999 rezultate për

aprovuar

Deri në fund të vitit mund të kemi dy vaksina të aprovuara kundër koronavirusit Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të kenë dy vaksina të koronavirusit të aprovuara deri në fund të vitit, dhe 20 mili
300 milion euro dhe akord i ri, Juventusi gati goditjen e radhës Klubi i Juventusit më i pasur se kurrë! Vijnë para të freskëta dhe të rëndësishme që do të mbushin arkat bardhezi. Zy
Frankofonët pranojnë kërkesën e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtë
Qeveria miraton ndryshimet në marrjen e patentës Qeveria e Kosovës po mban sot mbledhjen e radhës të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj. Ndër të tjerash në kët
Kosova bëhet gati për stadiumin e ri, merren vendimet për ndërtimin e tij Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit që Stadiumi Nacional, ku do t’i luaj
Pas sulmit terrorist, Mourinho merr këtë vendim para ndeshjes Manchester Unitedi ka anuluar konferencën për media të programuar për t'u zhvilluar sot në Stokholm për shkak të terrori
Pas thirrjes së Trump, Sllovakia blen automjete të blinduara ushtarake Sllovakia i ka aprovuar sot planet për të shpenzuar 1.2 miliardë euro deri në vitin 2029 për t’i zëvendësuar transportue
Hiqet tarifa e shpenzimeve “Roaming” në Evropё Tashmё komunikimi brenda shteteve tw BE-sw do tё jetё i lirё edhe pa limit. Kёtё
Egjipti i dhuron dy ishuj Arabisë Saudite Kabineti qeveritar i Egjiptit ka aprovuar transferimin e dy ishujve të Detin të Kuq, Arabisë Saudite, përkundër faktit q
Pjestarët e Policisë së Kosovës do të kenë uniformë të re Ashtu si pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, më shumë se tetë mijë policë të Kosovës pritet të ndryshojnë unifor
Thaçi: Mbi 8 milionë euro do t’u shpërndahen familjeve kosovare Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka njoftuar përmes rrjetit social Facebook se Gjykata Supreme ka aprovuar një udhëz
KEDS refuzon rreth 50% të ankesave të qytetarëve Në zyrat e kompanisë për distribuimin e energjisë elektrike janë regjistruar deri tani mbi 2 mijë e 500 ankesa për rritj
KQZ: Janë aprovuar 6593 aplikacione serbe Deri më tani Sekretariati i Komisionit Qendror Zgjedhor ka aprovuar 6593 aplikacione, ndërsa ishin thuajse 39 mijë e 46
Të dënuarit me çip në trup! Personat që janë në arrest shtëpiak apo që e kanë të ndaluar t'u afrohen vendeve të ndaluara me urdhër të gjykatës nuk d
Voton Berisha: Emocione të paprovuara më parë Kryeminsitri i vendit Sali Berisha së bashku me bashkëshorten e tij Liri Berisha kanë shprehur vullnetin e tyre në zgjed
KiE, vlerësim pozitiv për Maqedoninë Maqedonia ka shënuar evoluim pozitiv dhe ka pasur qasje konstruktive lidhur me procedurën për ndjekjen e obligimeve të c
Në Katar 2022 mund të luhet 3 pjesë nga 30 minuta FIFA dhe drejtuesit e saj po mendojnë që një ndeshje të luhet nga 30 minuta në Botërorin e Katarit i cili do të luhet në
FMN shpëton Portugalinë Fondi Monetar Ndërkombëtar ka shpëtuar Portugalinë nga kriza ekonomike duke aprovuar shumën prej 26 miliardë eurove për
Qeveria do shlyejë borxhin ndaj Serbisë Qeveria shqiptare ka arritur në një marrëveshje e cila aprovon shlyerjen e borxhit prej rreth 8 milionë euro, ndaj Serbi
LSI: Votojme Ligjin e ShISH te aprovuar nga NATO Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë publik qëndrimin e saj lidhur me projektligjin për