arbitri

Materazzi “thumbon” Juven: Ndaj tyre kishim probleme me arbitrin Ish-mbrojtësi i skuadrës së Interit, Marco Materazzi ka folur së fundmi rreth derbit ndaj Milanit si dhe nuk la për “thu
Arritje e madhe, arbitri shqiptar drejton ndeshje në Europa League Enea Jorgji do të drejtojë një ndeshje në UEFA Europa League, në takimin mes AEK Larnaca dhe Ludogorets të enjten e ardh
Grezda rrëzohet brenda në zonë, arbitri nuk jep penallti (VIDEO) Shqipëria po luan ndaj Jordanisë në "Elbasan Arena". Në minutën e 25′ Grezda del i vetëm dhe rrëzohet në zonë,
Perlë e jashtëzakonshme, mbrojtësi shënon supergol në Irlandë (VIDEO) Nga kampionati Irlandez , në takimin mes Cork dhe Bohemians, qëndërmbrojtësi i miqve ka dhuruar një perlë të jashtëzakon
Ky është arbitri i cili do të vendos drejtësi në ndeshjen Skënderbeu - Kukësi Kryendeshja e mesjavës në Kategorinë Superiore do të jetë ajo midis Skënderbeut dhe Kukësit ditën e nesërme në stadiumin
Ndërhyrje për karton të zi, arbitri fal lojtarin (VIDEO) Ndërhyrjet brutale janë pjesë e lojës dhe komentohen shumë në rrjetet sociale ashtu edhe nga analistët sportivë. Kjo
Nuk është parë ndonjëherë, arbitri shënon... gol (VIDEO) Një video që po bëhet virale në rrjetet sociale, vjen nga Dagestani, një shtet federal i Rusisë, ku është pikërisht arbi
Ky është arbitri i cili do të vendos drejtësi në derbin e kryeqytetit Kur duhet edhe 1 ditë nga derbi i shumëpritur i kryeqytetit, Tirana-Partizani, Federata Shqiptare e Futbollit ka përcakt
Biseda e shpër e Piques me arbitrin Mazonas në përfundim të pjesës së parë Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, i ishte ankuar arbitrit të ndeshjes, Gil Manzanos, për vendimin e tij për ta
Starova: Tirana ka frikë nga FSHF Sulejman Starova thumbon hapur klubin e Tiranës pas gabimeve të arbitrit në Korçë në dëm të bardhebluve. I ftuar në
Lojtarët sulmojnë arbitrin për një penallti të padhënë Fundi i ndeshjes së Kategorisë së Dytë mes Maliqit dhe Albpetrolit të përfunduar me rezultatin 1-0 në favor të vendasve
11 të kuq në karrierë, por 20 agresione s’janë ndëshkuar. Ja “lista e zezë” e CR7-ës Një karrierë e mbushur me rekorde, një seri objektivash të jashtëzakonshëm dhe ndoshta të papërsëritshëm te Reali i Madr
UEFA nis procedurën e dënimit ndaj Ronaldos Një karton i kuq për Cristiano Ronaldon që në minutën e 29' të debutimit në Champions League, duket se nuk do ta mbyllë
Pamje të frikshme, lojtari shkelmon në kokë arbitrin (VIDEO) Pamje tronditëse vijnë nga divizioni i dytë i Futsallës në Brazil. Pas golit të gjashtë të ekipit Fluminense da Bahia
UEFA cakton arbitrin slloven për ndeshjen Skoci - Shqipëri Shqipëria mposhti Izraelin me rezultatin 1-0 në takimin e parë të Ligës së Kombeve të zhvilluar në “Elbasan Arena”. Nuk
Ky është arbitri "problematik" që do gjykojë ndeshjen me Izraelin Vetëm dy ditë na ndajnë nga përballje mes Shqipërisë dhe Izraelit. Kjo ndeshje është e para e grupi e vlefshme për L
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në ndeshjen, Shqipëri - Izrael Shqipëri-Izrael do të gjykohet nga arbitri i mirënjohur Viktor Kasai. Hungarezi do të ketë si ndihmës 2 bashkëpatriotët
Europa League/ Arbitri shqiptar po gjykon Sevillan Arbitrimi shqiptar vitet e fundit ka ecur përpara. Enea jorgji është një ndër arbitrat më të mirë shqiptar dhe këtë e ka
Godet shokun e skuadrës, arbitri nuk ia kursen kartonin e kuq (VIDEO) Shpeshherë kemi dëgjuar për episode të çuditshme në fushën e lojës ku protagonistë bëhen lojtarët nga të dyja skuadrat q
Tifozi godet arbitrin dhe e lë përtokë (VIDEO) Një veprim aspak sportiv ka ndodhur në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Merkur Arena”, midis Sturmit të Graci dhe Aek-