999 rezultate për

arbitrazhit

ZYRTARE/ Chelsea-s i përgjysmohet dënimi i FIFA-s Klubi londinez mund të realizojë përforcime gjatë merkatos janarit pasi Gjykata e Arbitrazhit për Sportin ka marrë vendi
Milani në ankth deri në në gusht Shkelja e rregullave të Fair Play Financiar e ka çuar çështjen e Milanit në gjykatën e Arbitrazhit sportiv por kush pris
Vendimi i Arbitrazhit, Sonila Meço thotë se dëmi ndaj Agon Channel shkon mbi 140 milion euro Gjykata e Arbitrazhit në Uashington i ka dhënë të drejtë biznesmenit Francesco Becchetti sa i takon padive të ngritura r
E bujshme / CAS trondit Skënderbeun Në një kohë kur të gjithë janë sy e veshë nga Lozana dhe në pritje të gjyqit përfundimtar mes Skënderbeut dhe UEFA-s në
UEFA mund t’i vendos sanksione Milanit Skuadra e Milanit mund të marrë dënime të reja nga UEFA. Deri në muajin nëntor, komisioni gjykues do të riformulojë dën
Kompania që ia mori Kosovës 5 milionë euro përfiton 500 mijë euro nga falja e tatimeve Kompania austriake OeSD, e cila vite më parë kishte fituar tenderin mbi 10 milionë eurosh për prodhimin e pasaportave të
E papritur, shkarkohet presidenti i federatës së futbollit Gjykata më e lartë e arbitrazhit sportiv, CAS, ka vendosur ditën e sotme largimin e presidentit të Federatës Spanjolle t
Bizneset rrinë larg arbitrazhit Bizneset në Kosovë e shfrytëzojnë fare pak mundësinë që kanë rreth zgjidhjes së kontesteve të ndryshme përmes arbitrazhi
Paditi Napolin, gjobitet vetë Higuain Napoli ka fituar gjyqin kundër ish sulmuesit Gonzalo Higuain. Argjentinasi paraqiti një ankesë në gjykatë mbi të drej
Behxhet Pacolli padit Kosovën në Arbitrazh Qeveria e Kosovës do të ketë edhe një betejë tjetër në Gjykatën e Arbitrazhit. Pasi humbi betejën me Z Mobile dhe ës
Tensionet mes Kroacisë dhe Sllovenisë, tri incidente në Gjirin e Piranit Në gjirin e Piranit pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit në Hagë kanë ndodhur tri incidente. Teksa pala sllovene k
Kosova mund Serbinë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv Serbia humbet edhe një duel me Kosovën. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka hedhur poshtë ankesën e Federatës së
Kosova në gjyq për 390 milionë euro Një grindje ligjore për shkak të Telekomit të Kosovës, PTK, dhe një shoqërie investimesh nga Hamburgu, ACP Axos ka tërhe
Mustafa: Kosova po humb miliona në arbitrazh Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatëë mbledhjes së Qeverisë, ka bërë disa vërejtje, ku ka përmendur proceset me të
Hoxhaj : Pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhit është legal Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se pranimi i Kosovës në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhi
Arbitrazhi Ndërkombëtar pezullon ekstradimin e Becchettit Arbitrazhi Ndërkombëtar ka vendosur pezullimin e ekstradimit dhe procedurat penale ndaj Francesco Bechettit. Qeverisë së
SHËNIM/ Shpëtoi edhe nga “CEZ-i”, tani Meta është gati për përplasjen e madhe me Ramën Nga Albeu.com Ilir Meta është mbajtur gjithnjë si një lojtar i fortë në skenën politike shqiptare. I tillë ka qe
"Clifford Chance": Meta i papërfshirë në korrupsion! Me anë të një letre dërguar ministrit të Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, si dhe kreut të OSHEE-së, Adrian Çel
Gjiknuri reagon pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit: Shqipëria i shpëton pagimit të 135 mln eurove Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, ka reaguar përmes një postimi në Facebook pas vendimit të Gjykatës së Arbitraz
Bankers kërcënon qeverinë: Zhbllokoni llogaritë ose ndërpresim punën “Bankers Petroleum” kërcënon se do të ndërpresë prodhimin e naftës në Patos-Marinzë për shkak se qeveria nuk po zbaton u