999 rezultate për

arbitrat

Nuk udhëtuan dot drejt Kazakistanit, 4 arbitrat shqiptarë sjellin rastin e paprecedentë në futboll 4 gjyqtarë nga Kosova ishin zgjedhur për të arbitruar një ndeshje kryesore në kampionatin U-21, aty ku do të luhej sfida
Akuzohet Juventusi por arbitrat "bujar" me Milanin, media italiane publikon renditjen sipas favorizimeve të gjyqtarëve Gabimet e arbitrave janë gjithnjë një temë e nxehtë në Itali. Ndonjëherë gjyqtarët në Serie A rrëmbejnë skenën pas n
Nuk u dha penallti për Perisic, dënohen arbitrat e Inter-Parma Janë kohë të vështira për arbitrat në Itali, të cilët në ndeshje të caktuara po vendosin me kokën e tyre pa përdorur sis
Fillon prezantimi i sistemit VAR për arbitrat në Shqipëri Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në
Gjyla para derbit: Kam një vit që "qaj" nga arbitrat, ngatërruan me dashje kartonët Lushnja luan derbin me Apoloninë, por, duket se trajneri Ilir Gjyla e mer me sportivitet dhe batuta, e madje si për iron
Stadiumet bosh po penalizojnë rezervat dhe trajnerët që po ndëshkohen nga arbitrat Tommaso Berni, portieri i tretë tek Interi që nuk ka asnjë paraqitje në gjashtë edicione, u përjashtua nga banka e rezer
"Flet tani që humbi kreun", Ramos ironizon Pique: Arbitrat nuk na ndihmojnë Nuk mund të rrinte i heshtur kapiteni i Realit të Madridit pas deklaratave të Xherard Pikesë se madrilenët nuk do të lën
Sulmon arbitrat dhe FSHF-në, Braçe nuk përmbahet pas humbjes së Partizanit Erion Braçe nuk përmbahet pas humbjes së Partizanin në derbi. Zëvendëskryeministri fajëson SISTEMIN dhe arbitrat, ndërko
FSHF mbledh arbitrat: Përqëndrim maksimal, reduktoni gabimet Federata e Futbollit thirri sot mbledhjen e radhës me arbitrat dhe asistentët e angazhuar në Kategorinë Superiore. N
Ceferin sulmon ashpër VAR-in: Nëse ke hundën e gjatë je pozicion jashtë loje Edhe pse teknologjia ka minimizuar disa gabime sa i takon arbitrimit nga ana tjetër ka humbur shumë sensi i emocioneve n
Tension edhe në Sarandë, bien "pre" arbitrat dhe lojtarët miq (VIDEO) Tensioni nuk mungon në futbollin e moshave. Një ditë më parë u luajt sfida Butrinti-Oriku për 19-vjeçarë, që përfundoi m
Nuk shohin monitorin e VAR-it, FIFA paralajmëron arbitrat FIFA i ka paralajmëruar arbitrat që të përdorin monitorët jashtë fushe përpara se të marrin vendime për të përmbysur ven
U ndal për herë të parë në Premierligë, Klopp i pakënaqur me arbitrat Manchester United dhe Liverpool e mbyllën në një barazim 1-1, derbin e luajtur ditën e sotme mes tyre. Rashford shëno
Gol qesharak në Brazil, arbitrat nuk merren vesh me njëri-tjetrin (VIDEO) Në ndeshjen midis Corinthians dhe Cruzerios mbrëmjen e kaluar është shënuar në nga golat më qesharak, që fal sistemit VA
Porosit ushqim në dhomën e VAR-it, arbitri grek po bën xhiron e botës (VIDEO) Diçka e tillë ndodhi edhe me arbitrat grek të cilët ishin në dhomën e VAR-it, gjatë ndeshjes Lamia-Panathinaikos. G
Tirana-Kukësi, përcaktohen arbitrat e finales së Kupës Federata Shqiptare e Futbollit ia ka besuar gjyqtarit të FIFA-s, Enea Jorgji, drejtimin e sfidës mes Tiranës dhe Kukësit
Gatusso: Nuk ka më justfikime Milani mundohet të lërë pas polemikat e gjykimit në ndeshjen kundër Juventusit dhe trajneri Gennaro Gattuso kërkon kthes
Kërcënon Maradona: Do largohem nga Dolorado që ekipi të shpëtojë nga arbitrat Ish-legjenda e futbollit argjentinas Diego Armando Maradona aktualisht trajneri i Dorados në Meksikë, do të largohet n
Bashkëpunim me UEFA-n, FSHF seminar me arbitrat e së ardhmes Sektori i arbitrimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit në bashkëpunim me sektorin përkatës në UEFA kanë organizuar
Platini akuzon FIFA-n: Më dënuan padrejtësisht, VAR-i po i shndërron arbitrat në kukulla Në një intervistë për "Corriere della Sera", ish-presidenti i UEFA-s Michel Platini akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si