999 rezultate për

ardhurat

Sa është pasuria e Gramoz Ruçit dhe e fëmijëve të tij? (FOTO LAJM) Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi në të ardhurat e tij deklaron vetëm pagën prej 2 milionë e 600 mije lekësh në vit dhe pensio
Bashkia e Tiranës rekord të ardhurash nga dhënia e lejeve të ndërtimit (FOTO LAJM) Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendo
Kriza nga pandemia, United pëson ulje të ardhurash dhe rritje të borxhit United njoftoi të enjten se ata janë duke tërhequr parashikimin e tyre të mëparshëm për vitin 2020 ‘duke marrë parasysh
Të ardhura personale mbi 2 milionë lekë? Deri në këtë afat kur duhet të bëni deklarimin Fundi i prillit është afati i fundit zyrtar për të gjithë individët, të cilët bëjnë deklarimin online të të ardhurave të
Rama shpall Amnistinë Fiskale, kush përjashtohet kategorikisht Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në rrjetet sociale, ka folur më në detaje për amnistinë fiskale, që iu jep mund
COVID-19/ Angjeli: Të gjithë do të goditën nga kriza, shtresa më e prekur ajo me të ardhurat më të ulta Ish ministri i financave Anastas Angjeli thotë se kriza që ka mbërthyer ekonominë për shkak të Covid-19 nuk do të kursej
Edhe pse i mori të ardhurat nga biletat, Liverpooli vendos mos ua kthejë paratë tifozëve të Atleticos Atletico Madridi është detyruar të rimbursojë 290 tifozë të cilët edhe pse blenë biletën për të qenë të pranishëm në Anf
Për herë të parë, YouTube zbulon sa fiton nga reklamat Të ardhurat e YouTube nga reklamat përgjatë 2019-s tejkaluan 1 miliardë dollarë në muaj. Shifrat i publikoi vetë kompani
Dyshimet për të ardhurat e ndeshjes së bamirësisë, Sindikata e Futbollistëve sqaron gjithçka Në datën 10 janar u zhvillua një event bamirësie në stadiumin “Air Albania”, ku morën pjesë disa nga legjendat e Italisë
Fitoi çmimin e këngës së vitit, Anxhela Peristeri dhuron të ardhurat për të prekurit nga tërmeti (VIDEO) Në ndarjen e çmimeve “Kult” të këtij, viti Anxhela Peristeri arriti të triumfojë me këngën “Pa mua”. Ky projekt i saj
Jo vetëm eliminim, Interi humbet mbi 12 milionë euro pas humbjes nga Barcelona Mosarritja e Interit për t’u kualikuar në raundin e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve do t’i kushtojë klubit me 12
Qytetarët humbnin miliona, hiqet tatimi 15 përqind për dhurimin e pronës Qytetarët që duan të dhurojnë banesën apo prona të paluajtshme tek fëmijët e tyre apo bashkëshortët tek njëri-tjetri, ng
Robert Berisha: Të ardhurat e koncertit të sotëm në Gjermani do shkojnë për shqiptarët (VIDEO) Ndër të solidarizuarit për tragjedinë në Shqipëri kanë qenë edhe shumë artistë, gjithashtu edhe nga Kosova dhe Maqedonia
Zotohet Ardit Gjebrea: Të ardhurat e Këngës Magjike do shkojnë për të prekurit nga tërmeti! Të gjithë të ardhurat nga Kënga Magjike do të shkojnë për të dëmtuarit në tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Kantaut
"Një koncert dhe të ardhurat të shkojnë për shqiptarët", surprizon artisti italian (FOTO LAJM) Një koncert për të ndihmuar Shqipërinë e goditur nga tërmeti. Enzo Ghinazzi, i njohur me emrin e artit Pupo, është nd
"Gjithë të ardhurat për familjet në nevojë", Albi Nako dhe Kledi Kadiu anulojnë eventin (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kledi Kadiu do të mbante një ‘ëorkshop’ në ‘Albi Nako Dance Academy’, por ky event është anuluar. Lajmi
Kështu i shpenzojnë pagat familjet zvicerane Të ardhurat përbëhen nga pagat (6,320 CHF; 64%), të ardhurat e pavarura (CHF 984; 10%), të ardhurat nga investimet (CHF
Tatime shtesë, kush bën dy punë do paguajë dyfish Individët, që punojnë në më shumë se një punë, duhet të përgatiten që të paguajnë më shumë tatim mbi të ardhurat. Kjo
Vettingu në Polici, drejtori nuk justifikon 1.4 milionë lekë (FOTO LAJM) Drejtori i Inspektimit dhe Ankesave në SHÇBA-së, Oltion Shehu rrezsikon të mos e kalojë vettingun. Burimet bëjnë me d
Miliona dollarë pas vdekjes, kush fitoi më shumë nga të famshmit e ndjerë Mbreti i pop-it, Michael Jackson është shpallur “Artisiti i famshëm i vdekur më i pasur në botë” nga revista amerikane “