999 rezultate për

ariun

Një profesor kroat do të zgjidhë problemin me ariun e Prizrenit Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit
Gjithçka që duhet të dini për ariun që sulmon Prizrenin, a duhej dënuar me vrasje? Ka më se një muaj që ariu më i famshëm i Kosovës është bërë temë e gjerë diskutimi. Ky ari, i cili jeton në rrethinën e
Identifikohet autori që vrau bariun në Tropojë Është identifikuar autori i vrasjes së 69-vjecarit në Tropojë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e bjeshkëve në
Berisha: Bariun që denoncoi kanabisin e vrau policia Vrasja me snajper e 43 vjeçarit Alket Muhaj në Tepelenë, tronditi opinionin publik si dhe krijoi frikë dhe panik tek qyt
National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.c
Përleshja me ariun tek filmi i DiCaprio qenka e vërtetë, dy persona ndërrojnë jetë (VIDEO) Një çift është sulmuar për vdekje nga një ari i egër në fshatin Yerramukkam në jug të Indisë. Një burrë që donte ti mbro
27 vjeçari përleshet me ariun për një foto, njëri humb jetën (VIDEO) Pamjet dramatike tregojnë një ari që rrihet nga një turmë njerëzish me shkopinj dhe shtiza pasi kafsha kafshoi një njeri
Shoferi tenton të bëjë selfie me ariun, fundi është fatal për të (VIDEO & FOTO) Një shofer taksie është vrarë nga një ari pasi ai u ndal për të bërë një selfie me kafshën në Indi. Prabhu Bhatara po
Histori si në filma e plakut shqiptar, vrau ariun për të mbrojtur djalin e vetëm (FOTO LAJM) Pas vetës mbanë gjithmonë një sëpatë. Me të fle, e madje edhe rruan mjekrën. Por për gjithë këtë punë, plaku nga Korisha
Kush e shau ariun polar të Kimit? Ai qenka francez (FOTO LAJM) Kush i shau zbukurimet e shtëpisë së Kim Kardashian? Kim ia kaloi edhe mbretërisë së Anglisë. Ata vunë 3 pemë, Kim v
Beteja legjendare! Çfarë ndodh kur përleshen ujqërit me ariun (FOTO LAJM) Ky është momenti i përgjakshëm kur një ari ngjyrë kafe përleshet me një tufë ujqërish në lidhje me një dre të ngordhur.
Ariun që po terrorizon Elbasanin pritet ta kapin ekspertë nga Kosova Një ari me përmasa gjigante i ka futur tmerrin banorëve të fshatit Polis Vilë në Elbasan. Sipas banorëve, ariu i frikshë
Sfidohen shqiptarët që vranë ariun, 37-vjeçari vret me duart e tij pitonin gjigant (FOTO LAJM) Një indonezian ka fituar një luftë të tmerrshme me vdekjen kundër një pitoni 23 metra të gjatë, i cili e la atë me lëndi
Luftë me ariun në pyll, gjuetari katandiset me 90 të qepura në kokë (FOTO LAJM) Tom Sommer dhe shoku i tij nuk do ta kishin menduar se gjuetia e ditës së hënë mund të ishin edhe orët e fundit të jetës
A e dalloni ariun polar nëpër akullnajat që kanë nisur të shkrihen? (FOTO LAJM) Florian Ledoux po fluturonte mearoplan mbi Nunavut të Kanadasë, kur ka parë një ari që po bredhte nëpër sipërfaqen me ak
Vrau bariun, fieraku arrestohet në Holandë Autoritetet e Holandës kanë arrestuar një shqiptar të kërkuar për vrasje në Roterdam. Ai quhet Hektor Mahmutaj dhe ë
Kuksiani rrëfen tmerrin: U përlesha me ariun, e kapa nga veshët dhe... (VIDEO) Një 45-vjeçar nga Kukësi ka rënë pre e një sulmi nga një ari. Fatmirësisht ai ka shpëtuar, ndonëse është ndeshur me kafs
Momenti tmerrues, ariu sulmon gjuetarin që po e filmonte (VIDEO) Momenti i tmerrshëm ku një gjuetar u sulmua nga një ari i zi në Kanada, po bën xhiron e rrjetit. Richard Wesley, nga
Tahiri nxjerr një foto me bariun, por ky koment do t'ju bëjë të mbani barkun me dorë (FOTO LAJM) Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi la postin e ministrit, të dielën e parë e kaloi në një bashkëbisedim me Rami
Vrau para 9 vitesh bariun, në pranga vrasësi i dënuar me 12 vite burg Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga një 40 vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim për vrasje me dashje