999 rezultate për

argumentet

Zonja Tefta reagon ndaj këshilltarit të Bashës: Argumentet mos i gjej te byreku im! Komenti nga ana e këshilltarit të Lulzim bashës, Edi Lesi i cili sumloi aleatet kritike të Bashës i duke i krahasuar at
BREXIT / Parlamenti do vendosë për shkëputjen e Britanisë nga BE-ja Gjykata Supreme e Britanisë së Madhe ka vendosur sot se kryeministrja e vendit, Theresa May, duhet të marrë aprovimin e
Argumentet/ Ja përse Kushtetuesja rrëzoi Vettingu-n Teksa kanë kaluar rreth dy muaj nga votimi në seancën e jashtëzakonshme vetëm me votat e mazhorancës, paraditen e sotme
ARGUMENTET/ Nishani: Të përpunojmë së pari mbetjet tona Ndodhi ajo që ishte paralajmëruar. Presidenti Bujar Nishani kthen mbrapsht ligjin e plehrave. Më herët, gjatë një takimi
LSDM vendos sot për tërheqjen e anëtarëve nga KSHZ Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë sot do të ketë takim me përfaqësuesit e saj në Këshillin Shtetëror të Zgjedhjeve, pë
Daçiç: Argumentet e Lunaçekut për UNESCO-n të rremë Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç ka vlerësuar se deklarata e nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek se
Zbardhet vendimi i gjykatës për Fullanin: I respektuar në komunitet! Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për lirimin e ish guvernatorit Ardian Fullani, ku ajo që të bie në sy është se nënv
Zaev i kërkon falje shqiptarëve për gabimet e LSDM-së në të kaluarën Në një intervistë për televizionin “Art” lideri i LSDM-së Zoran Zaev thotë se sapo është emëruar si lider i LSDM-së ka k
Zaevi fton Gruevskin në duel politik Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka thënë se është i gatshëm për duel politik me Nikolla Gruevskin. Në një intervistë për
Ja argumentet e Prokurorisë për arrestimin e Doshit dhe Frrokut Televizioni "News 24" disponon të plotë relacionin e plotë të Prokurorisë së Përgjithshme drejtuar Kuvendit të Shqipëris
"Kryqi i Kuq" do shkrirjen e "Gjysmë Hënës së Kuqe", por mungojnë argumentet Dy organizata botërore humanitare që veprojnë në Shqipëri janë përfshirë në një konflikt gjyqësor, ku njëra prej tyre ko
PD: Argumentet e qeverisë për regjistrimin e IMEI, qesharake Argumentet e Qeverisë në lidhje me regjistrimin e numrit IMEI të aparateve celularë janë cilësuar sot si qesharake nga a
Mexhiti: Po negociohet për çështjen e shkollave Për zgjidhjen e problemit të emrave për katër shkollat fillore në komunën e Çairit po zhvillohen bisedime dhe negociata
Për çdo të lustruar ekzistojnë edhe argumentet Kryetari i Lustrimit, Tome Axhiev ka thënë se ligji përfhsin edhe njerëzit e vdekur, madje isnon lustruar edhe njerëz të
Argumentet e Kosoves dhe Serbise Deklaratën e pavarësisë, delegacioni nga Kosova e ka cilësuar në harmoni me të drejtë
Perfundon afati per argumentet shtese ne GJND Në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë të premten përfundon afati për