999 rezultate për

argjentinasi

Argjentinasi Pochettino zgjedh më të mirin midis Maradonas dhe Messit Mauricio Pochettino ka zgjedhur Diego Maradonan para Lionel Messit. Ai gjihashtu ka folur për ndeshjen e kthimit me Juv
Juventus - Tottenham, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2-2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në UEFA Champions League Sulmuesi i
Skuadra kineze hidhet përsëri në sulm për shërbimet e argjentinasit, Leo Messi Lionel Messi muaj më parë rinovoj kontratën me klubin e Barcelonës, por për të ende vazhdojnë të vijnë oferta. Skuadr
Messi i kërkon një nder Barcelonës: Nënshkruaj me një nga këta mbrojtësa Lionel Messi dëshiron nga Bayern Mynihu transferimin e David Alabas. Sipas “Don Balon”, Messi i ka sugjeruar ekipit
Pochettino hidhëron Realin me këtë deklaratë Mauricio Pochettino është një nga kandidatët që mund të zëvendësojnë trajnerin Zinedine Zidane në Real Madrid. Paraqi
Perez dështoi ta bënte ëndrrën realitet, të blinte Messin “Der Spiegel” në një arikull të publikuar së fundmi tregon se si Real Madridi ka dashur ta transferojë Messin në vitin 2
Argjentinasi u thotë bashkëlojtarëve se do të largohet nga Parisi Me shumë gjasa lojtari argjentinas Javier Pastore do të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë afatit kalimtar dimëror.
Pas lëndimit që pësoi mbrëmë konfirmohet sa do të mungojë Dybala Dybala do të mungojë për Juven afërsisht 5 javë, ku argjentinasi do ta humbasë sfidën me Tottenhamin në Ligën e kampionë
Vëllai i Dybalas hedh poshtë çdo mundësi largimi të argjentinasit Agjenti dhe vëllai i sulmuesit të Juventusti, Paulo Dybala, ka hedhur poshtë zërat se ai ka takuar drejtuesit e PSG-së.
Interi do të ishte i mbaruar pa Icardin, shikoni sa vendimtar rezulton argjentinasi Mauro Icardi është lojtari më vendimtar në Serie A sezon, duke i fituar plot 19 pikë Interit. Suksesi i madh i këtij
Trajneri i Sportingut thërret Messin: O xhuxh (VIDEO) Trajneri i Sportingut të Lisbonës, pas ndeshjes u afrua dhe foli me Lionel Messin. Kur e pa se argjentinasi nuk e vuri r
Shkatërrohet statuja e Messit në Argjentinë Statuja e Lionel Messit në Buenos Aires është shkatërruar për herë të dytë gjatë këtij viti. Këmba e argjentinasit është
Goli fantazmë i Messit që nuk u akordua nga arbitri (VIDEO) Një gol fantazmë ka shënuar argjentinasi Leo Mesi, në ndeshjen që Barcelona po zhvillon ndaj Valencias. Argjentinasi
Emery elozhe Pastores: Nuk dua të largohet Trajneri i Paris Saint Germain-it, Unai Emery i ka të qarta idetë për lojtarët që dëshiron të ketë në skuadër. Ai thekso
Di Maria dhe PSG bien dakord për divorc, ja sa kushton argjentinasi Angel Di Maria nuk ka pasur hapësirat e duhura këtë edicion nën urdhrat e trajnerit Unay Emery dhe ka kërkuar largimin.
Kjo është kontrata e re për Messin, gjithçka në dorën e argjentinasit tani Një raport në gazetën El Mundo Deportivo thotë se zyrtarët në Camp Nout po përgatisin mundësinë e ofrimit të një marrëve
Javier Pastore akoma në radarët e Interit Interi ka shfaqur interesim për yllin e Paris Saint-Germainin, Javier Pastore. Argjentinasi mund të jetë pjesë e nj
Dybala shënon për Juven "Zonja e Vjetër" kalon për herë të dytë në avantazh kundër Spalit në "Allianz Stadium". Goli vjen nga një goditje dë
Icardi ‘mosmirënjohës’ ndaj Sampdorias Në janarin e vitit 2011, Sampdoria solli Icardin nga Barcelona në Itali, kur argjentinasi ishte vetëm 18 vjeç dhe e lanç
Messi ka lindur që të bëhet një "yll" (VIDEO) Ai cilësohet sii një nga futbollistët më të mirë në planet, ku me aftësitë, teknikën, driblimet shpejtësin që posedon ai