999 rezultate për

ardit

Bashkia e Tiranës nis vendosjen e ndriçimit në pjesën e parë të Bulevardit të Ri Segmenti i parë i Bulevardit të Ri të Tiranës do të hapet në maj, si për kalimtarët, ashtu edhe për makinat. Kryetari i
Veliaj sheh ndeshjen e Shqipërisë me Ardit Gjebrean dhe Majkon (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë, Erjon Veliaj dje në mbrëmje e ka parë ndeshjen e kuqezinjve tanë në sheshin e Pazarit të ri së bash
Ish nusja e Ardit Gjebreas: Ti më kërkon në çdo femër Megjithëse ka disa kohë që është larguar nga muzika, Adea Pula vitin e kaluar mori vëmendje të madhe për lidhjen e saj m
U aksidentua ditën që mbushte 15 vjeç, çfarë i ndryshoi jetën Benardit të Big Brother Benardi jeton në Tiranë që prej dy vjetësh. Ai ka lindur në Lezhë dhe më pas ka jetuar në Laç. Origjina e largët është n
Si dukeshin Ardit Gjebrea dhe bashkëshortja kur ishin të rinj (FOTO LAJM) Ronela Hajati ka publikuar në Instragram një fotografi ku shpreh nostalgji për babain e saj shumë vite më parë. Në k
Ja kush e puthi Saimir Tahirin në mes të bulevardit (FOTO LAJM) Saimir Tahiri, është rikthyer pranë njerëzve në Tiranë ditën e sotme në “Ditën e Verës” ku përkrah kryeministrit Rama d
Psikologët e Harvardit japin këshilla për t’i rritur si duhet fëmijët Shumë prindër janë lodhur duke dëgjuar se si teknologjia moderne mund të ketë efekte negative tek fëmijët e tyre. Int
Bashkia Tiranë marrëveshje me Universitetin e Harvardit për Urbanistikën e Tiranës Kryetari i Bashkisë së Tiranës sapo është kthyer nga Universiteti i Harvardit, i cili do të nisë një program asistence t
Ardit Gjebrea "inatoset keq", fshin të gjithë miqtë në Instagram por…ndjek vetëm një person Moderatori i njohur, Ardit Gjebrea ka befasuar me një gjest të fundit. Edhe pse e ndjekin një numër i madh njerëzish,
PROTESTA/ Policia ‘blindon’ Tiranën: Ja rrugët që do bllokohen nesër Policia e Shtetit ka njoftuar se është mobilizuar për protestën e nesërme të organuzuar nga opozita. Drejtoria Vendo
Këta janë dy shqiptarët që kontrollojnë trafikun e kokainës në Londër, emrat (FOTO LAJM) Gjykata britanike ka dënuar dy shqiptarë pasi akuzohen si pjesëtarë të një rrjeti të trafikut të kokainës në rrugët e Lo
Del videoja e papublikuar: Ke dashnore motrën time, jeton me një tranvestit (VIDEO) Ditën e djeshme në emisionin "Shihemi në gjyq" është zhvilluar çështja e një burri dhe një gruaje nga Elbasani, të cilët
Bulevardi i ri i Tiranës, punimet përfundojnë brenda majit Bulevardi i Ri i Tiranës po merr formë. Pas vendosjes së pllakave të para, paralelisht Bashkia e Tiranës prej pak ditësh
Interi apelon vendimin për dënimin e Icardit dhe Perisic Interi ka apeluar dënimin ndaj kapitenit Mauro Icardi dhe mesfushorit Ivan Perisic. “F.C. Internacionale bën me dije
LAJMI I FUNDIT/ Vdekja e Ardit Gjoklajt, prokuroria dërgon në gjykatë punonjësit e kompanisë së riciklimit Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet dhe dërgon për gjykim dy persona të akuzuar se, për shkak të shkeljes së rregulla
Nëna rrëfen sakrificat me djalin me sindromën “Down”, por shikoni çfarë bën ministrja Nikolla (VIDEO) Entela, 10 vite më parë lind një djalë me “Sindromën Down.” Vetëm pak vite më pas humb bashkëshortin. E mbetur e vet
"S'do ta harroj atë ditë". Arditi flet për herë të parë pas emisionit ku nënë e bijë u ribashkuan pas 42 vitesh (FOTO) Këtë fundjavë, në emisionin "Ka një mesazh për ty" të Ardit Gjebresë u transmetua një histori mjaft e dhimbshme, ku nëna
Profesori i Harvardit bën deklaratë shokuese: Ja çfarë do të ndodh në mars në Kosovë Thomas E. Ricks, profesor i Harvardit, dhe ish gazetar i mediave më prestigjioze në botë, si “Wall Street Journal” dhe “
Kurbin/ Qarkullonin pa patentë dhe konsumonin drogë, arrestohen 2 të rinjtë Policia e Kurbinit ka vënë në pranga dy shtetas të cilëve u është gjetur në makinë 3.20 gr lëndë narkotike cannabis-satt
Herda, durrsakja e Harvardit që shkëlqen në universitetin e ëndrrave Herda Xhaferaj për momentin ka bërë krenarë vetem, dy prindërit e saj, por një ditë, mund të na bëjë krenarë të gjithëve
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}