999 rezultate për

argjentines

Maradona mer drejtimin e Argjentinës ? Legjenda e futbollit botëror është i hapur për ta udhëhequr përsëri Kombëtaren e Argjentinës, ndërsa konfirmon që nuk ka
Hodhi akuza për korrupsion, Messi pezullohet 3 muaj jashtë fushës së futbollit Messi ka marrë një dënim prej tre muajsh jashtë fushës, dhe një gjobë të konsiderueshme me të holla. Ylli argjentinas
Trofetë e Portugalisë dhe Argjentinës, para dhe pas debutimit të Ronaldos dhe Messit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi vijojnë të jenë në qendër të vëmendjes sa i përket trofeve të fituar me kombëtaret e
U eleminua nga Brazili, kritika të pafundme për Messin Ish-portieri i Kolumbisë, Oscar Cordoba, e ka sulmuar ashpër Lionel Messin, pas humbjes së Argjentinës kundër Brazilit n
Sot do të ndodhë eklipsi i plotë i Diellit, ku do të shihet më qartë Të martën, një eklips i plotë i Diellit do të shfaqet mbi territorin e Amerikës Jugore. Dukuria kur Hëna i bllokon rreze
Për herë të parë pas 133 ndeshjesh, Messi këndon himnin e Argjentinës (VIDEO) Lionel Messi ka thyer një "tabu" të mirëfilltë në karrierën e tij me fanellën e Argjentinës. Mund të duket e çuditsh
E çuditshme, pëllumbi hyn në fushë dhe dëmton lojtarin e Argjentinës (VIDEO) Një ngjarje e pazakonshme ka ndodhur në ndeshjen mes Argjentinës dhe Venezulës në kuadër të Kupës së Amerikës. Në një
Venezuelë–Argjentinë dhe Kolumbi–Kili, Copa America hyn në fazën finale Copa America 2019-të, arrin në fazën e saj më të rëndësishme. Pas çerekfinales së parë mes Brazilit dhe Paraguait që dhu
Mascherano vendos të marrë këpucët nga gozhda dhe të kthehet në kombëtare ifozët e Argjentinës kanë marrë një lajm të mirë para fillimit të "Kupës së Amerikës". Sipas gazetës spanjolle "Sport
Pse Messi nuk e këndon himnin? Argjentina fitoi 5-1 ndeshjen e fundit miqësore përpara se të nisej për në Brazil për Kupën e Amerikës. Bardhekaltërit m
Icardi në Kombëtare: Shumë do të varet nga ndeshjet e fundit "Duhet të vlerësojmë nëse është gati apo jo. Shumë do të varet nga ajo që do të bëjë në ndeshjet e fundit". Këto kan
U aksidentua në Mallorca, përmirësohet gjendja e Scalonit Trajneri i Argjentinës, Leo Scaloni ka dalë nga spitali. 40-vjeçari i cili pësoi një aksident ku një automjet e ka p
Aksidentohet Lionel Scaloni, trajneri i Argjentinës në gjendje të rëndë Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni ka pësuar ditën e sotme një aksident. Ai është goditur nga 1 ma
Tifozët e Argjentinës nuk duhet të mërziten për largimin e Higuain (VIDEO) Gonzalo Higuain njoftoi një ditë më parë se ka vendosur të tërhiqet nga përfaqësuesja. Ai luajti me “Albicelesten” në 75
Maradona akuzon lojtarët e Argjentinës Diego Armando Maradona ka shpërthyer në kritika ndaj të gjithë lojtarëve dhe drejtuesve të federatës pas humbjes së Argj
Messi pasi la Argjentinën kthehet menjëherë në Barcelonë Lionel Messi është larguar nga kampi stërvitor e ekipit kombëtar të Argjentinës dhe ka shkuar në Barcelonë. Argjentin
Saviola: Messi mund ta fitojë Kupën e Botës me Argjentinën Ish-sulmuesi i Argjentinës, Javier Saviola, beson se Lionel Messi është i lënduar nga fakti se nuk ka arritur ta fitojë
Kjo është data se kur do të rikthehet Messi në ekipin kombëtar të Argjentinës Lionel Messi mund ta veshë përsëri fanellën e Argjentinës dhe të bëjë rikthimin në ekipin kombëtar pikërisht në “Camp No
E bujshme / Messi mendon rikthimin te Argjentina Në 14 qershorin e vitit të ardhshëm do të zhvillohet edicioni i ri i Kupës së Amerikës në Brazil. Në këtë ditë, skuadra
Trajneri i argjentinës, premton rikthimin e Lionel Messit në kombëtare Trajneri i Argjentinës Lionel Scaloni, në një intervistë të fundit, shprehet optimist për rikthimin e Lionel Messit në