999 rezultate për

arbitrit

UEFA del në mbrojtje arbitrit Michael Oliver, dënon rëndë fyerjet ndaj tij UEFA i ka quajtur kërcënimet dhe polemikat në drejtim të Michael Oliver të papranueshme dhe të dënueshme. Sipas UEFA-
Keidi Bare merr dy kartona të verdhë brenda 15 minuta lojë dhe ofendon keq arbitrin Keidi Bare, u ndëshkua dy herë me karton të verdhë në sfidën që Atletico Madrid B, luajti përballë Deportivo La Coruna B
Buffon nuk pendohet për komentet drejtuar arbitrit Michale Oliver Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka mbrojtur komentet që bëri në mesjavë në drejtim të arbitrit Michale Oliver,
Zambrota mbron Buffonin, por i jep të drejtë arbitrit: Sigurisht që ishte penallti Një nga heronjtë e Berlinit, kampio ni i botës me Italinë në Botërorin 2006, zbarkon në Shqipëri. Xhanluka Zambrota ka f
"Buffon e meritoi kartonin e kuq" Gianluigi Buffon u përjashtua pasi protestoi në mënyrë shumë të keqe në drejtim të arbitrit Michael Oliver gjatë ndeshje
Realist si gjithmonë, Zidane del kundër vendimeve të arbitrit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, pas kualifikimit në gjysmëfinale ishte i kënaqur se ekipi e bëri këtë arritje
Guardiola më shumë i frikësohet arbitrit se sa Liverpoolit Pep Guardiola ka një frikë nga rikthimi i gabimeve të njëjta të arbitrit në Champions League, si vitin e kaluar ndaj Mon
Di Francesco i qahet arbitrit: Barcelona bëhet edhe më e fortë me ndihmën e tyre Eusebio Di Francesco kritikoi gjyqtarin pas humbjes 4-1, por pavarësisht kësaj ai pranoi se Barcelona është e fortë dhe
Je i vdekur! Momenti kur presidenti grek hyn me pistoletë në fushë (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje gjatë derbit mes PAOK-ut dhe AEK-ut në kampionatin grek ku në minutën e '8 presidenti
Do qeshni me lot, Ramos i kërkoi leje arbitrit për në tualet dhe u vonua 10 minuta (VIDEO) Në minutën e 71-të Zinedine Zidane kishte kryer të gjitha zëvendësimet në ndeshjen e djeshme kundër Eibarit ku Reali fi
Duro kontenston ashpër ndaj arbitrit: Ai "vrau" ndeshjen Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro u shfaq tejet i zhgënjyer për vendimet e arbitrit, që sipas tij e vendosën fatin e
Dëmtohet arbitri kryesor në ndeshjen Tottenham - Huddersfield, e zëvendësojnë me një tifoz (FOTO LAJM) Një episod i veçantë ka ndodhur në ndeshjen Tottenham - Huddersfield. Arbitri kryesor i ndeshjes, Majk Jones, u dëmtua k
Shpërthen Radas kundrejt arbitrit Xhaja: Kur të gjesh copën që më mungon, më shkruaj (FOTO LAJM) Marko Radas ka qenë shumë i indinjuar pas kartonit kë kuq që ka marrë në ndeshjen e sotme ndaj Luftëtarit. Indinjatë
Sanchez revoltohet ndaj arbitrit, por Fabregas e lë pa fjalë (VIDEO) Alexis Sanchez dhe Cesc Fabregas kanë dhuruar një skenë shumë interesante në derbin që përfundoi me shifrat e barabarta
Shikoni edhe njëherë veprimin e Guardiolas kundër arbitrit të katërt (VIDEO) Manchester City kaloi në gjysmë finalen e Kupës së Anglisë, Carabao Cup. Gjithsesi, ndeshja ndaj Leicester City isht
Policët godasin me plumba gome protestuesit e arbitrit (FOTO LAJM) Nga Argjentina vjen një tjetër histori dhune në fushat e futbollit, por çuditërisht këtë radhë nuk janë protagonistë loj
E FUNDIT / Pamje të tmerrshme në Kategorinë e Dytë, lojtarët dhunë ndaj arbitrit (VIDEO) Ka përsëri çështje dhune në Kategorinë e Dytë, teksa pamjet që vijnë nga ndeshja Përmeti-Këlcyra janë shokuese Ndeshj
Lojtari i kafshon gishtin kundërshtarit (VIDEO) Një episod i çuditshëm ka ndodhur në sfidën e djeshme të Serisë B italiane mes Ascolit dhe Cremonese, një gjest i cili n
Tare i vërsulet arbitrit pas penalltisë së akorduar në minutën e 93'-të (VIDEO) Ndeshja mes Lacios dhe Fiorentinës, është mbyllur me protesta dhe polemika nga ana e vendasve. Penalltia që gjyqtari
Ventura këtë herë e lë mënjanë kritikën ndaj arbitrit dhe kërkon përmbysjen ndaj Suedisë Trajneri i kombëtares italiane, Gian Piero Ventura u paraqit i qetë në konferencën për shtyp, para sfidës së kthimit nda