999 rezultate për

argjentina

Shikoni si reagon Simeone pas golit të Messit (VIDEO) Reagim vërtet epik ai Diego Simeones pas golit që realizoi Lionel Messi në supersfidën ndaj Atleticos së Madridit të die
Dybala: Me Higuain kuptohemi me sy, Sarri arsyeja që qëndrova te Juve Paulo Dybala është rikthyer në një futbollist kyç te Juventusi pas problemeve që kishte në fund të vitit të kaluar dhe n
Dopietë e Higuain, Juventusi përmbys Atalantën (VIDEO) Edhe pse pa Cristiano Ronaldon në fushë, edhe pse përballë një kundërshtari jo të lehtë, edhe pse në disavantazh, 'zonja
Pas largimit të Pochettinos, Kane ka një mesazh prekës për argjentinasin Mauricio Pochettino u shkarkua sot nga Tottenhami pas pesë vitesh të kaluara në Londër, teksa sot Jose Mourinho mori dr
Presidenti i klubit argjentinas shkarkon Maradonën Aventura e Diego Maradonës me argjentinasit e Gimnasias ka zgjatur vetëm dy muaj, teksa është shkarkuar ditën e sotme.
U prit si hero, kur pritet të largohet De Rossi nga Boca? E pritën si hero! E ardhmja e Daniele De Rossit te Boca Juniors prej kohësh është vendosur në dyshim pasi paraqitjet e t
Messi kthehet me gol te Argjentina, mposht Brazilin (VIDEO) Argjentina ka fituar miqësoren e luksit, duke e mposhtur 1-0 Brazilin Lionel Messi u rikthye në Kombëtare pas disa mu
"Luani i zjarrtë" inaguron në mënyrë spektakolare stadiumin (VIDEO) Klubi argjentinas, Estudiantes de La Plata është rikthyer në stadiumin ku shkruajti historinë në një mënyrë spektakolare
Icardi magjik, kalon PSG-në në avantazh (VIDEO) Mauro Icardi vijon formën e mirë. Argjentinasi ka realizuar ndaj Club Brugge duke kaluar në avantazh PSG-në.
Valverde në rrezik, 2 holandezë dhe një argjentinas presin radhën Humbja ndaj Levantes në fundjavë në La Liga dhe barazimi në mesjavë në Champions League ndaj Slavias së Pragës kanë vend
'Plaku' Tevez shënon gol spektakolar (VIDEO) Carlos Tevez ka shënuar një gol shumë të bukur për Boca Juniorsin në ndeshjen e Superligës argjentinase. Ish-sulmuesi
EMOCIONUESE/ Klubi argjentinas i vendos stadiumit emrin e Emiliano Sala (VIDEO) Emiliano Sala, futbollisti argjentinas i cili vdiq në një aksident ajrorë i nisi hapat e tij tek klubi i vendlindjes San
"Do ta shënoja golin me dorën e djathtë po të ishte VAR-i", Maradona "tërbon" anglezët (VIDEO) Goli i shënuar me dorë nga Diego Armando Maradona në çerekfinalen e Kupës së Botës në vitin 1986, ngre polemika sot e kë
Rritet vlera e argjentinasit të Interi, kjo është shifra marramendëse që e shesin zikaltërit Ka shënuar 7 gola dhe ka dhënë 2 asiste në 13 ndeshje. Këto janë shifra që i përkasin Lautaro Martinezit, sulmuesit argj
Dybala heroi i Juves, argjentinasi shënon dopietë dhe ngjit bardhezinjtë në krye (VIDEO) Paulo Dibala i ka dhënë sot një sukses shumë të rëndësishëm Juventusit në Ligën e Kampioneve, duke shpëtuar bardhezinjtë
Kush ja vodhi kujt? Eni, Xhensila dhe Argjentina bëjnë xing (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Eni Koçi sëfundmi ka publikuar klipin e saj më të ri me titullin Sekreti. Kujtojmë që ne mars të
Barcelona është gati të paguajë klauzolën e argjentinasit të Interit Interesimi i Barcelonës për Lautaro Martinez do të thotë që klauzola e lirimit prej 111 milionë euro nuk është më një rr
Miqësorja e luksit Gjermani-Argjentinë mbyllet në barazim (VIDEO) Gjermania dhe Argjentina kanë barazuar 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Sigal Iduna Park të Dortmundit. Katër
Futbollisti argjentinas kërcënohet me jetë, i bëjnë presion mbi familjen Lojtari i Boca Juniors, Ramon Abila, nuk po kalon një moment të mirë kohët e fundit, teksa është kërcënuar nëpërmjet një
Higuain tregon sesi humbi Argjentina Kupën e Botës (VIDEO) Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka folur për Kupën e Botës 2014 dhe rastin e artë të humbur, i cili i kushtoi me