arbitrit

Revolucion në Gjermani, Bundesliga sjell risi në futboll Një revolucion do të ndodhë në Bundesligën e 1-rë dhe të 2-të gjermane, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Në një v
Futbollistët e të dyja ekipeve dhunojnë arbitrin në Angli (VIDEO) Një ngjarje dramatike ka ndodhur sot në Londër në një ndeshje futbolli. Lojtarët e dy skuadrave turke, të cilat marri
Gianluigi Buffon i kërkon falje arbitrit anglez Gigi Buffon i ka kërkuar falje për fjalët e ashpra për gjyqtarin e takimit, Michael Oliver, pasi akordoi penallti për Re
FA fajëson Chelsean për mos kontrollimin e lojtarëve të tyre ndaj arbitrit Lee Mason Chelsea është akuzuar nga Shoqata e Futbollit pasi lojtarët dhe trajneri rrethuan arbitrin Lee Mason në përfundim të pje
Arbitrit të ndeshjes Inter-Juventus nuk i besojnë më, e dërgojnë në Katar Arbitri i ndeshjes Inter-Juventus, Daniele Orsato vijon të mos përfshihet në gjykimin e takimeve në Serinë A. Kështu pas
Shpërthen Sergio Ramos: Të hapen kamerat, Messi i bëri presion arbitrit Lajmin se Mesi shpërtheu kundër arbitrit Hernandez në tunelin e stadiumit “Camp Nou” dhe këtë e konfirmoi kapiteni i Rea
"Mesi nuk i ka bërë presion arbitrit" Barazimi 2-2 mes Barcelonës dhe Real Madridit mbrëmë në “El Clasico” ka pasur shumë kritika dhe fjalë të shumta, pasi Me
Arbitri spanjoll: Reali u kualifikua në finale falë arbitrit Real Madrid është duke u kritikuar me të madhe sidomos gjyqtari i ndeshjes, turku Cuneyet Cakir, i cili po thuhet se ka
Marcelo prek topin me dorë në zonë, ja vendimi i arbitrit Ka përfunduar me rezultatin 1-1 pjesa e parë midis Real Madrid dhe Bayern. Por në minutën e 45 Marcelona ka devijuar me
Inter-Juventus shkon në prokurori: A do të konfirmohet skandali? Derbi i Italisë, Inter-Juventus, nuk mbyllet “kurrë”! Por pas polemikave në rrjetet sociale, tashmë situata duket se ësh
Inter i trembet arbitrit kundër Juves, ky emër ua ka nxirë jetën Sfida midis Interit dhe Juventusit do të gjykohet nga Daniele Orsatos. Ky arbitër e ka gjykuar Interin plot 28 herë të t
UEFA del në mbrojtje arbitrit Michael Oliver, dënon rëndë fyerjet ndaj tij UEFA i ka quajtur kërcënimet dhe polemikat në drejtim të Michael Oliver të papranueshme dhe të dënueshme. Sipas UEFA-
Keidi Bare merr dy kartona të verdhë brenda 15 minuta lojë dhe ofendon keq arbitrin Keidi Bare, u ndëshkua dy herë me karton të verdhë në sfidën që Atletico Madrid B, luajti përballë Deportivo La Coruna B
Buffon nuk pendohet për komentet drejtuar arbitrit Michale Oliver Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka mbrojtur komentet që bëri në mesjavë në drejtim të arbitrit Michale Oliver,
Zambrota mbron Buffonin, por i jep të drejtë arbitrit: Sigurisht që ishte penallti Një nga heronjtë e Berlinit, kampio ni i botës me Italinë në Botërorin 2006, zbarkon në Shqipëri. Xhanluka Zambrota ka f
"Buffon e meritoi kartonin e kuq" Gianluigi Buffon u përjashtua pasi protestoi në mënyrë shumë të keqe në drejtim të arbitrit Michael Oliver gjatë ndeshje
Realist si gjithmonë, Zidane del kundër vendimeve të arbitrit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, pas kualifikimit në gjysmëfinale ishte i kënaqur se ekipi e bëri këtë arritje
Guardiola më shumë i frikësohet arbitrit se sa Liverpoolit Pep Guardiola ka një frikë nga rikthimi i gabimeve të njëjta të arbitrit në Champions League, si vitin e kaluar ndaj Mon
Di Francesco i qahet arbitrit: Barcelona bëhet edhe më e fortë me ndihmën e tyre Eusebio Di Francesco kritikoi gjyqtarin pas humbjes 4-1, por pavarësisht kësaj ai pranoi se Barcelona është e fortë dhe
Je i vdekur! Momenti kur presidenti grek hyn me pistoletë në fushë (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje gjatë derbit mes PAOK-ut dhe AEK-ut në kampionatin grek ku në minutën e '8 presidenti