999 rezultate për

ardhurave

Laporta "ngul këmbë": Gjithçka për rinovimin me Messin, ai sjell 30% të të ardhurave në klub Ish presidenti i Barcelonës dhe kandidati kryesor për ta marrrë përsëri drejtimin e klubit ka folur rreth cështjes "MESS
Nga Barcelona te Juventus, 10 klubet me arkëtimet më të larta në botë Financat e shumicës së klubeve të futbollit kanë pësuar tronditje gjatë vitit 2020 për shkak të ndikimit të pandemisë së
Klubet evropiane të futbollit përballen me rënie të të ardhurave gjatë vitit të ardhshëm Klubet e futbollit evropian presin të humbin të ardhurat prej katër miliardë eurosh gjatë vitit të ardhshëm për shkak të
Bashkia e Tiranës rekord të ardhurash nga dhënia e lejeve të ndërtimit (FOTO LAJM) Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendo
Rritje e borxhit, Roma rrezikon falimentimin Pas publikimit të djeshëm të raportit tremujor të 31 Marsit, AS Roma pati një rritje të borxhit të saj financiar në 278.
Të ardhura personale mbi 2 milionë lekë? Deri në këtë afat kur duhet të bëni deklarimin Fundi i prillit është afati i fundit zyrtar për të gjithë individët, të cilët bëjnë deklarimin online të të ardhurave të
Shitën maska e doreza me çmime stratosferike, 2 farmacistët e pësojnë keq (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle të befasishme në të gjitha farmacitë, për parandalimin e tregtimit të medikamen
Performanca më e ulët që prej vitit 1997 në Dogana, gati 4 miliardë lekë rënie Të fokusuar pas ngjarjeve politike dhe pasojave të tërmetit të 26 nentorit opinionit i kanë shpëtuar financat publike. S
Tatime shtesë, kush bën dy punë do paguajë dyfish Individët, që punojnë në më shumë se një punë, duhet të përgatiten që të paguajnë më shumë tatim mbi të ardhurat. Kjo
Qeveria konfirmon krizën, shkurtohet me 100 mln euro buxheti Qeveria ka shkurtuar me rreth 100 milionë euro planin e të ardhurave në buxhet duke konfirmuar situatën e vështirë që po
Nuk pagoi miliona lekë taksa, kapet biznesmeni i naftës Një biznesmen 60-vjeçar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkimë për “Fshehje e të ardhurave” dhe “Mospagim
Arrestohen 2 inspektorë të taksave në Shkodër, në hetim drejtori Finalizohet operacioni policor i koduar “Akomoduesi 2" Dy Inspektorë të Zbatimit në Drejtorinë e të Ardhurave në Bash
FMN kërkon uljen e TVSH-së për bizneset e vogla Shqipëria rezulton të ketë efektivitetin më të ulët të grumbullimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në Rajon. Sipa
Vetëm shtëpi ku të fusin kokën dhe borxhe, familjet shqiptare si mos më keq Në një vrojtim mbi pasurinë e familjeve shqiptare, Banka e Shqipërisë gjeti se, 95% e tyre kanë 1-2 prona, por 43% e tyr
Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Shqiptarët lanë cigaren apo Ahmetaj ngriti traun? Bie ndjeshëm importi i duhanit në Shqipëri Të dhënat e Ministrisë së Financave, të cilat nuk janë publikuar që nga gushti i vitit të kaluar por që u morën nga BIRN
Klubet më të pasuara: Real Madrid ngjitet në krye, Juventusi del jashtë top 10 Real Madridi kthehet në krye të renditjes së të ardhurave, sipas raportit të hartuar nga "Deloitte Football League", ndë
Kudo mjerim, shqiptarëve iu duhet gjysma e të ardhurave për t'u ushqyer Në krahasim me një familje europiane, frigoriferi i një familje shqiptare do të dukej bosh shpenzimet për ushqime zënë r
"Kingu" thotë se po rrit pagat, por shifrat e BSH zbulojnë tragjedinë e familjeve (FOTO LAJM) Nga 17-50 mijë lekë në muaj. Kjo është shuma e të ardhurave që jetojnë jo pak, por 52% e familjeve të intervistuara nga
Vis Martinaj me pasaportë kosovare, cila është akuza e re për të Ervisaj Martinaj është një nga të plagosurit e atentatit të Bllokut mbrëmjen e 4 tetorit, ku mbeti i vrarë një person.