999 rezultate për

arbereshet

Thaçi: Arbëreshët model unik i qëndresës (FOTO) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kalabri, mbrëmë ka vizituar edhe disa lokalit
Thaçi takohet me arbëreshët e Shën Benediktit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Itali ku ka takuar arbëreshët e Shën Bened
Hashim Thaçiu viziton arbëreshët në Kalabri Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare te arbëreshët në Kalabri të Italisë
Arbëreshët pritje madhështore për delegacionin kuqezi (FOTO LAJM) Në ditën e ndeshjes së sotme mes Italisë dhe Shqipërisë, një delegacion i drejtuar nga presidenti i FSHF, Armand Duka ka
"Të lindur në Sicili, por tifozë me Shqipërinë" (VIDEO) Ndoshta ata nuk e flasin bukur gjuhën shqipe, ndoshta dinë shumë më pak se shqiptarët që jetojnë në Shqipëri, por Arbëre
Arbëreshët nuk e kanë harruar origjinën! (FOTO LAJM) Arbëreshët e Italisë, edhe pse ka 500 vite e kusur tanimë që kanë ikur nga Shqipëria nuk e kanë harruar origjinën e tyre
Nishani viziton arbëreshët në Kalabri Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në ditën e parë të vizitës së tij në Kalabri, vizitoi një sërë vendbanimesh të h
Arbëreshët e Italisë vizitojnë Çairin (FOTO LAJM) Arbëreshët e Italisë kanë ardhur të vizitojnë komunat e banuara nga shqiptarët. Delegacioni i Kalabrisë i udhëhequr n
Edita Tahiri arbëreshëve: Jeni pjesa më e rëndësishme e kombit shqiptar Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri ka qenë e pranishme në një takim me arbëreshët në Itali. Ajo në Kalabri në qytetin
Arbëreshët e Italisë vizitojnë Strugën Kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin e komunës së Vakaricit të Kozencës së
Panariti takim me arbëreshët e Kalabrisë Gjatë qëndrimit të tij në Itali Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, zhvilloi një vizitë në Kalabri në komunat