999 rezultate për

arabinĂ

HRF i tërheq veshin Thaçit dhe Haradinajt: Mos i shërbeni Erdoganit Fondacioni i të Drejtave të Njeriut me bazë në Nju Jork (HRF) i ka dërguar një letër Kryeministrit të Kosovës Ramush Har
Dalin pamjet: Si u rrahën dhe rrëmbyen mësuesit turq në Kosovë (VIDEO) Shteti i Kosovës ka arrestuar 6 turq pas këkesës së Turqisë Si çdo ditë tjetër, Jusuf Karabina, po udhëtonte për në ven
Gruaja e mësuesit të arrestuar: Policia përdori dhunë ndaj djalit dhe burrit tim Jasmina Karabina, gruaja e Jusuf Karabinës, shtetasit turk, që u arrestua sot nga Policia e Kosovës, në mesin e katër sh
Ministrja e PD-së merr nën kontroll mjekësinë Nga shtatë anëtarë që duhet të ketë, Bordi i Administrimit të Universitetit Mjekësor ka të emëruar sot 12 të tillë. Me d
Ministrja e Arsimit zëvendëson 4 anëtarë të Bordit të Mjekësisë Ministrja Karabina ka shkarkuar 4 nga anëtarët e bordit të administrimit të Universitetit të Mjekësisë që kanë qenë të e
Karabina për akuzat e 7 drejtorëve për dhunë: Absurde! Menjëherë pas kallëzimit penal që u depozitua sot në Prokurori nga 7 drejtorë të MAS, ka ardhur edhe reagimi i ministre
Shpërthen Ndreca: Shteti nuk drejtohet me fletërrufe Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, me anë të një deklarate pë media Plarent Ndreca, i është përgjigjur de
Sqarohet Karabina: Rama nuk urdhëroi të më kontrollojnë mua, por... Ministrja e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina e ka quajtur të pavërtetë lajmin e publikuar në disa media pasditen e so
A e ka marrë rrogën stafi i ngushtë i saj? Ja çfarë thotë ministrja teknike e Arsimit Ministrja teknike e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina ka folur sonte për punën e bërë në rreth dy muaj nga ministrat e
Administrata dhe mësuesit pa rroga për muajin Qershor, ja çfarë ka ndodhur Me dhjetëra punonjës të Ministrisë së Arsimit nuk kanë marrë pagën e muajit qershor që si rregull hidhet në bankë në dit
Ministrja e Arsimit pezullon Sekretarin e Përgjithshëm Ministrja e Arsimit nga radhët e PD, Mirela Karabina ka pezulluar sot nga detyra Sekretarin e Përgjithshëm të këtij inst
Foto nudo në vaskë? Reagon vajza e ministres së Arsimit (FOTO LAJM) Vajza e ministres së re të Arsimit, Megi Karabina ka reaguar në lidhje me lajmet për një foto nudo në vaskë. “Super
Kjo është pedagogia që do të zëvendësojë Lindita Nikollën në Ministrinë e Arsimit Një mësuese do të zëvendësojë Lindita Nikollën në Ministrinë e Arsimit, dhe ajo është Mirela Karabina. Emri i saj ësh