999 rezultate për

arbitrin

Ofendoi arbitrin, vjen dënimi drastik për Diego Costën Diego Costa e ka mbyllur këtë sezon më Atletico Madridin. Komisioni i Disiplinës ka pezulluar me 8 ndeshje sulmuesin
Diego Costa e tepron, shan rëndë arbitrin Minuta e 28-të e ndeshjes ishte shumë e rëndësishme, sepse arbitri Gil Manzano largoi me kartonin e kuq sulmuesin e Atle
Skandali në Kamëz, policia shoqëron 20 persona në polici Pas dhunës në përfundimin e ndeshjes Kamza-Laçi, mësohet se policia ka shoqëruar në polici 20 persona, shkruan Albeu.com
Skandal në Kamëz, tifozët hyjnë në fushë dhe godasin arbitrin (VIDEO) Mbyllet në mënyrën më të shëmtuar të mundshme sfida Kamza-Laçi. Një penallti e akorduar nga gjyqtari Eldorjan Hamiti
SKANDAL/ E pabesueshme kjo dëshmi : Bleva arbitrin dhe droguam futbollistët e PSG! Më shumë se 25 vjet më vonë, hija e korrupsionit rishfaqet mbi fratiifigurën e Bernard Tapie, presidentit që fitoi nën m
Dha penallti të dyshimtë kundër Interit, Rizzoli pezullon arbitrin Abiso Interi barazoi 3-3 në transfertë ndaj Fiorentinës mes polemikash pa fund. Gjyqtari i asaj sfide akordoi 11-metërsh
"Çmendet" Torres, kërcënon arbitrin në Japoni (VIDEO) Fernando Torres ka kaluar limitet teksa ka tmerruar nga frika arbitrin në ndeshjen Segan Tosu-Nogoya, ku ekipi i tij u m
Presidenti Qarri kapet me arbitrin: Mos u tall me lekët e fëmijëve të mi Derbi i mbijetesës mes Kamzës dhe Kastriotit ka përfunduar me tension, momente pikante dhe gjithashtu “Fair Play”. Nd
Jo vetëm në Shqipëri, edhe në Spanjë arbitrin e marrin me shqelma (VIDEO) Kemi para plotë raste në Shqipëri ku arbitrat të sulmohen nga tifozët por edhe nga vetë lojtarët. Por mesa duket kjo
Juventusi fitoi Superkupën ndaj Milanit, por RAI nxjerr fakte kundër arbitrit që penalizoi kuqezinjtë (FOTO LAJM) Juventusi fitoi 1-0 ndaj Milanit me një gol të Cristiano Ronaldos, në ndeshjen e zhvilluar në Geda të Arabisë Saudite. P
Federata e Spanjës reagon pas ankesave të Realit për arbitrin Montera Disfata e Real Madridit me rezultat 2-0 ndaj Real Sociedadit të dielën ka nxitur shumë diskutime, veçanërisht sa i përke
Futbollisti dhunon rëndë arbitrin, i cili më pas përfundoi në spital (VIDEO) Në argjentinë ka ndodhur sërish dhunë por këtë herë ndaj arbitrave dhe jo midis tifozëve. Së fundmi një arbitër është dh
E ndëshkoi me të karton të kuq, lojtari bën për spital arbitrin (VIDEO) Duket se Argjentina është një vend ku bëjnë shumë për futbollin, por ndonjëherë edhe e tejkalojnë atë. Pak pas trazir
Ndodh në Serbi, tifozët godasin me topa bore arbitrin (VIDEO) Dje në Beograd është luajtur ndeshja kundër vendasve të Partizanit të Beogradit dhe skuadrës Mcva ku ka ndodhur një in
Ky është arbitri i cili do të vendos drejtësi në derbin mes Juventusit dhe Interit Nesër luhet derbi mes dy rivalëve të përjetshëm, Juventus dhe Interit, shkruan Albeu.com. Për këtë takim, Federata e
Valixhja me para për arbitrin, reagon klubi i Kukësit Klubi i Kukësit ka reaguar nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook” pas komentit të bërë nga punonjësi i klu
Dhunuan Arbitrin, dënim i pamërshirshëm për futbollistët në Irlandë Një dënim shembullor kanë marrë 3 futbollist dhe 1 tifozë nga Irlanda të cilët sulmuan arbitrin Daniel Sueni pas takimit
Hoqi fanellën pas golit, lojtari gënjen arbitrin Skuadra e Cardiffit arriti të fitonte kundër Brightonit me rezultatin 2 me 1 në javën e 12-të të Premier Leagues. Vendas
Neymar kapet me arbitrin: Më tha fjalë të rënda Skuadra e Paris Saint Germain nuk shkoi më shumë se një barazim mbrëmjen e kaluar ndaj Napolit në “San Paolo”. Pas ndesh
Materazzi “thumbon” Juven: Ndaj tyre kishim probleme me arbitrin Ish-mbrojtësi i skuadrës së Interit, Marco Materazzi ka folur së fundmi rreth derbit ndaj Milanit si dhe nuk la për “thu