë një teatër të vërtetë kombëtar të përshtatshëm për të vënë në skenë edhe veprat e mëdha dhe që i fton
Arkitekti i njohur thirrje Ramës: Teatri nuk duhet shembur! Arkitekti Maks Velo i ftuar në Neës24 ka deklaruar prerë se Teatri nuk duhet shembur. “Për mua, nuk duhet shembur. At
Gjigandi Netflix, serial për arkitektin që po projekton Teatrin e Ri Kombëtar në Tiranë Arkitekti i famshëm danez Bjarke Ingels, projektuesi i ndërtesës së re të Teatrit Kombëtar në Tiranë, i cili në vitin 20
Arkitekti që ideoi Tiranën e 2030-tës hetohet pas skandalit në Itali Pas tërmetit në vitin 2016 në Itali, në zonën e Norcias nisi rindërtimi i shumë godinave, e disa prej syresh janë vënë n
Veliaj: Kemi një projekt dinjitoz të arkitektit më të mirë në botë për teatrin Kryetari i Bashkisë së Tiranës e cilëson projektin e ri të Teatrit Kombëtar tepër dinjitoz. I ftuar në emisionin “Ko
Iku arkitekti i kapjes së sistemit të drejtësisë nga Sali Berisha Nga Albeu.com Eduart Halimi hoqi dorë sot nga mandati i deputetit përmes një statusi në Facebook me shpjegime që
Nga spitali Isa Mustafa kujton arkitektin e pavarësisë Kreu i LDK-së dhe ish kryeministri i vendit, Isa Mustafa, tash e disa ditë është duke qëndruar në Gjermani në një qendër
Arkitekti italian projekton jahtin e së ardhmes (FOTO LAJM) Arkitekti italian Gabriele Teruzzi ka krijuar një koncept të ri për super jahtet e së ardhmes. Super-jahti italian pë
Arkitekti ndërtoi një super shtëpi vetëm nga mbetjet (FOTO LAJM) Në qytetin holandez të Utrecht, arkitekti Rolf Bruddink i ndërtoi vetes një shtëpi të mrekullueshme duke përdorur vetëm
Rishfaqet në sipërfaqe kisha 400 vjeçare në Meksikë Kisha e vjetër 400 vjeçare ka arritur të dalë në sipërfaqe për shkak të thatësirës në rezervuarin ku ajo ishte e zhytur
Shtëpia më unike në botë (FOTO LAJM) Po kërkoni një shtëpi unike me një organizim të veçantë, atëherë shfletoni galerinë për tu njohur më një ndër shtëpiat m
PD reagon: Projekti klientalist, arkitekti i stadiumit i dënuar për korrupsion Partia Demokratike ka dënuar sot aferën për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar në zonën pranë sheshit “Nënë Tereza”. Zëdh
Arkitekti i "Arenës Kombëtare" i arrestuar për korrupsion (FOTO) Projekti i Arenës Kombëtare, i shumëpritur nga shqiptarët, ka nxjerrë në pah edhe skandalin e radhës, pasi arkitekti ita
Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës Si pasojë e një sëmundje të pashërueshme, ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare arkitekti shqiptar i 400 veprave. Arkite
Vepra e mrekullueshme e arkitektit të verbër (FOTO LAJM) Arkitekti Elmer Reavis më 1924, ka arritur që të ndërtojë një shtëpi mahnitëse në Los Anxhelos, i cili sipas legjendës u